• 0 0
  • 1

صدای پای نوروز می‌آید

اینترنتی مبل نخرید

یکشنبه 3 اسفند 1393 ساعت 04:40
جام جم سرا: با نزدیک شدن بهار جنب و جوش خاصی در بازارهای مختلف کالایی وخدماتی کشورمان ایجاد می‌شود، اما دیدن وانت‌هایی که انواع و اقسام مصنوعات چوبی را در کوچه و خیابان حمل می‌کنند، حکایت از این دارد که صنایع چوبی بخصوص در بخش مبلمان و دکوراسیون منزل دراین ایام جنب و جوشی مضاعف از دیگران به خود دیده است.

اگرچه براساس اظهارنظر عبدالحسین عباسی، رئیس اتحادیه درودگران تهران به دلیل نبود نظارت دقیق دولت بر واردات این گونه محصولات، اکنون رقابتی نابرابر میان وارداتی‌ها و تولیدات داخل ایجاد شده است و کسادی، بازار تولیدات کشورمان را تهدید می‌کند.

این مقام صنفی با اشاره به سلیقه‌ای بودن انتخاب مبلمان و دکوراسیون منزل به جام‌جم می‌گوید: یکی از نکات مهمی که باید هنگام خرید مصنوعات چوبی بخصوص در بحث مبلمان منزل، خریداران مدنظر داشته باشند برقراری تناسب میان ابعاد و کارایی مبلمان مورد نظرشان با فضای داخلی خانه است. وی در ادامه به ناآگاهی برخی از خریداران نسبت به کارایی یا فضای مورد نیاز مبلمانی که انتخاب کرده‌اند، می‌افزاید: در اغلب موارد خریدهای اجباری یا در روزهای شلوغ سال می‌تواند عاملی برای این موضوع باشد بنابراین بهترین راهکار برای خریداران شب عید مبلمان این است که سر فرصت اقدام به انتخاب و خرید کنند چون شلوغی و عجله درباره نحوه انتخاب مبلمان علاوه بر این‌که می‌تواند زیان اقتصادی برای خریداران به همراه داشته باشد، باعث از بین رفتن مبلغ قابل توجهی از منابع مالی خانواده نیز خواهد شد.

عباسی ضمن تاکید بر توانمندی تولیدکنندگان داخلی کشورمان تصریح می‌کند: صنعت درودگری در کشورمان دارای پیشینه‌ قابل قبولی است و محصولات و مصنوعاتی که توسط این صنف تولید می‌شود توان رقابتی بالایی با بسیاری از محصولات وارداتی بخصوص تولیدات چینی دارد. بنابراین از خریداران تقاضا داریم برای حمایت از تولیدات داخلی با توجه به کیفیت مناسب تولیدات کشورمان در میان مصنوعات ایرانی به دنبال انتخاب باشند و با کنار گذاشتن خرید محصولات بی‌کیفیت چین صنایع داخلی را حمایت کنند.

رئیس اتحادیه درودگران تهران درباره محصولات وارداتی از چین می‌افزاید: اگر واقعا به صورت کارشناسی به مصنوعات وارداتی از این کشور توجه داشته باشیم درخواهیم یافت این کالاها هرگز با استانداردهای لازم تولید نشده‌ است و صرفا زیبایی و رنگ ولعاب آنهاست که می‌تواند مشتریان را به پرداخت مبلغ فاکتور تشویق کند. در حالی که طول عمر بسیار پایین آنها به دلیل کیفیت پایین مواد اولیه، زیانی است که مشتریان تقریبا یکی دو ماه پس از خرید متوجه آن می‌شوند، پس عاقلانه‌ترین راهکار برای خرید مبلمان و دکوراسیون برای خریداران این است که کیفیت را فدای قیمت نکنند.

عباسی در ادامه تصریح می‌کند: با توجه به این‌که در برخی از محصولات چوبی مدتی است بحث گارانتی بخصوص برای بخش‌هایی از مبلمان مثل رویه یا حتی جنس چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد به خریداران توصیه می‌شود هنگام معامله به اعتبار فروشگاه خوب دقت داشته باشند و با دریافت فاکتور رسمی از فروشندگان برای دریافت خدمات پس از فروش خود نیز آینده‌نگری کرده باشند چون برخی از فروشندگان مصنوعات چوبی خودشان تولیدکننده نیستند و صرفا با اجاره کردن فروشگاهی اقدام به فروش مصنوعات می‌کنند و پس از مدتی که با مشکلات مالی مواجه می‌شوند، مجبور به ترک محل و تغییر حرفه‌ خود هستند بنابراین خریداران هیچ دسترسی به این افراد ندارند.

