لوگوی جام جم سیما
 • 3 0
 • 0

گفت‌وگوی جام‌جم با حدیثه تهرانی، بازیگر «دیوار شیشه‌ای»

نگاه سطحی به کارهایم ندارم

پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 00:50
حدیثه تهرانی در سریال‌هایی همچون به کجا چنین شتابان، خوش‌نشین‌ها، آسمان همیشه ابری نیست، معراجی‌ها و... بازی کرده است. او این روزها با مجموعه اپیزودیک دیوار شیشه‌ای مهمان خانه‌هاست که در مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی رسانه ملی تولید شده است.
تهرانی در این سریال نقش یک تهیه‌کننده تلویزیونی با نام سارا را بازی می‌کند. این نقش تهرانی در مقایسه با دیگر نقش‌هایی که تا به حال داشته تا حدودی متفاوت و خاکستری است، زیرا این زن در زندگی شخصی‌اش با همسرش هم مشکلاتی دارد. به همین بهانه درباره این مجموعه با او به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

شما برای هر نقشی که بازی می‌کنید ما‌به‌ازا دارید، اما در مجموعه دیوار شیشه‌ای ایفاگر نقش تهیه‌‌کننده تلویزیون هستید که ما‌به‌ازایی برای آن نداشتید و از سوی دیگر مردم شناخت زیادی از این حرفه ندارند. وقتی نقش سارا به شما پیشنهاد شد، برای نزدیک شدن به نقش از چه راهکارهایی استفاده کردید؟

راستش وقتی نقش سارا به من پیشنهاد شد، با آقای معظمی که کارگردانی بخش‌های زندگی من و فرهاد را به عهده داشت و نویسنده مجموعه خیلی صحبت کردم که شخصیت تهیه‌‌کننده تلویزیون چطور باشد. هر دوی آنها درباره شخصیت تهیه‌‌کننده به لحاظ کاری و... به من اطلاعات دادند.

البته تعداد تهیه‌کنندگان زن کم نیست. مثلا خانم نامداری علاوه بر اجرا، تهیه‌‌کننده هم است، اما ما نمی‌خواستیم نقش نامداری را بازی کنیم. بنابراین ما‌به‌ازای این نقش وجود دارد و دوستان اطلاعات خوبی از تهیه‌کنندگان خانم در اختیارم گذاشتند. در مجموع من با توجه به صحبت‌هایی که کرده‌ایم و این که سارا باید یک تهیه‌‌کننده قدرتمند و دانا باشد، این نقش را با هدایت کارگردان بازی کرده‌ام.

به خانم نامداری اشاره کردید. آیا این خانم را از نزدیک دیده بودید که برای نقش سارا از او الهام بگیرید؟

نه، با خانم نامداری برخورد نداشته‌ام. تنها چیزی که در اختیار داشتم، طراحی نویسنده برای شخصیت پردازی شخصیت سارا و صحبت با او و کارگردان بود. آنها به من توضیح دادند که می‌خواهند سارا به لحاظ شخصیتی متفاوت باشد. سارا دختر با اقتداری است که در موقع بحران آرامشش را در برنامه حفظ می‌کند و از سوی دیگر در زندگی شخصی‌اش با مشکلاتی رو به رو است. ممکن است گاهی ما‌به‌ازای نقش را ندیده باشیم، اما می‌توان بر اساس تصور نویسنده برای شخصیت‌پردازی و هدایت کارگردان به نقش رسید.

وقتی ما‌به‌ازای نقشتان را ندیده باشید، این مساله تا چه میزان کار شما را سخت‌تر می‌کند؟

این کاملا بستگی به راهنمایی نویسنده و کارگردان دارد. ممکن است من به عنوان بازیگر نمونه شخصیت را ندیده باشم، اما حتما نویسنده نمونه او را دیده و بر این اساس شخصیت‌پردازی کرده است. بنابراین با اطلاعاتی که فیلمنامه می‌دهد و راهنمایی کارگردان، می‌توان نقش را خلق کرد، اما کار سخت‌تر می‌شود؛ زیرا باید از صحبت‌ها تصویرسازی کرد.

