• جام‌جم از کاهش ورود بازیگران جوان به سینما گزارش می‌دهد؛

  پیری زودرس سینما

  لیلا حاتمی، محمدرضا فروتن، هدیه تهرانی، شهاب حسینی، مهناز افشار، محمدرضا گلزار، هانیه توسلی و... سال‌ها پیش حدود دهه 70-80، سوپراستارهای سینما بودند که به تنهایی بار موفقیت یک فیلم را به دوش می‌کشیدند، اما امروز به میانسالی رسیده‌اند و سینمای ایران همچنان نان ستاره‌های سال‌های گذشته‌اش را می‌خورد.

  • هنری
 • جدایی شهاب از «شهرزاد»؟

  پرویز فلاحی‌پور گفت:‌ در جایی خبر زده بودند که شهاب حسینی بنا به مشکلاتی که با حسن فتحی داشته از شهرزاد انصراف خواهد داد که من این قضیه را تکذیب می‌کنم.

 • داستان اسرارآمیز نبش قبر شاعر بزرگ ایران در زمان پهلوی

  حکیم عمر خیام نیشابوری، شخصیت بی‌بدیلی است که به واقع دستاوردهای بی نظیرش در ریاضیات، ستاره شناسی، موسیقی و فلسفه بدون چون و چرا اثبات شده است ولی شهرت حکیم در میان اکثریت مردم به واسطه رباعیات اوست که برخی از آن رباعیات به خیام نسبت داده شده است.

 • گفت و گو با السا فیروزآذر بازیگر سینما و تئاتر

  نینجای کولی روی صحنه نمایش

  کافی است به او بگویید تنها با سینمای خاله‌اش یعنی تهمینه میلانی شناخته می‌شود تا ببینید چطور خشمی البته نه‌چندان خروشان به نگاهش افزوده می‌شود، ابرو در هم می‌کشد و می‌گوید اصلا هم این‌طور نیست. البته نه این‌که قدرنشناس باشد؛ بالاخره می‌داند که بازی در فیلم‌هایی چون «زن زیادی» از کارگردان پرهیاهوی سینمای دهه 80، بسیاری از اعتبار تصویری او را نمایندگی می‌کند اما خب انصاف نیست که از قید «تنها» در «با سینمای خاله‌اش شناخته شد» استفاده کنیم.

 • هدیه یک میلیون دلاری جورج کلونی به دوستانش

  دوست بودن با جورج کلونی به اندازه کافی می‌تواند خوش‌آیند باشد؛ بخصوص حالا که فاش شده که او به هر کدام از دوستان صمیمی‌اش یک میلیون دلار برای سپاسگزاری به خاطر کمک‌هایشان داده است.