به گفته وی، خرید از فروشگاه‌های معتبر و دارای جواز کسب در این زمینه می‌تواند راهکار بسیار کارآمدی باشد چون در صورت بروز هرگونه اختلاف یا مشکلی خریداران می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات قانونی خود در اتحادیه نسبت به پیگیری مشکل خود اقدام کنند. این در حالی است که متاسفانه مدتی است خرید از شبکه‌های مجازی بخصوص در زمینه مبلمان از سوی مردم رواج یافته است که هرگز مورد تائید این اتحادیه نیست.

عباسی در این زمینه با تاکید بر غیراصولی بودن خرید مبلمان از شبکه‌های مجازی می‌افزاید: دیدن مدل‌ها در این زمینه به تصمیم‌گیری افراد کمک شایانی خواهد داشت، اما این‌که بخواهید کل مبلمان منزل را از این طریق خریداری کنید، کاری اشتباه است چون نمی‌توانید کیفیت کار و ریزه‌کاری‌های لازم را از این طریق بررسی کرده و وقتی جنس در منزل شما رسید دیگر کار از کار گذشته است در ضمن هیچ اطلاعات دقیقی از فروشنده نخواهید داشت.

این مقام صنفی درباره افزایش قیمت‌ها و تخفیف‌های ارائه شده در روزهای پایانی سال نیز معتقد است: همانند بسیاری از صنوف دیگر فروشندگان محصولات چوبی مثل مبلمان و دکوراسیون منزل یا سرویس اتاق خواب با توجه به فرهنگ خرید مردم کشورمان در روزهای پایانی سال با ارائه تخفیف‌هایی سعی در جلب نظر خریداران به محصولات خود دارند که این امری طبیعی و متناسب با شرایط است و باید درنظر داشته باشیم با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در بخش‌های مختلف امسال به‌رغم رکودی که در بازار وجود دارد، نمی‌توانیم شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم بلکه افزایش را مشاهده می‌کنیم، اما ممکن است فروشندگان برای این‌که بتوانند چرخه اقتصادی خود را حفظ کنند حاشیه سودشان را کاهش دهند البته این روند شامل تعمیرات نخواهد بود.چون به همان دلیلی که عنوان شد پیش‌بینی کرده‌ایم نوروز 94 شاهد افزایش و رونق قابل توجهی در بخش تعمیرات مبلمان باشیم چون قدرت خرید لوازم نو در بسیاری از مواقع برای مردم کاهش یافته است.

7 نکته برای انتخاب مبلمان مناسب

ـ قبل از هر کاری ابتدا به فضای منزل و دیگر لوازم موجود خوب فکر کنید تا هنگام مراجعه به فروشگاه با تصویری که در ذهن دارید اقدام به انتخاب مدلی همسو با دیگر بخش‌های منزل بکنید. برای این کار می‌توانید روی کیفیت دوربین تلفن همراه خودتان حساب ویژه‌ای باز کنید و از بخشی که قرار است مبلمان مورد نظرتان را استفاده کنید چند فریم عکس بگیرید و هنگام انتخاب در فروشگاه تصویری از آن در ذهن خود ترسیم کنید تا انتخابی مناسب داشته باشید.

ـ قبل از انتخاب خوب به کیفیت مواد اولیه و کلاف مبلمان توجه کنید چون در صورتی که این مواد غیراستاندارد باشند بسرعت مجبور به انتخابی دوباره خواهید شد و در واقع به جیب خودتان خیانت کرده‌اید.

ـ با توجه به کوچک شدن فضای خانه‌های شهری بهترین گزینه برای انتخاب را می‌توان در نمونه‌هایی معروف به «ال» جستجو کرد. در این نمونه‌ها شما می‌توانید بیشترین استفاده از فضای داخلی منزل را داشته باشید هرچند نیم ست‌ها نیز بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

ـ سعی کنید از مبلمان شرکتی خرید کنید چون استانداردهای این شرکت‌ها می‌تواند تضمینی برای خرید مناسب و اقتصادی شما باشد هرچند اگر نیاز به خدمات پس از فروش نیز داشته باشید نیز امکانات شرکت در اختیار شماست.

ـ هنگام خرید به هزینه‌ تعمیرات احتمالی نیز فکر کنید چون بدون تردید پس از مدتی به این موضوع نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال اگر مبلمانی را انتخاب کرده‌اید که پارچه رومبلی یا چرم در آن زیاد استفاده شده است درباره خرید خودتان دوباره فکر کنید چون برای یکی دو سال دیگر باید به فکر رویه جدید باشید.

ـ هرگز عجله نکنید و برای خرید خودتان کاملا وقت بگذارید چون همواره پیشگیری از درمان مناسب‌تر است.

ـ سری هم به دست‌دوم‌فروشی‌ها بزنید چون ممکن است گزینه‌های بسیار مناسبی را مقابل شما قرار دهند. (جام جم سرا)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1841505458406715565
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 1 نظر )

منبع این قیمت ها كجاست؟؟ بر چه اساسی قیمت میدین؟
 

پربازدیدها

آخرین مطالب همه سایت

ضمیمه این هفته