سارا در کارش خیلی اقتدار دارد و سعی می‌کند در کمال آرامش برنامه تلویزیونی را به درستی هدایت کند، اما در زندگی شخصی‌اش شاهد بگو مگوهای او با همسرش هستیم. این تضادها برایتان چقدر جذابیت داشت؟

اتفاقا جذابیت کاراکتر همین موارد است که شما به آن اشاره می‌کنید. کارگردان از من خواسته بود قدرت و آرامش سارا را هنگام کار به تصویر بکشم. از سوی دیگر این تضادهایی که در زندگی سارا شاهد هستیم، کاملا طبیعی است؛ زیرا انتظار داشته همسرش با او روراست باشد، اما این اتفاق نیفتاده است.

از سوی دیگر در قسمت‌های آتی خواهید دید سارا با پدرش هم مشکل دارد و نمی‌تواند بنا به دلایلی که برای خودش دارد او را ببخشد. گره‌هایی از زمان کودکی با او همراه است و همسرش هم چیزهایی را مخفی کرده است. بنابراین حق دارد وقتی می‌بیند با او بازی می‌شود، ناراحت شود. همه ما در زندگی واقعی مان این طور هستیم. ممکن است در ظاهر و در محل کار روحیه مان را حفظ کنیم و درباره مشکلاتمان حرف نزنیم، اما جایی خودمان را تخلیه می‌کنیم. به نظرم سارا شخصیت قابل لمسی برای مخاطب دارد.

شما به گره‌های زندگی سارا اشاره کردید که در قسمت‌های آتی سریال شاهد خواهیم بود. آیا صحنه حسی‌ای بود که بازی کردنش برایتان سخت باشد؟

صحنه‌های احساسی در این سریال زیاد داشتیم، ولی طوری نبود که برایم سخت باشد. بازی کردن صحنه‌های تاثیرگذار برایم خیلی جذاب بود و من واقعا شخصیت سارا را دوست داشتم و با این کاراکتر زندگی کرده‌ام.

کدام ویژگی شخصیت سارا را بیشتر دوست داشتید؟

من همیشه نقش دخترهای مثبت و مهربان را بازی کرده‌ام، اما شخصیت سارا در مجموعه دیوار شیشه‌ای متفاوت است و نویسنده و کارگردان از من خواسته بودند شخصیت سارا را قدرتمند بازی کنم. بنابراین ویژگی مقتدر بودن و آرامش سارا را دوست دارم.

الان که مجموعه را می‌بینید از بازی‌تان راضی هستید؟

مسلما هیچ بازیگری از کارش رضایت صد‌در‌صد ندارد. من هم وقتی سریال را می‌بینم با خودم می‌گویم ای‌کاش این صحنه را یک بار دیگر تکرار می‌کردیم. طبیعی است نقاط ضعف را می‌دانم و تلاش می‌کنم در کارهای بعدی‌ام آن را بر طرف کنم. در مجموع هیچ وقت نگاه سطحی به کارهایم نداشته‌ام.

نقش مقابل شما را مجید واشقانی بازی می‌کند که با یکدیگر بده و بستان‌های زیادی دارید. بازیگر نقش مقابل تا چه میزان در بهتر بازی کردن شما موثر است؟

من و آقای واشقانی قبلا هم همکاری داشتیم، اما پارتنر یکدیگر نبودیم. مسلما پارتنر تاثیر مستقیم روی بازی دارد. یک پارتنر بد می‌تواند بازی خوب شما را تحت‌الشعاع قرار بدهد و برعکس. همکاری با آقای واشقانی واقعا خوب بود. او بسیار باهوش است و با تمرکز نقشش را بازی می‌کند.

شما در بیشتر مواقع نقش دخترهای مهربان، مثبت و اهل خانواده را بازی می‌کنید. خودتان به ایفای چنین نقشی علاقه‌مند هستید یا نقش‌های دیگر پیشنهاد نمی‌شود؟

این نقش‌ها پیشنهاد می‌شود. شاید چون میمیک صورتم به درد نقش‌های مثبت می‌خورد، به همین دلیل این نقش‌ها پیشنهاد می‌شود و‌گرنه علاقه‌مند هستم نقش‌هایی را بازی کنم که من را به چالش می‌کشاند و با شخصیت خودم فاصله دارد.

