• گفت‌وگوی جام‌جم با کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی

  شورای شهر تهران با مردم شفاف نیست

  غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است. استانداری اصفهان و شهرداری تهران مهم‌ترین سمت‌های اجرایی او بودند. کارگزاران سازندگی از جمله احزابی است که در دو انتخابات گذشته از حسن روحانی حمایت کردند و همچنان نیز خود را جزو حامیان او می‌دانند، اما با این وصف تفاوت دیدگاه این حزب با رویکردهای دولت در حوزه‌های اقتصادی،‌ سیاسی،‌ اجتماعی و فرهنگی باعث نمی‌شود که با وجود هواداری ، نسبت به عملکرد کابینه بویژه در حوزه اقتصاد انتقاد نداشته باشند.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با هرمز هدایت به مناسبت بازپخش سریال «مهر و ماه»

  بازیگر باید خودش را در قبال اثر مسؤول بداند

  هرمز هدایت کار بازیگری در تئاتر را از اواخر دهه 40 و با همراهی علی نصیریان و عزت‌ا... انتظامی آغاز کرد و از اوایل دهه 50 بود که با ایفای نقش و کارگردانی در نمایشنامه‌هایی از ژان پل سارتر، نیکلای گوگول و غلامحسین ساعدی در کانون توجه مخاطبان تئاتر قرار گرفت.

 • گفت‌وگو با زهره صفوی، بازیگر قدیمی تلویزیون و سینما

  نمی‌دانستم آخر بازیگری خانه‌نشینی است !

  می‌گوید مدت‌ها بیکار است و دیگر کارگردان و تهیــــه‌کننده‌ای بــــه او پیشنهاد کار نمی‌دهد، رنجیده است و می‌گوید این بیکاری افسرده‌اش کرده، برای او که از پنج سالگی روی سن تئاتر بوده، این بیکاری‌ آزار دهنده است.از حضور جوان‌ها در سینما، تلویزیون و تئاتر ناراحت نیست اما نمی‌تواند قبول کند که همه سینما،‌تئاتر و تلویزیون فقط روی انگشت چند جوان بچرخد و بقیه بیکار باشند! می‌گوید در چنین شرایطی دیگر نمی‌توان از مافیای بازیگری صحبت نکرد.

 • هم مقتدر هم شاد

  با مسعود مقتدر گفت‌وگو کرده‌ایم؛ جوان مدافع حرمی که دابسمش بهنام بانی‌اش دست‌به‌دست می‌چرخد.

 • یک گفت‌وگوی شاعرانه با مرتضی اسفندقه شاعری که متولد پاییز است

  منتظر پیامک بارانم!

  تلفن همراه ندارد و این یکی از عجایب روزگار است. چند بار به موبایل پسرش زنگ زدم، اما موفق نشدم با او صحبت کنم. چند بار هم شماره منزلش را گرفتم اما خانه نبود. از خوب حادثه دیروز که زنگ زدم خودش تلفن را جواب داد و گفت:

 • گفت‌وگوی چالشی جام‌جم با مدیر شبکه رادیو جوان:

  دیدید دوره رادیو تمام نشده!

  علی سیفی که جزو مدیران جوان رسانه ملی محسوب می‌شود، دغدغه‌مند است و به‌دنبال پخش برنامه‌های شاخص از رادیو جوان. ملاک‌های او برای شاخص شدن یک برنامه پر محتوای رادیویی به هیچ‌وجه چالش و جنجال نیست، به همین دلیل از پرداخت به موضوعات زرد پرهیز می‌کند و سعی دارد مسیر را همراه با برنامه‌سازان درست طی کند.

 • گفت‌وگو با نادر فلاح، بازیگر سینما و تلویزیون

  بازیگران را بر اساس قیافه انتخاب می‌کنند نه توانایی !

  اصطلاحا به آن می‌گویند، بازی در سکوت. بازیگران و آنهایی که اصول بازیگری را می‌شناسند، می‌دانند بازی در سکوت یکی از سخت‌ترین روش‌های بازیگری است و توان زیادی از بازیگر می‌گیرد.او باید در سکوت و به اصطلاح زیرپوستی همه حس‌ها را به بیننده منتقل کند؛ حس‌هایی مثل خشم، شادی، تنفر، دوست‌داشتن و ... نادر فلاح در فیلم « چند متر مکعب عشق» در سکوت همه حس‌های یک مرد افغان را به نمایش گذاشت، مردی رانده شده از وطن که طعم تحقیر را چشیده و حالا در کشوری غریب سرش را در لاک خود فرو برده و زندگی را آنطور که دوست ندارد، ادامه می‌دهد.

