لوگوی جام جم سیما
  • 0

  گزارش تولید سریال «مرد» در کوه‌های دیلمان

  بازی در ارتفاع 2500 متری

  شاید چندان هم بیر‌اه نباشد اگر فریدون حسن‌پور را راوی قصه کیمیاگران دانست؛ آدم‌های معمولی یا حتی از یادرفته‌هایی که پای پیاده، وقتی همه خوابند با گذر از رنج‌ها، نشانی گنج را جست‌وجو می‌کنند و به تحول و بصیرتی دست پیدا می‌کنند که کیمیای وجودشان را جلا می‌دهد.

  • 0

  تازه‌ترین سریال سعید نعمت‌الله و بهرنگ توفیقی از شبکه 3 پخش می‌شود

  «عقیق» عاشورا در دیکتاتوری رضاخان

  یبعد از «زیر پای مادر» و غوغای منتقدان و طرفداران آن سریال، سعید نعمت‌الله به‌عنوان نویسنده و بهرنگ‌ توفیقی در مقام کارگردان، سریال دیگری ساخته‌اند که «عقیق» نام دارد و قرار است از امشب ساعت 20 و 45دقیقه در ده قسمت از شبکه سه به نمایش درآید.

  • 0

  «گیله‌وا» سریال تاریخی جدید تلویزیون

  عشق سال‌های قحطی

  در دل جنگل‌های سرسبز شمال ایران، جایی که هنوز پای امواج تلفن همراه به آن نرسیده، یک گروه بزرگ تصویربرداری سریالی را به پایان رسانده‌اند که «گیله‌وا» نام دارد.

  • 0

  گفت‌و‌گوی جام‌جم با بازیگران سریال ماندگار خانه سبز به بهانه روز خانواده

  خانه‌ای که جایش سبز است

  21 سال از اولین پخش مجموعه «خانه سبز» می‌گذرد. 21 عدد کمی نیست؛ شاید به اندازه ثلث زندگی آدمی باشد و انبوه خاطره‌ها، تجربه‌ها و اتفاقاتی که در طول این مدت می‌توانند رخ دهند تا حافظه را دستخوش تغییر کنند و بسیاری از اتفاقات قدیمی را از خاطر ببرند.

  • 0

  جام‌جم به بهانه روز روستا و عشایر گزارش می‌دهد

  سریال‌هایی که از روستا گذشتند

  همه ما بارها این جمله را شنیده‌ایم که ایران قدمت دیرینه‌ای به لحاظ تاریخی دارد. کافی است سری به گوشه گوشه ایران بزنیم تا متوجه شویم هر روستایی ویژگی‌های خاص خودش را دارد؛ طبیعت، معماری، آداب و رسوم مردم و... در هر روستا متفاوت و منحصر به خودش است.

  • 0

  این سریال از امشب روی آنتن شبکه یک می‌رود

  از تهران تا کربلا با «هاتف»

  با سپری شدن روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و ورود به دهه دوم ماه محرم، جدول پخش برنامه‌های رسانه ملی هم تغییر پیدا کرده و با پایان پخش مجموعه‌های «پرواز در ارتفاع صفر»، «شکوه یک زندگی» و «نفس شیرین» شبکه‌های مختلف تلویزیونی مجموعه‌های نمایشی و برنامه‌های تولیدی و زنده گوناگونی را متناسب با حال و هوای این دهه تدارک دیده‌اند.

  • 0

  از فرداشب منتظر هاتف باشید

  سریال «هاتف» به تهیه‌کنندگی نعمت چگینی و کارگردانی داریوش یاری که متناسب با ایام محرم ساخته شده است از فردا شب (شنبه 15 مهرماه) از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

  • 0

  یک شروع نفسگیر برای سریال‌ها

  مخاطبان تلویزیون و سینما قبل از تماشای هر اثر ترجیح می‌دهند با یک شروع غافلگیرکننده و جذاب رو به رو شوند تا با اشتیاق فراوان آن اثر را دنبال کنند. طبیعی است که اگر این اتفاق بیفتد، بیننده تا پایان فیلم یا یک قسمت از سریال به ساعت خودش نگاه نمی‌کند و مشتاقانه ادامه می‌دهد، اما برعکس وقتی شروع قصه چندان گیرا نباشد، حتی اگر در ادامه کارگردان به تعلیق کار بیفزاید، خیلی در جذب مخاطب موفق نخواهد بود.