اتفاقا در یک فیلم که کامبیز دیرباز و مجید واشقانی حضور داشتند، نقش یک دختر دزد را بازی کرده ام که از صبح تا شب دروغ می‌گوید. کارگردانی این فیلم به عهده بهرنگ توفیقی است. اگر این فیلم پخش شود، طبیعی است خیلی‌ها می‌بینند که من می‌توانم نقش منفی هم بازی کنم.

شخصیت سارا در سریال دیوار شیشه‌ای در مقایسه با نقش‌های مثبت‌تان خاکستری است. این نقش چه جایگاهی برایتان دارد؟

ویژگی‌های سارا را خیلی دوست دارم و تمام انرژی ام را برای ایفای نقش گذاشته ام. با پیشرفت قصه متوجه گره‌های زندگی سارا می‌شوید. از آقای تحویلیان، تهیه‌‌کننده گروه تشکر می‌کنم که همه را مثل خانواده دور هم جمع کردند. از گریمور، کارگردان و آقای واشقانی پارتنر خوبم هم قدردانی می‌کنم.

سوگند آرامی

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2846518253244013104
لینک کوتاه :

ارسال نظر

 • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
 • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
 • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی :
 • تقدیر جشنواره مروجان کتابخوانی از«کافه هنر»

  چهارمین دورۀ جشنوارۀ تقدیر از مروجان کتابخوانی، از برنامه رادیویی «کافه هنر » به تهیه کنندگی زهرا صالحی تقدیر کرد.

  • شنبه 27 آبان 1396 13:25
 • زلزله محور برنامه پایش شد

  برنامه تحلیلی پایش فردا شب با موضوع نقد زمین لرزه غرب کشور و موضوع مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله روی آنتن می رود.

  • شنبه 27 آبان 1396 13:23
 • ملی پوشان کشتی آزاد امید به «کشتی ایرانی» می آیند

  برنامه تخصصی کشتی ایرانی با موضوع وضعیت تیم ملی کشتی آزاد امید در مسابقات جهانی لهستان، شنبه 27 آبان از ساعت 14:55، به صورت زنده روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .

  • شنبه 27 آبان 1396 12:30
 • اپیزود «نامه آخر» از امشب در شبکه یک +عکس

  قصه «نامه آخر» از مجموعه اپیزودیک «روزهای بهتر» به کارگردانی دانش اقباشاوی از امشب 27 آبان روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.

  • شنبه 27 آبان 1396 12:23
 • روایت افراد مدفون در حرم امام رضا (ع)

  رادیو ایران در سالروز شهادت امام رضا (ع) با به نمایش گذاشتن گوشه هایی از عظمت افرادی که به لحاظ علمی و یا عملی و یا تقوی و معرفت؛ در حرم آنحضرت مدفون شده اند ، عظمت آن حضرت را یادآور می شود.

  • شنبه 27 آبان 1396 09:23
 • «موقعیت بحران» و کارکرد رسانه رسمی

  شرایط و حوادث مختلف در دوره‌های زمانی خاص یکباره مورد توجه بدنه اجتماعی قرار می‌گیرد. شرایطی که ممکن است موجد موقعیتی باشد که طبق تعریف رسانه‌ای، به آن «موقعیت بحران» می‌گویند. بعضی مواقع این دوره ممکن است معطوف به پرونده‌ای سیاسی یا یک گردهمایی بزرگ فرهنگی باشد و بعضی مواقع همان بحران آشنا برای مردم است. نظیر حادثه‌ای عمیق و پرخبر مثل زلزله کرمانشاه.

  • شنبه 27 آبان 1396 07:15
 • گزارشی از برنامه ویژه خردسالان در شبکه پویا

  وقتی «مامان گلی» برای بچه‌ها قصه می‌گوید

  شبکه پویای سیمای جمهوری اسلامی ایران حالا چند سالی است که کار خود را آغاز کرده و اتفاقا با استقبال خوب مخاطبان کوچک و خردسال تلویزیون و حتی خانواده‌هایشان مواجه شده است. شبکه‌ای که با توجه به رده سنی مخاطبانش عموما به پخش مجموعه‌های متنوع پویانمایی، فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی مختص کودکان و نوجوانان می‌پردازد و هر روز مهمان خانه‌هایشان می‌شود. یکی از این برنامه‌ها «مامان گلی» نام دارد که در فواصلی میان برنامه‌های دیگر به روی آنتن می‌رود و به شکلی بی‌واسطه با بچه‌ها سخن می‌گوید.

