این ستون صدای شماست از جای جای ایران عزیز . شما می توانید مسائل و مشکلات خود را در حوزه های مختلف در این ستون با هموطنان و مسوولان در میان بگذارید . مسوولان نیز می توانند در همین ستون یا با شماره فکس 23004252 به مسائل و مشکلات مطروحه پاسخگو باشند.

 • سرور یزدانی - چهارشنبه 17 خرداد 1396

  با سلام میدانم شاید جوابی به اینجانب ۷۲ ساله ...نه همسری دارم نه فرزندی نه درآمدی ...ندهید چون چندمین بار است به وزیر بهداشت به ریاست جمهوری نامه نوشتم جوابی دریافت نكرده‌ام ....رییس محترم جمهوری من یك زن تنها وبی پناه وبدون در آمد هستم ومستاجر هستم و چند سال است بیماری سرطان خون گرفته ام فقط ماهی ۴۰۰ هزارتومان اجاره خانه ام را خواهرم كه بازنشسته آموزش و پرورش است پرداخت میكند كاری ندارم چگونه زندگی می‌كنم بماند من در خواستم از شماها این است شوهر مرحوم همسرم. ۶۵ درصد معلول انقلاب بود ماهانه ۳۰۰۰هزارتومان به ما می‌دانند پیك خانه سازمانی هم دادند كه زندگی كنیم بعد چند سال همسر فوت كرد ...بعد هم حقوق مرا قطع كردند وهم مرا از آن خانه بیرون كردند در نتیجه مجبور شدم در خانه ای از شخصی پرستاری كنم ...ولی بعد از مد تی به عقد مرد آن خانواده درآمدم كه محرم باشم بتوانم كارم را به نحو احسن انجام دهم لقمه نانی بخورم او هم بعد از چند سال فوت كرد بچه های. او هم مرا از خانه بیرون كردند ....بهر حال بارها با كمك دیگران به بنیاد شهید مراجعه كردم كه حقوق همسر اولی را به من بدهند تا بتوانم زندگی كنم پرونده در بنیاد شهید است ولی میگویند چون شوهر كردی بتو حقوق همسر مرحومم بنام غفور عابدینی نمی‌دهیم ترابه خدا بداد من و امثال من برسید دعا گوی شما هستم

 • منصور - شنبه 23 اردیبهشت 1396

  با سلام بنده 35 سال حق بیمه پرداخت كردم 14 ماه به من بیمه بیكاری خورده و حقوق مرا به عنوان مستمری بگیر رد كرده اند
  تقاضایی از شما سروران داشتم ایا جایی است كه شكایت كنم و حق بیمه بدست اورم یا نه
  لطفا راهنمایی كنید خدا خیرتان بدهد متشكرم

  با سلام می توانید به دیوان عدالت اداری مراجعه كنید.

 • بهمن عیسوند - شنبه 16 اردیبهشت 1396

  باسلام وعرض ادب . اینجانب ب.ع دریکی از مراکز آموزش علمی کاربردی به مدت 6سال است کارمند می باشم با توجه به اینکه حق وحساب من را طبق قانون کارنمی دهند من باید با ماهیانه 750 هزارتومان گذران زندگیم را با دوفرزند بگذرانم درحالی که که دارای بیماری بوده وماهیانه بیش از 200 هزارتومان باید درقبال دریافت داروبپردازم آیا سزاوار است که هیچ وقت واحدهای نظارت به این مراکز سرکشی ننمایند وقتی هم با اعتراض درقبال حقوق مواجه می شویم تهدید به اخراج می شویم خداوکیلی دراین وضعیت نابسامنی وتورم کدام یک از مسئولین می توانند با این حقوق برای یکساعت هم کشده مشکلات خودرا حل کنند چگونه است که حق وحقوق مسئولین رده بالای مملکتی با درصد بلائی افزایش می بابد اما من به اصطلاح کارمند هیچگونه افزایشی درحقوق خود ندارم رئیس جمهور ووزیر محترم رفاه آیا این حق من است گه اینقدرظلم ببینم بخداقسم بنده 6 ماهی یک بار هم گوشت ومیوه نمی توانم برای خانواده ام تامین نمایم فرزندم که دانش آموز ممتازاست دریکی از مراکز شاهد مشغول به نحصیل است که نتوانسته ام هزینه آن را پرداخت نمایم تورا بخدابه دادمان برسید

 • جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشورسراسر کشور - دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

  بسمه تعالی
  باعرض سلام ادب احترام جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری وجناب آقای دکتر علی ربیعی وزیرمحترم کار رفاه تامین اجتماعی و جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بند پی ریاست محترم بهزیستی کشور و ریاست محترم دیوان عدالت اداری کل کشور احتراماً همانطوریکه مستحضرید جمعی از کارکنان سازمان بهزیستی کشور بصورت رسمی کارگری مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سالهای اخیر توانسته اند ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی از قبیل کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد را کسب نمایند و در حال حاضر در ستاد و شهرستانها به عنوان یک نیروی با تجربه البته با ابلاغ، انجام وظیفه می نمایند.

  این در حالی است که اولاً کارکنان رسمی و پیمانی توانسته اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند در حالیکه نیرویهای رسمی کارگری بدلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون نیز هیچ تغییری در احکام آنها لحاظ نگردیده است، ثانیاً طبق قانون کار می بایست احکام آنان تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی کارکنان رسمی کارگری با مدرک کارشناسی نیز حداکثر تا گروه ۱۰ در احکامشان لحاظ شده است، ثالثاً از مزایای سختی کار در ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار پیش بینی شده نیز برخوردار نیستند، رابعاً پاداش عیدی کارکنان موصوف که طبق قانون کار می بایست حداقل دوبرابر تا حداکثر ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود ولی به میزان کارکنان رسمی کشوری به آنان پرداخت می شود، خامساً کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هردو قانون محروم هستند به مصداق ضرب المثل معروف شتر مرغ.

  مزید استحضار است اینکه تمامی کارکنان رسمی کارگری بالای ۱۸ سال داشته اند و با توجه به اخذ مدارک دانشگاهی تعدادی از آنها در صورت تبدیل وضعیت می توانند به عنوان یک نیروی با تجربه و تحصیل کرده در پستهای حساس سازمانی خدمت کرده و در کنار آن از حقوق و مزایای آن نیز برخوردار شوند. ضمناً با عنایت به اینکه در حال حاضر جذب و استخدام نیروی انسانی جدید محدود گردیده است در صورت تبدیل وضعیت این افراد وضعیت نیروی انسانی بهزیستی نیز بهبود خواهد یافت.

  شایان ذکر است تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت بار مالی نداشته و حتی در بعضی از موارد پرداخت اضافه کار که هم اکنون سازمان بابت اضافه کاری کارکنان رسمی کارگری ۲۳ درصد سهم کارفرما می‌پردازد در صورت تحقق این امر طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳درصد کارفرما حذف خواهد شد.

  از طرف کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

 • از سراسیاب - چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

  اداره آب ملارد اصلا پاسخگو نیستن قبض هایی كه صادر میشوند واقعی نیستند مشتركین این همه مصرف ندارند كه هر ماه قبض های 60هزارتومانی صادر میشود.

 • محمد رضا - یکشنبه 3 اردیبهشت 1396

  ضمن تشكر از وزیر محترم كار و امور اجتماعی و همچنین جناب اقای محجوب .........
  اینجانب و كارگران دیگری كه در بخشهای دولتی وخصوصی مشغول فعالیت هستیم ...... چرا فراخوان برای دریافت سهام عدالت از طرف دولت نگردیدیم .... خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید ....... تا این قشر از افراد كه در جامعه فعالیت دارند و چرخه اقتصاد به دست توانمند انان در حال چرخش است بتوانند سهام عدالت دریافت دارند .. باتشكر

 • سمیه رازی - یکشنبه 27 فروردین 1396

  سلام
  ببخشید اگر ممكنه به اوضاع نابه سامان بیمارستان ها و درمانگاه و خصوصا داروخانه های همدان رسیدگی كنید .
  تخلف ، گرانی فروشی ، بی اخلاق ، نبود ایمان ...
  با احترام

 • امیر زارعی - جمعه 25 فروردین 1396

  سلام، شما دربهمن ماه گزارشی بعنوان گره های خانه های بی سند، كه اقای ماشاالله گرامی گفتند كه به زودی لایحه ای تصویب كنند اما تا الان خبری نشده لطفا این موضوع را پوشش بدید،با تشكر.