  • 0

  این سریال از امشب ساعت 20 و 45 دقیقه روی آنتن شبکه 3 می‌رود

  «نفس شیرین» مروج از خود گذشتگی درماه ایثار

  تقویم روزهایش را یک به یک ورق زده و بار دیگر به ماهی ویژه رسیده است؛ محرم که ماه ایثار، شهادت و از خود گذشتگی نام گرفته است و بعد از گذشت سال‌های سال از واقعه جانسوز کربلا، هنوز مردمان را به این فرهنگ دعوت می‌کند و به تفکر وا می‌دارد. از جمله کنش‌هایی که بدون شک به منزله همین گذشت و ایثار محسوب می‌شود، فرهنگ اهدای عضو است؛ به معنی زندگی دوباره بخشیدن.

  • 0

  از فردا شب در شبکه یک ببینید؛

  «پرواز در ارتفاع صفر»

  عبدالحسن برزیده که آثار دفاع مقدسی از جمله مجموعه «دولت مخفی» را در کارنامه دارد، این بار از زاویه‌ای تازه به جنگ نگاه کرده و قرار است مخاطبان شبکه یک را همراه تازه‌ترین اثرش سریال «پرواز در ارتفاع صفر» کند.

  • 0

  تصویری از یک روحانی متفاوت در سریال «سِرّ دلبران»

  سریال «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی مراحل تولید خود را در یزد پشت سر می‌گذارد. محوریت این مجموعه سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و مسجد است و زندگی یک روحانی را روایت می‌کند که تلاش دارد مشکلات روزمره مردم را حل کند. نقش این روحانی را برزو ارجمند به عهده دارد.

  • 0

  این سریال از امشب روی آنتن شبکه 2 می‌رود

  روایتی تازه از دفاع مقـدس در شکـوه یک زنـدگی

  شبکه دو برای هفته دفاع مقدس، سریال‌ «شکوه یک زندگی» را تدارک دیده که داستانش را در شمال و پایتخت ایران روایت می‌کند. این سریال چیزی از جنگ تحمیلی نمایش نمی‌دهد، اما راوی تنهایی زنی است که همسرش را در عملیات خیبر از دست داده و برای بزرگ کردن فرزندانش، راهی دشوار طی کرده است.

  • 0

  گزارش جام‌جم از تولید سریال جدید شبکه یک

  مجازات جایگزین حبس در «محکومین»

  سریال «محکومین» به تهیه‌کنندگی بهروز مفید و کارگردانی سیدجلال سیدحاتمی و حسین قناعت برای پخش از شبکه یک تولید می‌شود. این سریال به موضوع مجازات جایگزین حبس می‌پردازد که نه‌تنها در سریال‌های تلویزیونی بلکه در قانون نیز مقوله تازه‌ای محسوب می‌شود که کمتر به آن پرداخته شده است.

  • 0

  گزارش میدانی جام‌جم ازمخاطبان رسانه ملی نشان داد

  رضایت بینندگان تلویزیون از تنوع سریال‌های تابستانی

  امسال شبکه‌های مختلف تلویزیون در شب‌های تابستان برای باکس سریال‌ها، با دست پر به میدان آمده و هر یک با توجه به ماموریت خود، مضامین مختلف را دستمایه قرار داده و مجموعه‌های نمایشی را تولید و روانه آنتن کرده‌اند. شبکه یک شاید برای اولین بار دست روی یک کمدی سیاسی گذاشت.