لوگوی جام جم سیما
  • 35 15
  • 13

پیشتازی الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری

کدام چهره‌ها بیشترین دنبال‌کنندگان را در اینستاگرام دارند؟/ جدول

پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 ساعت 18:11
تعداد دنبال‌کنندگان خوانندگان، بازیگران و جمعی از هنرمندان در اینستاگرام نشان از آن دارد که آنچه فضای مجازی را هدایت می‌کند، تعاریفی متفاوت از دنیای واقعی دارد.

اینستاگرام یکی از فضاهای پرطرفدار اینترنتی است که در سال‌های اخیر توانسته میان ایرانیان جایگاه قابل توجهی بیابد. فضای اینستاگرام که عکس محور است و تک جمله‌های کنار عکس که زحمت خواندن مطالب طولانی را برای مخاطبان پرشتاب شبکه‌های اینترنتی کم می‌کند، موجب شده روز به روز به تعداد حاضران در این فضا افزوده شود.

یکی از امتیازهای اینستاگرام مانند اغلب فضاهای مجازی ایجاد رابطه بی‌واسطه بین هنرمندان و مردم است؛ اینکه هنرمندان با گذاشتن تصاویر و متنی از خود می‌توانند بدون واسطه مطبوعات و رسانه‌ها با مردم ارتباط برقرار کنند، رونق بیشتر این فضا را سبب شده است. مخاطبان افراد حاضر در اینستاگرام با عنوان دنبال‌کنندگان شناخته می‌شود و طبیعی است که هر تعداد دنبال‌کننده بیشتر بیان‌گر میزان محبوبیت بالاتر آن فرد و هنرمند در این فضاست.

در میان چهره‌های حاضر در اینستاگرام ردی از هنرمندانی چون عباس کیارستمی، آیدین آغداشلو، رخشان‌بنی‌اعتماد، حسین علیزاده و اصغر فرهادی دیده نمی‌شود.

نکته قابل بحث در مورد فضای اینستاگرام و البته فضاهای مشابه این است که چه چیز تعداد دنبال‌کنندگان را تعیین می‌کند؟ آیا در این‌جا هم همان قوانین دنیای واقعی حکم‌فرماست؟ آیا هنرمند شاخص‌تر به لحاظ جایگاه هنری بیشترین دنبال‌کنندگان را دارا هستند یا اینجا تعاریف دیگری جذابیت‌ها را تعیین می‌کند.

پرطرفدارترین‌ها

الناز شاکردوست، بهنوش بختیاری و امیر تتلو سه بازیگر و خواننده‌ای هستند که بیشتر تعداد دنبال‌کنندگان را در اینستاگرام دارند؛ هر سه این افراد تعداد طرفدارانشان بیش از یک میلیون نفر است. بختیاری یک میلیون و 200 هزار نفر، شاکردوست حدود یک میلیون و 100 هزار نفر و تتلو یک میلیون نفر دنبال‌کننده دارد. تعداد دنبال‌کنندگان مهناز افشار هم در آستانه میلیونی شدن است.

محمد رضا گلزار، بهرام رادان، سیروان خسروی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش طباطبایی، بابک جهانبخش و یاس بین 755 هزار تا 500 هزار دنبال‌کننده دارند.

12 هنرمند بین 300 هزار تا 500 هزار دنبال‌کننده دارند که در میان آنان اسامی افرادی چون مهران مدیری، ترانه علیدوستی، رضا عطاران، بنیامین بهادری و محسن یگانه به چشم می‌خورد.

فاصله بین 100 تا 300 هزار دنبال‌کننده دربردارنده بیشترین تعداد هنرمندان است، در این میان اسامی 29 هنرمند مشاهده می‌شود که از جمله آنان می‌توان به نیکی کریمی، لیلا حاتمی، احسان خواجه‌امیری، رامبد جوان و امیر جعفری اشاره کرد.

19 هنرمند نیز بین 50 هزار تا 100 هزار دنبال‌کننده دارند، از جمله همایون شجریان، محسن چاوشی، شهاب حسینی و هانیه توسلی.