  • شنبه 27 آبان 1396 04:20
 • دارابی: راه‌اندازی رادیو امید اقدامی ارزشمند است

  معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با حضور در بخش‌های مختلف صداوسیمای مرکز کرمانشاه از خدمات و فعالیت‌های شبانه‌روزی همکاران قدردانی کرد.

  • شنبه 27 آبان 1396 03:40
 • گفت‌وگو با رامین پورایمان، بازیگر و کارگردان نمایش‌های رادیویی

  هنوز هم پشت میکروفن، دست و پایم می‌لرزد

  رامین پورایمان بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و رادیوست، اما حرفه و علاقه اصلی خودش را رادیو می‌داند و تعلق خاطر خاصی به این رسانه دارد. او سال هاست عاشقانه پشت میکروفن رادیو نشسته و در طول این مدت نقش‌های متفاوتی را در نمایش‌های مختلف رادیویی بازی کرده و هرازگاهی هم کارگردانی نمایش‌های رادیویی را انجام می‌دهد.

  • شنبه 27 آبان 1396 03:20
 • مستند مسابقه «دستم را بگیر» برای شبکه افق تولید شد

  رقابت نیکوکاران روی‌ آنتن

  شرکت در یک مسابقه تلویزیونی برای پیشی گرفتن در نیکوکاری و نوعدوستی کمی عجیب است، اما «دستم را بگیر» قصد دارد کمک به همنوع را ترویج کند و دشواری‌های شیرین آن را به نمایش بگذارد.

  • شنبه 27 آبان 1396 02:40
 • نقش شبکه‌‌های برون مرزی در تبیین انقلاب اسلامی

  انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است و برگرفته از فرهنگ غنی اسلام و ایران؛ بنابراین یکی از اهداف بلندمدت جمهوری اسلامی بحث صدور انقلاب است که این مهم، نه مثل کشورهای غربی‌ها مدعی دموکراسی از طریق سلاح بلکه از مجرای فرهنگی صورت می‌گیرد و برای این کار هم بهترین گزینه، شبکه‌های برون مرزی هستند.

  • شنبه 27 آبان 1396 01:40
 • شبکه‌های استانی و گسترش چتر رسانه‌ای مطمئن در زلزله غرب کشور

  زمین‌لرزه اخیر در غرب ایران، باز هم تن بسیاری از ایرانیان را لرزاند؛ حادثه‌ای غم‌انگیز که نمی‌توان بسادگی از کنار آسیب‌هایش گذشت و چشم بر داغ مردمان آسیب‌دیده‌اش بست؛ در این بین اما گروهی خواسته و ناخواسته به انتشار اخباری اقدام می‌کنند که از صحت و سقم آنها بی‌اطلاعند یا مروج اطلاعات نادرستی می‌شوند که با هدف تخریب اقدامات صورت گرفته برای امداد‌رسانی و تشویش اذهان عمومی ساخته می‌شوند.

  • شنبه 27 آبان 1396 01:20
 • فهرست همه مطالب
 • اینستاگردی

  هومن سیدی همسر و فرزندش را معرفی کرد + عکس

  هومن سیدی بازیگر سینما و تلویزیون در پی حواشی که پیرامون زندگی خصوصی اش پیش آمده بود در اینستاگرامش همسر و فرزندش را معرفی کرد.

  • یکشنبه 21 آبان 1396 08:09
 • اینستاگردی

  شیلا خداداد اصالتش را فاش کرد + عکس

  شیلا خداداد بازیگر سینما و تلویزیون به روش متفاوتی با زلزله زدگان کرمانشاه همدردی کرد.

  • پنج شنبه 25 آبان 1396 10:31
 • توییترگردی

  واکنش بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» به زلزله ایران + عکس

  میسی ویلیامز، بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» در توییتر خود به زلزله ایران واکنش نشان داد.

  • سه شنبه 23 آبان 1396 10:32
 • روایت افراد مدفون در حرم امام رضا (ع)

  رادیو ایران در سالروز شهادت امام رضا (ع) با به نمایش گذاشتن گوشه هایی از عظمت افرادی که به لحاظ علمی و یا عملی و یا تقوی و معرفت؛ در حرم آنحضرت مدفون شده اند ، عظمت آن حضرت را یادآور می شود.

