لوگوی جام جم سیما
  • 8 2
  • 21

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟

شنبه 2 اسفند 1393 ساعت 09:54
علی ضیا، احسان علیخانی، بیژن بیرنگ و شهاب حسینی، به عنوان گزینه های احتمالی تلویزیون برای اجرای ویژه برنامه های نوروزی شبکه های مختلف انتخاب شده اند؛ جای خالی رامبد جوان و فرزاد حسنی در میان این گزینه ها مشخص است.
یک ماه مانده تا نوروز 94 گمانه زنی های راجع به مجریان ویژه برنامه های تحویل سال شبکه های مختلف تلویزیون شروع شده. روز گذشته خبرگزاری مهر فهرستی از مجریان احتمالی شبکه های یک، دو، سه و پنج را منتشر کرده؛ فهرستی که هنوز به طور رسمی از طرف تلویزیون تایید نشده اما تا همین حد هم قابل بررسی است. علی ضیا، بیژن بیرنگ، احسان علیخانی و احتمالا شهاب حسینی! که البته درباره شهاب حسینی، با شک و شبهه زیادی صحبت به میان آمده.سال گذشته غیر از ویژه برنامه نوروز شبکه سه که با اجرای احسان علیخانی روی آنتن رفت، سایر شبکه ها آنطور که باید موفق نبودند. حتی شبکه تهران هم که کل کارش را به رامبد جوان محول کرده بود آنچنان که باید برنامه اش به چشم نیامد. حالا باید دید در دوره جدید، همزمان با جا به جایی مدیران سیما و تغییر رسالت شبکه ها، برنامه های نوروزی به چه سمت و سویی می روند. پیش بینی هفت صبح درباره اجرای این مجریان احتمالی را بخوانید.
1- علی ضیا/ شبکه یک
نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک با نام «سیب طلایی»، سال گذشته در اختیار اشکان خطیبی گذاشته شد و در مجموع یکی از بدترین برنامه های تلویزیون در شب اول سال نام گرفت. خطیبی نه در اجرا موفق عمل کرد و نه برنامه اش جذابیت لازم را برای تماشا داشت. حتی حضور بازیگر طنازی چون اکبر عبدی هم نتوانست برنامه را نجات دهد.

سابقه مجری: ضیا از سال 85 تا الان به عنوان مجری فعالیت می کند. اما عمده شهرتش را از «ویتامین 3» به دست آورد و سال 92 هم ویژه برنامه نوروز شبکه دو را اجرا کرد. او عید فطر امسال برنامه ای به اسم «نبش جنت آباد» را به شبکه سه آورد و حالا هم چند وقتی است با «بعضیا» روی آنتن این شبکه است. با رفتن فضل الله شریعت پناه، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه به شبکه یک، امسال علی ضیا هم به این شبکه منتقل شده.

موفقیت در اجرا: علی ضیا با وجود ایرادهای فراوانی که در اجرا و گفت و گو با میهمان های برنامه دارد اما از نگاه مخاطبان، مجری موجهی است. زمان حضورش در «ویتامین 3» توانست این برنامه صبحگاهی را به رونق بیندازد و الان هم در «بعضیا» توانسته مخاطبان زیادی را با خودش همراه کند.

چشم انداز ویژه برنامه عید: انتخاب علی ضیا برای ویژه برنامه شبکه یک، بدون شک انتخابی هوشمندانه است. شبکه یک، سال های اخیر اصولا ویژه برنامه های جذاب و قابل توجهی برای مناسبت های مختلف نداشته و ویژه برنامه های نوروزی اش اصولا کارهای پرمخاطبی از آب در نیامده اند. برای همین هم به نظر می رسد با انتخاب ضیا، موفق می شود بخش مهمی از طرفداران این مجری را به سمت خودش بکشد و همین هم اتفاق خوبی برای این شبکه است.


2- بیژن بیرنگ/ شبکه دو

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه دو سال گذشته بعد از دو سال اجرای موفق علیخانی، ویژه برنامه نوروزی اش را به زوج فرزاد حسنی و آزاده نامداری سپرد. برخلاف انتظاری که از این دو مجری می رفت، برنامه آنطور که باید موفقیت آمیز نبود. یک جورهایی می شود گفت که برنامه سال گذشته نوروز شبکه دو از دست این مجریان در رفته بود.

سابقه مجری: امسال ویژه برنامه نوروزی شبکه دو در اختیار آزاده نامداری گذاشته شده. درواقع نامداری تهیه کننده برنامه است و تصمیم دارد از بیژن بیرنگ برای اجرا دعوت کند. بیرنگ، کارگردان سریال های مطرح «همسران» و «خانه سبز» که این روزها «عشق تعطیل نیست» را به شبکه نمایش خانگی فرستاده، گزینه دور از ذهنی برای اجرای ویژه برنامه نوروزی است اما آنقدرها هم با اجرا بیگانه نیست. او چند سال قبل در شبکه چهار به عنوان مجری حضور پیدا کرده بود.