آنچه روی اینستاگرام منتشر می‌شود

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های فضایی همانند اینستاگرام، کمتر شدن فاصله میان زندگی و علاقه‌مندی‌ها و دغدغه هنرمندان با مخاطبان است؛ بنابراین قطعا چهره‌های محبوب این دنیای مجازی کسانی‌اند که حضوری فعال دارند و مخاطب را در بخش‌های زندگی خود وارد کرده و با نوشتن متنی و گذاشتن عکسی زمینه ورود افراد را به دنیای خود فراهم می‌کنند.

در این بین کسانی که بتوانند در ایجاد موضوعات بحث برانگیز موفق عمل کنند و وارد چالشی با طرفداران و یا دیگر هنرمندان شوند، می‌توانند به راحتی به تعداد دنبال‌کنندگان خود بیافزایند.

شاکردوست به عنوان بازیگری که در صدر جدول قرار دارد، اغلب صفحه خود را به عکس‌ها و فیلم‌هایی مربوط به خود به روز می‌‌کند. او به غیر از عکس‌های مربوط به کارهای سینمایی خود، تصاویر غیر سینمایی نیز روی صفحه می‌‌گذارد.

بهنوش بختیاری عکس‌های شخصی و تصاویری از پشت صحنه فیلم‌ها و تئاترهایی که کار می‌کند منتشر می‌کند و همچنین پاسخ موضوعات مطرح شده از سوی طرفدارانش را در قالب کامنت می‌دهد.

امیر تتلو هم معمولا در مورد حاشیه‌هایی که اطراف خود و دوستانش وجود دارد صحبت می‌کند و یکی ویژگی‌های حضور او در فضای اینستاگرام اظهارنظرش درباره طیف گسترده‌‌ای از موضوعات است.

صابر ابر که 205 هزار دنبال‌کننده دارد، صفحه خود را از عکس‌های محیط افراف خود پرمی‌کند، از غذاهایی که می‌خورد تا کوچه و خیابان اطرافش. او همچنین از خاطرات روزانه خود هم ممی‌نویسد و هر از گاهی فیلم‌هایی هم از نحوه غذا درست کردن و گیاهانی که دارد منتشر می‌کند.

بنیامین بهادری با 432 دنبال‌کننده در اینستاگرام خود اخبار کنسرت‌هایش را منتشر می‌کند و گاهی از خودش نیز عکس می‌گذارد.

مهراب قاسم‌خانی 283 دنبال‌کننده دارد و معمولا خاطراتش را در در صفحه‌‌اش می‌نویسد که اغلب این خاطرات طنز هستنند.

پیمان معادی با 172 دنبال‌کننده، در اینستاگرام خود در از سفرهایی که می‌رود، دوستانش و فیلم‌هایی که بازی کرده مطالبی منتشر می‌کند.

محسن چاوشی 67 هزار دنبال‌کننده دارد. او کمتر عکسی از خود در اینستاگران می‌گذارد و بیشتر تصاویری از فرزندش زانکو را می‌توان در این صفحه دید که اغلب مورد توجه مخاطبانش قرار می‌گیرد. صفحه این خواننده معمولا دو هفته یکبار به روز می‌شود.

همایون شجریان 61.8 دنبال‌کننده دارد. او در کل هشت عکس در صفحه اینستاگران خود منتشر کرده است و در اغلب این عکس‌ها علاوه برخودش پدرش محمدرضا شجریان نیز حضور دارد.

حمید فرخ‌نژاد 53.3 دنبال‌کننده دارد و عکس‌های شخصی از قرارهای خود و همچنین تصاویری از فیلم‌هایی که بازی کرده را سه چهار روز یکبار منتشر می‌کند.

قوانین دنیای مجازی

حضور بازیگران شناخته شده و پرطرفدار در نیمه‌های جدول و همچنین مواجهه با چهره‌هایی چون همایون شجریان و شهاب حسینی به عنوان دو هنرمندی که در زمینه فعالیت خود جزو محبو‌ب‌ترین‌ها هستند، به وضوح نشان می‌دهد که دنیای اینستاگرام تعاریفی متفاوت از دنیای هنر دارد. زمانی که همایون کنسرتی برگزار می‌کند، نه تنها بارها و بارها در خواست تمدید آن مطرح می‌شود، بلکه ترافیک ایجاد شده در شهر به واسطه تردد مخاطبان کنسرت او، رفت و آمد را در بخشی از تهران مختل می‌کند. اما این هنرمند 61.8 هزار نفر دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد.