 • سپیده قاسمی - پنج شنبه 24 فروردین 1396

  سلام ما اینقدر زنگ زدیم سامانه 190 و 1490 و 124 گرانی فروشی و بی اخلاقی داروخانه های استان همدان را پیگیری نكردند و فقط از پشت همكاران خود در آمدند .
  لطفا یكی از مسئولین پیگیری كند .
  با تشكر

 • مسعود - چهارشنبه 23 فروردین 1396

  با سلام خدمت وزیر محترم بهداشت، اینجانب مسعود عربی یك عاجزانه خواهش دارم فكری به حال دكترهای بی مسئولیت انجام دهید برادر من در تاریخ 1395/12/18با پای خودش از گرمسار به سمنان بیمارستان كوثر برای عمل روده مراجعه كرد چون یك غده ای توی روده اش بود طبق ازمایشهای كه انجام داده بود هیچ مشكلی نداشت وبا كلونوسكوپی كه دكتر رضا دبیری در سمنان انجام داده بود نشان داده بود كه یك غده ای داخل روده شما هست وحالا وقت زیاد داری عمل كنی. ولی برادرم اصرارداشت عمل كند ودر تاریخ ذكر شده به بیمارستان كوثر رفت ودر انجا دكتر ستاره سلطانی عمل جراحی انجام داد وعملش سه ساعت طول كشید واین خانم دكتر بعد عمل كردن رفت وهیچ دستور عملی به ما ندادند و دو روز بعد یك دكتر دیگه آمد منتقل كردند توی بخش و برادرم بعد دو روز طبق گفته دكتر امبولی ریه شد ودوباره فرستادنند توی ای سی یو ودر آنجا بستری شد بدون اینكه دكتر خودش كه ستاره سلطانی باشه. اقای وزیر برادرم در ای سی یو به چند نوع بیماری كه خدا شاهده وطبق مدراكی كه داریم هیچ مشكلی غیر همان داشتن غده توی روده هیچ مشكلی دیگه نداشت بعد عمل مشكلات شروع شد بترتیب 1-امبولی ریه2- ریه اش اب اورد3- كلیه از كار افتاد ودیالیز شد4-محل جراحی عفونت كرد همه این بیماریها موجب مرگ برادرم شد ودل مادر پیرم شكست. اقای وزیر محترم از تاریخ 18/12/95 تا 13/1/96 كه برادرم بستری بود وفوت نمود دربیمارستان كوثر این خانم دكتر نبود و رفته بود مسافرت هیچ دكتری دربیمارستان كوثر نبود فكری به حال بیماران در ایام تعطیلات بكنید. چرا باید این خانم دكتر بعد عمل بیمارش را در اختیار انتر وپرستار بگذارد . جواب دل شكسته مادرم را كی میده دكتر ستاره سلطانی به علت سهل انگاری باعث شد برادرم امبولی ریه بگیره چون هم موقع عمل كند بوده كارش و باید به بیمارش جوارب واریس می داده كه امبولی ریه نشه. اقای وزیر در چند مدت دكتر اصلا خودش را نشان نمیداد اصلا اجازه ملاقات به بیمار كه برادرم باشه نمیدادند كاركنان وكادر پزشكی بیمارستان كوثر سمنان خیلی بد اخلاق هستند اصلا فكر مریض نیستند توی ای سی یو بلند بلند صبحت ندادن حقوقشان را می كنند انقدر در ای سی یو بیمارستان كوثر سمنان بی نظمی وجود داره كه ما داشتیم برادرم را دفن میكردیم ولی از بیمارستان كوثر قسمت ای سی یو تلفن كردنند كه بیایید رضایت بدهید ما بیمار شما را دیالیز مزمن انجام دهیم در صورتی كه برادرم در همون ای سی یو فوت كرده بود. چرا باید برادرم برای یك عمل روده به بیمارستان كوثر سمنان كه دكترش ستاره سلطانی بوده به علت نبودن دكتر توی ایام عید وبی مسئولیتی دكترش فوت كنه وما را عزادار كنه به همین سادگی همین دكتر دوباره روی بیمار دیگه انجام میده مسئولین بیمارستان كوثر سمنان جواب ما را نمیدند. دكتر خودش را اصلا نشان نمیده كه به ما بگویند علت مرگ برادرم چه بوده برادرم با پای خودش حتی سرم دستش بود رفت توی اتاق عمل ولی متاسفانه به علت سهل انگاری فوت نمود و جگر مارا سوزاند. اقای وزیر جلوی این بی مسئولیتی را بگیرید .