موفقیت در اجرا: نمی شود رای قطعی داد که بیرنگ مجری موفقی است چون جنس برنامه ای که در شبکه چهار اجرا می کرد با یک ویژه برنامه نوروزی متفاوت است. با این حال اما شیوه ای که در اداره برنامه پی گرفته بود تا حد زیادی رنگ و بوی اجرا داشت. گرچه هیچ وقت چهره اش را نمی دیدم اما می توانستیم حضورش را کاملا حس کنیم.

چشم انداز ویژه برنامه عید: معلوم نیست با وجود مجریان فراوان علت انتخاب بیژن بیرنگ چه می تواندباشد؟ آزاده نامداری قطعا می توانست روی شیوه های جذاب زیادی برای جذب مخاطب دست بگذارد اما با این حال طبق گزارش خبرگزاری مهر، می خواهد از بیرنگ دعوت به همکاری کند.


3- احسان علیخانی/ شبکه سه

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه سه، سال گذشته عنوان بهترین ویژه برنامه تحویل سال تلویزیون را به نام خودش زد. احسان علیخانی سال گذشته با ویژه برنامه «سه ستاره» بخش عمده ای از توجه ها را به سمت خودش جلب کرد. بعد از مدت ها مهران مدیری را به تلویزیون آورد و با رضا عطاران هم مصاحبه کرد.

سابقه مجری: اسمش با برنامه «ماه عسل» گره خورد. گرچه یکی دو سال امکان حضور در این برنامه را پیدا نکرد اما نهایتا به مدیران شبکه سه ثابت کرد که «ماه عسل» برنامه اوست و با اجرای هیچ مجری دیگری نمی تواند مقبول واقع شود. او سال 91 و 92، ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو را اجرا کرد. تا اینکه سال 93 شبکه سه از علیخانی خواست که برنامه تحویل سال این شبکه را اجرا کند.

موفقیت در اجرا: به خاطر اجرای جنجالی «ماه عسل»، در سال های اخیر موفق ترین مجری تلویزیون لقب گرفته و برنامه های نوروزی اش هم در هر سال، بهترین برنامه های آن سال بوده است. علیخانی دو مولفه شاخص دارد که باعث شده برنامه هایش اسیر تکرار نشود؛ او سوژه هایش را خوب شکار می کند و به خوبی هم آن را پرورش می دهد. علاوه بر این ها بر ریزه کاری های اجرا تسلط دارد. برایش فرقی نمی کند که میهمان برنامه اش سوپراستار است یا رفتگر محله. در هر مورد می تواند خیلی خوب گلیمش را از آب بیرون بکشد.

چشم اندازه ویژه برنامه عید: با توجه به سابقه خوبی که از ویژه برنامه تحویل چند سال گذشته علیخانی سراغ داریم می توانیم پیش بینی کنیم که امسال هم برنامه تحویل سال شبکه سه، وضعیت قابل قبولی به نسبت سایرین داشته باشد.


4- شهاب حسینی/ شبکه پنج

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه تهران سال گذشته در روز 29 اسفند از ساعت هشت صبح تا 12 شب ویژه برنامه «گوشه دل شمرون» شهاب حسینی را روی آنتن برد. این برنامه با اینکه به نسبت ویژه برنامه های سال های گذشته شبکه پنج، جذاب تر به نظر می رسید اما نتوانست در رقابت با شبکه های سه و دو، مخاطب زیادی جذب کند.

سابقه مجری: شهاب حسینی که این روزها به عنوان سوپراستار سینمای ایران شناخته می شود در ابتدای امر به عنوان مجری وارد تلویزیون شد. او اجرای برنامه های «اکسیژن» و «آبی شو» را به عهده داشت. جالب اینجاست که برنامه «آبی شو» را قبل از بازی در فیلم «سوپراستار» اجرا کرده بود و زمانی که برای آن فیلم سیمرغ گرفت، «آبی شو» همچنان با اجرای او روی آنتن می رفت.

موفقیت در اجرا: برنامه «اکسیژن» آن زمان با اجرای حسینی سر و صدای زیادی به پا کرد. او در دوره ای که هنوز اجراهای اکت دار و جنجالی باب نشده بود، سبک جدیدی از اجرا را به «اکسیژن» آورد و برنامه موفقی از خودش به نمایش گذاشت.

چشم انداز ویژه برنامه عید: از آنجایی که این روزها شهاب حسینی یکی از چهره های مطرح سینماست، طبیعتا اگر قرار باشد اجرای ویژه برنامه نوروزی شبکه پنج به او محول شود، می تواند یکی از رقبای اصلی علیخانی باشد. البته حسینی تنها مجری ای است که فعلا اسمش به عنوان گزینه کاملا احتمالی مطرح شده و خود خبرگزاری مهر هم درحد یک گمانه زنی ساده از او اسم به میان آورده. بنابراین احتمال اینکه خیلی زود حضورش به عنوان مجری در این شبکه تکذیب شود وجود دارد. (مرجان فاطمی/ هفت صبح)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1841083146056582829
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 21 نظر )

