لوگوی جام جم سیما
  • 0

  همه چیز درباره دوبله سریال «پزشک دهکده»

  خانم دکتر در غرب وحشی

  من پزشکی هستم اهل بوستون. هیچ‌کس تصور نمی‌کرد بتوانم به تنهایی در دهکده‌ای مهاجرنشین زندگی کنم، اما من با وجود تمام مشکلات تسلیم نشدم و حالا یک خانواده دارم و این بزرگ ترین مسئولیت من است. این جملات مایکلاست که زهره شکوفنده، مدیر دوبلاژ و دوبلور این شخصیت در ابتدای تیتراژ سریال پزشک دهکده به زیبایی بیان و مخاطبان را با خود همراه می‌کند.

  • 0

  گزارش جام‌جم از مراحل تولید سریال 60 قسمتی برای شبکه 5

  «بچه‌مهندس» شما را به دهه 60 می‌برد

  یک رمان تصویری را تجسم کنید که داستان پسری را از سال‌های خاطره‌انگیز و پر اتفاق دهه 60 و سال‌های بعد از آن به نمایش بگذارد! این رمان، سریالی است که فعلا «بچه مهندس» نام دارد، پر از نوستالژی است و قصه‌اش از دهه 60 آغاز می‌شود و تا دهه 90 ادامه پیدا می‌کند.

  • 0

  سریال جدید شبکه یک تولید مرکز خوزستان است

  زیباشهر، قصه خانواده و اجتماع

  چندسالی است که نام اهواز با ریزگرد و غبار پیوند خورد، اما از امشب می‌توان این شهر و زیبایی‌های آن را از دریچه‌ای دیگر و در دل یک سریال تلویزیونی تماشا کرد.

  • 0

  شهاب عباسی «افسانه هزار پایان» را در شهرک غزالی می‌سازد

  روزی روزگاری خنده بازار

  تازه‌ترین مجموعه نمایشی شبکه نسیم، این روزها در شهرک تلویزیونی سینمایی غزالی در حال ساخت است. این مجموعه تلویزیونی که «افسانه هزار پایان» نام دارد، تازه‌ترین اثر نمایشی شهاب عباسی است و ساختاری متفاوت با دیگر ساخته‌های این کارگردان دارد. مجموعه‌ای که در فضایی بی‌مکان و زمان روایت می‌شود و سبک جدیدی از شوخی را دستمایه پیشبرد داستان قرار داده است.

  • 0

  سریال «سایه‌بان» از امشب ساعت 21 و 30 دقیقه روی آنتن شبکه 2 می‌رود

  سیمرغ داران سینما زیر «سایه‌بان» سیما

  برای ساختن «سایه‌بان» کسانی گرد هم آمده‌اند که یا سیمرغ بلورین جشنواره فجر را در کارنامه دارند یا فیلم‌ها و سریال‌های موفق و ماندگار.

  • 0

  تصویربرداری سریال «هیات مدیره» برای پخش از شبکه 5 آغاز شد

  تلـخ و شیـرین‌ آپارتمان‌نشینی

  احتمالا چند ماه دیگر که سریال «هیات مدیره» قرار است از شبکه پنج به نمایش درآید، علی خودسیانی نویسنده فیلمنامه این سریال چاره‌ای نخواهد داشت جز نقل مکان به یک خانه و محله دیگر!

  • 0

  چالش منتقدان با «نوار زرد»

  به رنگ معما و حادثه

  رازهای پنهان، تضاد، درگیری و ترس از جمله عناصر بالقوه‌ای است که یک ماجرای پلیسی ـ جنایی را جذاب می‌کند و آن‌گاه که شخصیت‌های درگیر ماجرا در قاب تصویر جان می‌گیرند، این جذابیت بیشتر نیز می‌شود. نقطه اشتراک این آثار، حضور یک قهرمان در ردای پلیس است که در بحبوحه جنایت به بیننده امنیت‌خاطر می‌دهد و در نهایت حقیقت را آشکار می‌کند. سریال «نوار زرد» به قلم کریم لک‌زاده، یکی از همین آثار قهرمان محور در ژانر پلیسی ـ جنایی است که تا همین یکی دو شب پیش از شبکه دوی سیما روی آنتن می‌رفت.

