• این عادات روزانه مریضتان می کند

  فصل سرما خوردگی و آنفلوآنزا از اواخر پاییز به صورت جدی شروع می شود و تا اوایل بهار هم ادامه دارد. بسیاری از ما تلاش می کنیم با اضافه کردن ویتامین C، زینک و دیگر مواردی که باعث پیشگیری می شود بیماری را از خود دور کنیم. با اینکه این اقدامات کمک کننده هستند، اما عادات روزانه ای وجود دارد که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند. برای اینکه به دست خودتان سیستم ایمنی بدنتان را تخریب نکنید باید از برخی عادات بپرهیزید. در ادامه این موارد را برایتان توضیح خواهیم داد.

 • مزاج شناسی اندام‌های مختلف

  چهارشنبه 4 آذر 1394 13:30

  یک متخصص طب سنتی درباره مزاج‌ اندام‌های مختلف اظهار داشت: اندام‌های مختلف بدن مزاج‌های گوناگون دارند.

 • خواص شگفت انگیز خرمالو

  چهارشنبه 4 آذر 1394 12:30

  خرمالو میوه قرمز و نارنجی گرد است منشاء خرمالو از چین است و درختان خرمالو در حال حاضر در مناطق گرم در سراسر جهان افزایش یافته است.

 • حال کبد را با کاهش وزن خوب کنید

  چهارشنبه 4 آذر 1394 14:30

  پژوهشگر پژوهشکده بیماری‌های غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی گفت: «تنها درمان کبد چرب غیرالکلی کاهش مؤثر و قابل توجه وزن است.»

 • توصیه هایی برای قد بلند شدن

  چهارشنبه 4 آذر 1394 15:30

  اکثر ما می خواستیم چند سانتی متری بلندقدتر بودیم اما واقعیت این است که بعد از پشت سر گذاشتن سنین بلوغ امکان این که بلند قامت بشویم خیلی کم است. به همین دلیل نقش والدین در داشتن فرزندانی رعناتر بسیار حائز اهمیت است.

 • اندام انسان چه زمانی خود را پاکسازی می کند؟

  چهارشنبه 4 آذر 1394 16:30

  اندام های بدن هر کدام بر اساس ساعت و زمانی خاص بازسازی و پاک سازی می شوند. در واقع هر کدام دارای جدول زمانی خاصی برای پیش بردن اهداف و فعالیت های خود هستند.

 • زلزله‌ای بر‌تار و پود بدن

  چهارشنبه 4 آذر 1394 17:30

  شاید شما هم کسانی را دیده باشید که ناگهان بر زمین می‌افتند و بدنشان شروع به انقباض‌ و لرزش‌های شدید می‌کند. این اشخاص در واقع دچار تشنج شده‌اند.

 • برای چند ساعت پاهایم را جدا‌ کن!

  چهارشنبه 4 آذر 1394 15:14

  سندرم یا نشانگان پاهای بیقرار نوعی اختلال در سیستم اعصاب‌‌ محسوب می‌شود و برای پی بردن به علت وقوع آن به تشخیص بالینی نیاز است. مبتلایان به این سندرم در توصیف وضعیتی که گرفتار آنند توصیفات متفاوتی از قبیل احساس دردی خفیف، ریش‌ریش شدن، کشیدگی، حالت‌های شبیه به گزگز و مانند اینها را در قسمتی از مچ تا ران پا ذکر می‌کنند. از این رو ناچار می‌شوند برای دست یافتن به احساس آرامش پاهای خود را به‌طور مداوم و ممتد تکان دهند یا به مالش دادن قسمت‌هایی که این مشکل را در آن ناحیه احساس می‌کنند روی آورند.

 • ارتباط مشکلات پوستی و چرخه قاعدگی

  دوشنبه 2 آذر 1394 17:00

  آیا می دانستید انواع مشکلات پوستی می توانند ناشی از چرخه قاعدگی شما باشند و موجب آسیب های پوستی در شما شوند اختلالات و عارضه های پوستی شما با تنظیم این چرخه قابل درمان خواهند بود و تغییرات هورمونی در زیبایی آن دخیل هستند.

 • توصیه هایی برای سلامت دستگاه گوارش

  سه شنبه 3 آذر 1394 17:00

  سلامت بدن با وضعیت دستگاه گوارش ارتباطی تنگاتنگ دارد. به طوری که در صورت وجود اختلالی در فعالیت آن، مشکلات زیادی برای بدن ایجاد خواهد شد. در این مطلب توصیه هایی ساده اما مهم در رابطه با سلامت دستگاه گوارش ارائه می شود.