مشکل شماها باعلی ضیا چیه!!!!!من طرفدارشم خوشحال شدم از اجراشون و باید بگم ایشون و به خاطر اخلاق و اعتقاداتشون دوست دارم
علی ضیا متکی هست به توانایی های خودش.........معلومات بسیار بالایی داره و مثل احسان علیخانی نیست که 30 شب پشت سر هم مردم رو خسته کنه و اشک همه رو در بیاره.....علی عزیز، بزرگ مرد عرصه اجرا پیام آور شادی و شور و نشاطه و مردم به همین خاطر دوستش دارن...شما چون می بینید علی عزیز اومده شبکه یک حسادت می ورزید. متاسفا واقعا.........موفق باشی علی ضیا یگانه اسطوره اجرا
پدر جان شما نمیتونی نگاه نكن دیگه سنی ازت گذشته
با سلام مجری تمام برنامه های مختلف باید الگو باشن ولی ضیا اصلا الگوی مناسبی نیست ....جدیدا هم با مجریای نمره یك مملكت مثل امثال اقای علیخانی وآقای جوان مقایسه میشه
زینب خانوم واقعا حرفتون درسته وباید با آب طلا باید نوشت علی ضیا واقعا تمام كاراش ظاهریه برای كسب شهرت به خصوص موقعی كه موهای سرشو تراشید
اقای علیخانی بهترین مجریه ایرانه نه به خاطرتیپ وقیافه بلکه برای قدرت بیان بسیار عالی, ایشون هرکاری که توبرنامشون انجام میدن از ته قلبه اما اقای ضیا تمام کاراشون ظاهریه و به دل مردم نمیشینه و ازمردم عزیز میخوام اونا به عنوان مجری قلمداد نکنند
سلام باید بگم كه اگر احسان علیخانی مجری تحویل سال نباشه این برنامه دیدن نداره فقط اقای علیخانی میتونه ازعهده این كار بربیاد ممنون كه دل ماراشاد میكنید
خیلی خوشحالم که امسال آقای ضیاء رو به عنوان یکی از مجریان تحویل سال میبینم،ممنون از این انتخاب
بی تردید دست آقای احسان علیخانی مجری توانمند صدا و سیما مجری بسیار خوب و سخن ور برنامه های ماه عسل ایشون رو با توجه به ازدیاد کارهایم طوری برنامه ریزی میکردم که برنامه شون رو از دست ندهم واقعا از این مجری توانمند متشکریم از مدیر برنامه هاشون تهیه کننده و کارگردان برنامه هاشون هم نهایت سپاسگذاری رو دارم چرا که بهترین مجری رو برای نوروز انتخاب کردند به نوعی مجری هست که میتواند با همه مخاطبین با هر سیلقه ای ارتباط فکری و روحی برقرار کند و مخاطبش رو در زمان دیدن برنامه ها تحت تاثیر برنامه خوبشون قرار می دهند.
حالا چه اصراریه که علی ضیا واحسان علیخانی اجرا کنن خیلی تکراری شدن امسال این فرصت رو در اختیار مجریان خانوم قرار بدید
هر مجری باشه به غیر از ضیا
از اجرای علی ضیا خوشم نمیاد چون همش تیكه میندازه.
قابل توجه مدیران گرانقدر اجرای برنامه شب سال نو کم چیزی نیست خواهش می کنم پارتی بازی رو کنار بزارید واجازه دهید برای یکبار هم شده فرصت قائل بشید برای مجریان دیگر سازمان صداوسیما تقاضامندم مجددا مجری یا مجریان دیگری را انتخاب کنید باتشکر فراوان.
سلام می کنم اقای شاهین جمشیدی یا مهدی سلوکی یا عبدالله روا به جای اقای علی ضیا معرفی کنید.
چرا همیشه اجرای یه سری برنامه های خاص باید به دست امثال ضیا سپرده میشه ؟چرا فرصت ازمون وخطا فقط مال امثال علی ضیا میشه واقعا خوش به حالشون یعنی در این شبکه واقعا فقط علی ضیا میتونه برنامه اجرا کنه یعنی یه گزینه دیگری نمتونه و وجود نداره
باسلام خدمت عزیزان رسانه ملی من در ابتدا عرض کنم که خوشحالم به این نکته واقف هستید که علی ضیا کار اجراش ایراداتی داره وتعجبم از اینه که چرا ایشان رو مجری خوب قلمداد می کنید وعرض دومی که دارم اینه که بیشتر طرفدارانشون به خاطر تیپ وظاهر ایشونه ولی یک مجری قدرت بیان خوب در جذب مخاطب داشته باشه درصورتی در مورد ایشون این نکته صدق نمی کنه وحتی در سال 93 ایشون برنامه های نه چندان موفقی مثل نبش جنت اباد وبعضیا داشتن که برنامه بعضیا از لحاظ ایرادات متاسفانه کفه اش سنگینی می کنه وعلی ضیا در این مدت فرصت های زیادی در اختیار داشته ولی نتیجه اش خوب نشده ونکته دیگر این که برنامه ویتامین 3 که خوب شده پایه واصل کار بر عهده علی زاهدی بوده که برنامه های ایشون یکی پس از دیگری عالی بودن ومخاطب خاص خودشو داره بوده اصلا جای بحث نداره واقای زاهدی با مجریان زیادی کار کرده تنها علی ضیا نبوده