  • 0

  گزارش جام‌جم از روند تولید سریال «بانوی عمارت»

  عاشقانه قجری

  تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد و تهیه‌کنندگی مجید مولایی مدتی است در شهر کاشان آغاز شده است. این سریال که به قلم احسان جوانمرد نوشته شده، داستانی عاشقانه را در مقطعی از دوران قاجار روایت می‌کند که برای پخش از شبکه سه مراحل تولید را پشت‌سر می‌گذارد.

  • 0

  مردم از سریال‌های ویژه محرم تلویزیون می‌گویند

  سرخ مثل «عقیق» سبز مثل «هاتف»

  در تقویم سریال‌های تلویزیون، محرم طی سال‌های متمادی فرصت تماشای بهترین تولیدات بوده است. بسیاری از خاطره‌انگیزترین سریال‌ها مانند «شب دهم» و «مختارنامه» در همین ماه به نمایش درآمدند و محرم امسال بعد از دو سال که تنور سریال‌های محرمی سرد شده بود، سریال «هاتف» به کارگردانی داریوش یاری و «عقیق» به کارگردانی بهرنگ توفیقی از شبکه‌های یک و سه پخش شدند.

  • 0

  معما، تعلیق و هیجان در محدوده نوار زرد

  وقوع یک جنایت، تعلیق در کشف راز و هیجان حاصل از آن و یک کارآگاه جسور و هوشمند که قهرمان و پیشبرنده داستان است؛ اینها پایه‌های اصلی و شالوده یک اثر جنایی و معمایی است. «نوار زرد» یکی از همین آثار است که بر پایه این سه رکن و در ژانر معمایی قصه خود را روایت می‌کند. پوریا آذربایجانی در نخستین تجربه سریال‌سازی خود، با بهره بردن از فیلمنامه نسبتا بدیعِ کریم سرلک، به اثری یکدست و قابل قبول رسیده است.

  • 0

  سریال «رنج پنهان» با موضوع بازخوانی تاریخ سیاسی کشور در دهه پنجاه تولید می‌شود:

  سال‌های اختنـاق و اسلحـه

  اتومبیل وسط کوچه یک شورولت رویال است که اوایل دهه پنجاه تولیدش متوقف شده؛ بخش وسیعی از دیوار نزدیک به شورولت با پارچه‌ سبز بزرگی پوشانده شده است و آدم‌های زیادی در فاصله بین اتومبیل و یک خانه قدیمی در رفت و آمدند. چند موتورسیکلت قدیمی، ماکت زرد رنگ تلفن همگانی در گوشه حیاط این خانه، فرضیه تولید سریالی درباره دهه 50 و انقلاب ایران را تکمیل می‌کند.

  • 0

  فرهاد قائمی در گفت‌وگو با جام‌جم از نقش آفرینی در سریال «سّر دلبران» می‌گوید

  «بهمن» در‌دمای 52 درجه

  فرهاد قائمیان خیلی سخت انتخاب می‌کند و ترجیح می‌دهد هر بار در نقشی متفاوت ظاهر شود؛ این اتفاق هم در سینما افتاده و هم در تلویزیون. او در فیلم «ناخواسته» دیالوگ نداشت و فقط با چشم بازی می‌کرد، اما با چند سکانس کوتاه، توانست نقش ماندگاری را در ذهن بیننده ثبت کند.

  • 0

  نمایش «سرزمین مادری» در جمع نمایندگان بختیاری مجلس

  مدیر شبکه سه سیما با اشاره به جلسه روز دوشنبه خود با نمایندگان بختیاری گفت: در این جلسه مقرر شد برای حصول اطمینان بیشتر بعد از بازبینی بخش‌هایی از این سریال توسط نمایندگان بختیاری‌ مجلس، زمان پخش جدید این سریال از شبکه سه سیما اعلام شود.