مهران مدیری نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین هنرمندان در سال‌های اخیر شناخته می‌شود. او نیز جزو صدرنشین‌ها نیست و در نیمه‌های جدول قرار دارد.

این مثال‌ها و مواردی از این دست به خوبی ثابت می‌کند که بیش از محبوبیت هنرمندان در دنیای واقعی، فضایی که آنان در اینستاگران ایجاد می‌کنند، میزان راه دادن مخاطبان به دنیای شخصی خود، ایجاد بحث‌هایی که موضع‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌های طرفداران را به همراه دارد و مواردی از این دست بیش از هر چیز می‌تواند در تعیین تعداد دنبال‌کنندگان نقش داشته باشد. (بهترین‌ها)

نام هنرمند

تعداد دنبال‌کنندگان

بهنوش بختیاری

1.2 M

الناز شاکردوست

1.1 M

امیر تتلو

1 M

مهناز افشار

926 K

محمدرضا گلزار

755 K

بهرام رادان

678 K

سیروان خسروی

640 K

مهراوه شریفی‌نیا

588 K

بهنوش طباطبایی

587 K

بابک جهانبخش

518 K

یاس

500 K

بهاره رهنما

477 K

سروش رضایی

440 K

بنیامین بهادری

432 K

ترانه علیدوستی

419 K

نیوشا ضیغمی

404 K

رضا عطاران

398 K

مهدی پاکدل

384 K

زانیار خسروی

377 K

محسن یگانه

370 K

مهران مدیری

328 K

آنا نعمتی

312 K

کامبیز دیرباز

295 K

سام درخشانی

291 K

مهراب قاسم‌خانی

283 K

رضا صادقی

274 K

ملیکا شریفی‌نیا

263 K

سیاوش خیرابی

255 K

نیکی کریمی

249 K

سحر دولت‌شاهی

242 K

جواد عزتی

239 K

پوریا پورسرخ

236 K

امیر جعفری

223 K

سحر ولدبیگی

223 K

امیر آقایی

214 K

پژمان جمشیدی

209 K

گلاره عباسی

206 K

صابر ابر

205 K

الهام پاوه‌نژاد

200 K

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1929966210787351512
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 13 نظر )

آره امار مهناز افشارو دیدم تو یه روز 200 هزارتا یهوو فالوئرزیاد شد .خوب وقتی سیاست داشته باشی همینه.الانم تبلیغ فروش روسری تو پیجشون کردن. پول دراوردنه دیگه بیلبورد کرده اینستاگرامشوحتی از جماعت طرفدار
واقعا چه روزگاری داریم ما.کشورهای اروپایی هر روز دارن یه دستاورد جدید ارایه می کنن اون وقت ما درگیر چه چیزای هستیم.اینطوری اگه پیش بریم .........
همش فیلمه بگن ما محبوبیم .زمونه ای شده علنا جلو چشم همه فالویر زیاد میکنن صد هزار تا صد هزارتا!! .خوب معلومه تابلووویه
امار دنبال کنندگان خانم افشار جای تامل بسیار داره. عجیب نیست بازیگری بخواد خودشو دست بالا بگیره . زیاد رو امار خانم افشارحساب نکنین
رقم خانم افشار مشکوکه.
خدای اعتماد به سقفه .
به خاطر همین خبر دو نفر ازین این لیست باهم دیگه دعوا کردن که چرا تورو بیشتر از من دنبال میکنن.؟؟؟؟؟؟
منظورتون ب . ب است اون که دیگه از هیچی عقب نمونده !! : x
مهناز افشار آمارش مشکوکه..شک نکنین...من مهندس نرم افزارم.
اصلا مهم نیست
بعضیاش فیکه
ایکاش پایین رقما یک سیگما میگرفتی =تعداد بیکاران ایران
قربون سیگما گرفتنت بشم ریاضیدان نابغه! در یه حدی حرف بزن تا ما هم بفهمیم ادعای با سوادی در این دنیای دون بسی ما را ملول كرده است بگویید برایمان شربت سكنجبین بیاورند