  • شنبه 27 آبان 1396 09:23
 • ملکه رنجبر با واکر راه می رود

  فرزند ملکه رنجبر گفت: مادرم از چند روز گذشته با روند بهبود جسمی خوبی روبرو شدند، شروع به راه رفتن با واکر کرده و می تواند به تنهایی بایستد.

  • سه شنبه 23 آبان 1396 08:56
 • در اقدامی انسان‌ دوستانه صورت گرفت

  اعطای بخشی از حقوق کارکنان رسانه ملی به زلزله زدگان کرمانشاه

  کارکنان رسانه ملی در اقدامی انسان‌ دوستانه بخشی از حقوق این ماه خود را به بازماندگان زلزله استان کرمانشاه اختصاص می دهند.

  • پنج شنبه 25 آبان 1396 19:00
 • با سوگل طهماسبی، بازیگر سینما و تلویزیون

  مقصد نوشته شده است!

  از مسافران جوان کاروان چلچراغ بوده که امسال پیاده‌روی اربعین را در کنار برخی هنرمندان تجربه کرده است. از این سفر با اعتماد و اطمینان صحبت می‌کند و کلماتش را با دقت انتخاب می‌کند تا بتواند حس و حالش را تا جایی که در اختیار کلمات است بدرستی بیان کند. با سوگل طهماسبی که در کارنامه بازیگری‌اش آثاری مانند برهوت، این هفت نفر، برادر، کیمیا و... را دارد هم‌صحبت شدیم تا از تعریف‌های او درباره ایمان و سرنوشت بیشتر بدانیم.

  • دوشنبه 22 آبان 1396 10:41
 • گفت‌وگو با طوفان مهردادیان، بازیگر پرکار این روزهای تلویزیون

  روزی خواهم درخشید

  «دیگر وقتش شده که روزنامه جام‌جم با طوفان مهردادیان گفت‌وگویی داشته باشد» این بخشی از پیامی است که برای مهردادیان ارسال شد و چون برایش معنای خاصی داشت از فرسنگ‌ها دور از ایران به سوالاتم پاسخ داد؛ سوالاتی که شاید حتی کمی بیرحمانه باشد!

  • پنج شنبه 25 آبان 1396 01:40
 • گفت‌وگوی جام‌جم با حمیدرضا پگاه، بازیگر فیلم «رقص پا»

  انتخاب می‌شویم؛ انتخاب نمی‌کنیم

  حمیدرضا پگاه فعالیت حرفه‌ای خود را با بازی در مجموعه «ضلع ششم» به کارگردانی مسعود فروتن آغاز کرد، اما با بازی در سریال «با من بمان» به کارگردانی حمید لبخنده و «تفنگ سر پر» بود که چهره شد و مردم او را شناختند.

  • یکشنبه 21 آبان 1396 01:22
 • اطلاع‌رسانی لحظه‌ای رسانه ملی از زلزله

  تیر خلاص به شایعه

  بعد از وقوع حادثه مهیب زلزله که شامگاه یکشنبه عراق و بخش‌های وسیعی از غرب کشورمان را لرزاند، رسانه ملی خیلی زود وارد عمل شده و از همان دقایق اولیه بعد از وقوع این رویداد، پوشش صحیح، دقیق و همه‌جانبه آن را در دستور کار قرار داد.

  • سه شنبه 23 آبان 1396 03:40
 • سفر به آستان مقدس امام رضا(ع) با برنامه رواق

  در روزهای پایانی ماه صفر و درآستانه رحلت جانسوز پیامبر اسلام حضرت محمد(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع)، ویژه برنامه «رواق» از امشب 24 آبان از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

  • چهارشنبه 24 آبان 1396 10:30
 • اپیزود «نامه آخر» از امشب در شبکه یک +عکس

  قصه «نامه آخر» از مجموعه اپیزودیک «روزهای بهتر» به کارگردانی دانش اقباشاوی از امشب 27 آبان روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.

  • شنبه 27 آبان 1396 12:23
 • لیست همه پربازدیدها

پخش زنده برنامه های تلویزیون

پخش زنده برنامه های رادیو