• گفت‌وگوی جام‌جم با آقای «صرفا»

  بعد از «صرفا» انگار مالیخولیا گرفته بودم!

  وقتی اسم خبرنگار می‌آید خیلی‌ها که ارتباط مستقیمی با خبر و خبرنگاری ندارند خیلی زود ذهنشان به طرف خبرنگاران صدا و سیما می‌رود و آنها را به یاد می‌آورند. حالا کاری به درستی و غلطی این باور جا افتاده در اذهان عمومی نداریم اما این را می‌توانیم بگوییم که یکی از به‌یادماندنی‌ترین بخش‌های خبری صدا و سیما که سرمنشأ تحولات مهمی در حوزه خبر و خبررسانی شد یک آیتم حدودا ده دقیقه‌ای به نام صرفا جهت اطلاع بود.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با لاله اسکندری، بازیگر تلویزیون و سینما

  ایران فقط تهران نیست

  لاله اسکندری یک شروع خوب و غافلگیرکننده در تلویزیون داشت و با بازی در سریال «خاک سرخ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، نگاه مخاطبان عام و خاص را به خود جلب کرد.

 • امیر غفارمنش، بازیگر مجموعه «سیب خنده» در گفت‌وگو با جام جم

  بزرگ‌ترها با سیب خنده همراه بودند

  20 سال پیش مجموعه ای تلویزیونی ساخته شد که سر و صدای بسیاری به پا کرد. مجموعه ای که اگر چه قرار بود طنزی برای کودکان و نوجوانان باشد اما بزرگسالان را نیز به خود مشغول کرد و ساعات خوشی را برایشان به ارمغان آورد. مجموعه ای پر‌بازیگر که برترین های طنز آن سال های کشور نیز در آن به ایفای نقش پرداخته بودند.

 • با سلما بابایی؛ 31 سال بعد از شهادت سرلشکر عباس بابایی

  مادرم؛ امتداد عشق پدر بود

  بعضـی آدم‌هــا غرورآفرینند، بعضی آدم‌ها هیچ نسبتی با تو ندارند اما انگار وجـــودت بـــــــه وجودشان گره خورده، با آنها هم‌خون نیستی اما همین‌که او ایرانی است و تو هم ایرانی هستی، کفایت می‌کند تا احساس خوبی داشته باشی، انگار می‌توانی تا قیامت به آنها تکیه کنی، حتی اگر سال‌ها از رفتن آنها گذشته باشد.

 • فناوری را تولید می‌کنیم اما از خارج واردش می‌کنند!

  با به ثمررسیدن انقلاب اسلامی و خروج بسیاری از کارشناسان غربی از ارکان گوناگون کشور از یک سو و آغاز جنگ تحمیلی از سوی دیگر، در کنار شرایط خاص فرهنگی حاکم بر دانشگاه‌ها که منجر به انقلاب فرهنگی شد، ضرورت تشکیل نهادی با الگوی مشابه جهاد‌سازندگی در حوزه علم و فرهنگ قوت گرفت. از این رو بود که در 16 مرداد 1359، تشکیل جهاد دانشگاهی به‌عنوان بازوی کمکی ستاد انقلاب فرهنگی در اسلامی کردن فضای دانشگاه‌ها به تصویب ستاد عالی انقلاب فرهنگی رسید.

 • گفت و گو با فریدون آسرایی به مناسبت تولد 62 سالگی‌اش

  مدیران خواننده شدند خواننده ها مدیر

  قرار بود یک گفت‌وگوی کوتاه باشد به مناسبت تولدش، اما جایتان خالی بیش از چهار ساعت حرف زدیم و خندیدیم. فریدون آسرایی کارش بازی با مرزهاست. خدمت سربازی‌اش را پای بلندی‌های جولان ایستاده بوده، بعد به فیلیپین رفته، بعدش به کانادا، بعد آمده ایران و البته حتما در این میان رفت و آمدهای دیگری هم داشته، همه اینها را هم اتفاقی به نام عشق رقم زده است.

 • گفت‌وگو با ژاله ‌علو، هنرمندی که تلفن همراه ندارد

  رادیو، سر جهازی من است!

  کافی است چشمان‌مان را ببندیم و چند دقیقه کنار ژاله علو، هنرمند محبوب و توانمند در عرصه‌های دوبلاژ، رادیو، تلویزیون، تئاتر و سینما بنشینیم و به صدایش گوش بدهیم. او با صدایش هر مخاطبی را به رویا می‌برد، مگر می‌شود این صدای مخملی را شنید و عاشق آن نشد!

 • گفت‌وگوی جام‌جم با دکتر حسین عیوضلو، رئیس سابق کارگروه تحول نظام بانکی

  کنترل بازار ارز وظیفه دولت است

  این هفته قرار است آمریکا مرحله اول تحریم‌های یکجانبه خود پس از خروج از برجام را اجرا کند. هرچند بازارهای کشورمان نسبت به بازگشت تحریم‌ها حساس شده‌، اما اقتصاددانان معتقدند دولت هنوز برای مقاوم‌سازی اقتصاد کشور نسبت به تحریم‌ها فرصت دارد. در این باره با دکتر حسین عیوضلو، رئیس سابق کارگروه تحول نظام بانکی و استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت‌وگو کرده‌ایم.

 • محمد عطریانفر، در گفت‌وگو با جام‌جم:

  «احساس بی دولتی» برای جامعه خطرناک است

  محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با جام جم به بیان دیدگاه های خود در مورد فضای اجتماعی و سیاسی کشور پرداخت. از نظر او تغییر ادبیات رئیس جمهور در مواجهه با تهدیدهای غرب و در راس آن آمریکا القای این پیام است که در برابر فشارهای خارجی یک‌صدا از دریچه واحد در داخل ایران به‌گوش می رسد و این نشان دهنده وجود وحدت در میان جامعه ایرانی است.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با پژمان بازغی

  تلاش می کنیم کودکان معلول هم به کودک شو بیایند

  در سال‌های اخیر شاهد ورود بازیگرانی بودیم که لباس اجرا تن کردند و جلوی دوربین تلویزیون ظاهر شدند که البته هرکدام از آنها بنا به دلایلی ،موضوع یا ساختار برنامه نظر آنها را جلب و این عرصه را تجربه کردند. در این باره می‌توان به هنرمندانی همچون مهران مدیری، رامبد جوان، کامبیز دیرباز، سروش صحت، کامران تفتی و امیرحسین صدیق اشاره کرد.

 • گفتگو با امیر غفارمنش؛ بازیگر

  دنیا تمام می‌شود مهربان باشیم

  روزی که آمد برای گفتگو در دفتر روزنامه از دیدن موهای جو گندمی اش جا‌خوردم. نه که بگویم آخی چه پیر شده توی کله ام پیچید : پیر شدی حامد... و حواست نیست. یک هو نقش‌هایش ریخت توی کله ام از سیب خنده بگیر تا ساعت خوش و دنیای شیرین دریا و آژانس دوستی و کلی کارهای خاطره انگیز دیگر. زندگی پر فراز و نشیبی داشته. از دورانی گفت که ساعت خوش بسیار گل کرد و یک هو باد بلاخیزی در جمع بچه های ساعت خوش وزیدن گرفت و پراکنده شدند. از روزهایی که فیلم اجاره می داد و روزگار روی نامهربانش را به امیر غفار منش نشان داده بود.

 • گفت‌وگوی مفصل با مهدی سلطانی، بازیگر نقش حاج علی در سریال «پدر»

  این «پدر» با بقیه فرق دارد

  سریال «پدر» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی که این روزها از شبکه دو پخش می‌شود هم حاشیه زیاد دارد و هم مخاطب.

 • گفت‌وگو با بهروز بقایی و روزهای انتظارش

  دنیای او کَی شیرین می‌شود؟

  «دوست دارم کار کنم اما کسی سراغم را نمی‌گیرد». این را بهروز بقایی می‌گوید که مدتی است از شمال کشور به تهران برگشته و تلاش می‌کند به کار و حرفه‌اش که بازیگری، اجرا و کارگردانی است برگردد اما گویا شرایط چندان با او همراهی نمی‌کند.

 • گفت‌وگو با جنگلبانی که می‌گوید قاچاقچیان چوب او و خانواده‌اش را تهدید به مرگ کرده‌اند

  سوختن پای نسوختن جنگل

  جنگلبانی، حرفه‌ای است که خطراتش کم از محیط‌بانی نیست، اما خیلی‌ها با آن آشنا نیستند. هرچه محیط‌بانان ‌چهره‌هایی شناخته شده در جامعه هستند و شرح وظایف آنها برای مردم آشناست، جنگلبان‌ها گمنام هستند.

 • از رسانه مردم حرف مردم را فریاد می زنم

  اگر شنبه برنامه پارک شهر را از شبکه رادیویی تهران نشنیده باشید احتمالا فایل صوتی آن را که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، شنیده‌اید. آنچه در این برنامه گذشت این بود که سیدحسین حسینی، مجری برنامه، به پخش قسمتی از مصاحبه عروس یکی از سفرای ایران که می‌گوید لباس‌های برند در ایران موجود نیست و برای همین او پوشاکش را از خارج کشور تهیه می‌کند، واکنش تندی نشان داد و در بخشی از انتقاداتش گفت: چرا همچین چیزی پخش می‌کنید و اعصاب آدم را به‌هم می‌ریزید...