 • یکی از بازیگران از تجربه حضورش در مراسم اربعین در کربلا به جام‌جم می‌گوید

  فریبا نادری، کوله به دوش در بزرگراه نجف -کربلا

  راهپیمایی اربعین حالا تقریبا به یکی از آیین‌ها و سنت‌های مردم ایران هم تبدیل شده است. هر سال بخش زیادی از هموطنان ما بلافاصله بعد از تاسوعا و عاشورا می‌روند دنبال رتق و فتق کردن کارهایشان برای شرکت در راهپیمایی روز اربعین در عراق. این وسط اما این موضوع فقط محدود به ما و شما و میلیون‌ها نفر دیگر از مردم عادی نیست.

 • مدیر مسئول روزنامه الوفاق در گفت وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  "انتفاضه بازگشت" تنها راه تاسیس دولت مستقل فلسطینی است

  کارشناس مسایل اعراب و مدیر مسئول روزنامه عرب زبان الوفاق در خصوص طرح های سازشکارانه فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت: با گذشت بیش از دو دهه از عمر پیمان اسلو بین جنبش فتح و رژیم صهیونیستی، تشکیلات خودگردان همچنان سرگرم مذاکرات با تل آویو برای تشکیل دولت مستقل فلسطینی است.

 • رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  دولت در مسکن کارنامه قبولی نگرفته است/ هیچ حرکت مثبتی برای بهبود مسکن نشد

  درحالی عباس آخوندی از وزارت راه و شهرسازی کنار کشید که بسیاری از کارشناسان و فعالان عرصه مسکن براین باورند کارنامه وی در این سمت به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبوده و به‌نوعی دولت تدبیر و امید هم در این زمینه نمره قبولی را کسب نکرده است.

 • یک کارشناس مسکن در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  کاهش چشمگیر تولید مسکن نسبت به اوایل دهه نود/ تدبیری برای رونق شهرک‌های اقماری نبود

  یک استاد دانشگاه و کارشناس مسکن بابیان اینکه سال آتی رکود مسکن شدت خواهد یافت، گفت: وزیر جدید مسکن باید توان خود را بر اصلاح روش تأمین و جذب سرمایه ساخت‌وساز بگذارد و به تعهد دولت در تکمیل مسکن مهر عمل کند.

 • گفت‌وگوی جام‌جم با تعدادی از موکب‌داران خوزستانی که با عشق به زوار اربعین خدمت می‌کنند

  کَرَم نما و فرود آ که خانه خانه توست...

  شور و عشق حسین (ع) که به دلت بیفتد و مِهرش را که به دلت سنجاق کنند، دیگر فرقی نمی‌کند، چه ملیت و مذهبی داری و چه نژادی، فرقی نمی‌کند، دارا هستی یا ندار، فرقی نمی‌کند سالمی یا دارای نقص عضو،... خلاصه این‌که عاشق که شوی، حالت آنقدر خوب می‌شود که می‌خواهی این حال خوب را میان همه تقسیم کنی، گاه حتی جانت را هم بدهی، مال و ثروت و وقت و آنچه از هنر و توانایی که در چنته داری، جای خود دارد.

 • گروه «کودکان اربعین» عروسک‌های «وُداد» را به خادمان کوچک عراقی هدیه می‌دهد

  سفیر خوشگل دوستی

  آه که با کمی آنغوره، مقداری نمد، چند کاموای رنگی، مشتی الیاف و چند دکمه ریز و پرکلاغی چه معجزه‌ها می‌شود، کرد. می‌شود چیت‌های گل درشت را قیچی زد، انداختشان زیر چرخ خیاطی، دایره‌ای دوخت و چسباند به تنه، برایش چشم و دهان دوخت و گونه‌اش را گلی کرد و بعد هم موهای کاموایی‌اش را بافت و برای این فرشته کوچولوی بانمک دو بال ناز دوخت و بعد تا پیاده‌روی اربعین توی لفاف مشمایی نگهش داشت و آن وقت، وقت هروله رفتن به سمت کربلا آن را داد دست دخترکانی که مخلصانه درموکب‌ها هرچه بلدند می‌کنند برای زوار ایرانی.