 • رضا - سه شنبه 22 فروردین 1396

  جام جم لطفا تحقیق كنید و بنویسید كسانی كه خودشون سهام عدالت دارند اما به تازگی ازدواج كردند و یا صاحب فرزند شدند برای آنها چگونه میتونند سهام عدالت بگیرند ؟؟؟ ممنونم

 • جمعی از كار كنان رسمی كار گری بهزیستی استان تهران - شنبه 19 فروردین 1396

  سلام و عرض ادبِ .اینقدر تفاوت بین دو كارمند كشوری و رسمی كارگری كه همكار هستند با شرایط كاری یكسان كار میكنند.؟ از حق مدرك تحصیلی عیدی اضافه حقوق 35 درصد و 50 درصد محروم مانده ایم ..واقعا این عدالت است؟

 • سید - شنبه 19 فروردین 1396

  در هر ساعت فروشی كه میرم برای تعویض باتری ساعت مچی می گویند باتری ایرانی نداریم یا چینی دارند یا ژاپنی.چرا جنس ایرانی نمیارن كه ما حمایت كنیم؟یعنی ایران باتری تولید نمیكنه ؟
  بهترین راه گرفتن جلوی واردات هاست.واردات برای كالاهای ضروری باید باشه نه چیزی كه تو داخل خودمون تولید میكنیم

 • نظری - پنج شنبه 17 فروردین 1396

  واقعا مشكل این مملكت قیمت پایین گازه؟كم این ملت واسه همه چی دارن پول میدن؟خیلی اوضاع اقتصادی مردم خوبه كه گاز رو هم میخان گرون كنن؟یه یكباره بیاین سر مردم رو ببرین خیالتون راحت بشه.بسه دیگه تو رو خدا... .اگه میذارن این پیامو پخش كنین تا به گوش مسئولین برسه

 • بی - چهارشنبه 16 فروردین 1396

  لطفا پیگیری كنید قیمت گاز را كاهش بدهند ....
  واقعا مردم توان پرداخت ندارند ...

 • یاسمن رحیمی - چهارشنبه 16 فروردین 1396

  باسلام و احترام
  این مردم بیچاره چیكار كردند ، آیا واقعا شغلی ایجاد شده ، آیا واقعا درآمدی زیاد شده ، آیا واقعا چیزی هستند سر سفره هایشان بیارند .
  الان هم قیمت گاز رو گران كردند یعنی یك قبض 90هزار تومانی در دوره بعدی حدود 170 هزار تومان خواهد شد ؟؟؟؟
  واقعا مردم و هموطنان عزیز ما چه گناهی كردند ؟؟؟ خب اشتباه انتخاب شده ؟؟؟؟؟ قرار نیست خون مردم رو تو شیشه بریزید .... واااای بر شما .... لطفا رسیدگی كنید ...

پیام شما

 • مخاطبان گرامی، برای انتشار پیام‌ها لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
 • 1- پیام‌های خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • 2- پیام‌های حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
 • 3- پیام‌ها پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی :