• گلایه‌های مهدی صبایی، بازیگر تلویزیون و سینما

  تعداد فالوئرهای اینستاگرام؛ ملاک انتخاب بازیگر

  کرد کرمانشاه است و می‌گوید، شاید به همین دلیل است حتی اگر شرایط زندگی دشوار شود، گله و شکایتی نمی‌کند و به روی خودش و دیگران نمی‌آورد اما واقعیت این است که بعد از حدود بیست سال فعالیت در حوزه بازیگری هنوز نمی‌داند که پرکاری خوب است یا بد!

 • گفت‌وگو با مختار سائقی، بازیگر سینما و تلویزیون

  روی پیشانی‌ام نوشته‌اند؛ بازیگر نقش‌های کوتاه

  از همان دهه شصت که سینمای بعد از انقلاب شکل گرفت، بازی در آثار سینمایی را شروع کرد و در فیلم‌هایی مانند ریشه در خون، شب شکن، گردباد، یکبار برای همیشه و... دیده شد.

 • گفتگو با محمدحسین لطیفی کارگردان فیلم «روز سوم» به مناسبت سوم خرداد

  وقتی باشرف باشید جنگتان می‌شود دفاع مقدس

  یکی از مهم‌ترین مقاطع جریان جنگ ایران و عراق به روز آزادسازی خرمشهر بازمی‌گردد. سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر قطعا یکی از مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ معاصر ایران است که سینمای ایران نتوانسته آن‌طور که باید و شاید در به تصویر کشیدن این واقعه موفق عمل کند.

 • سردار علی فضلی در گفت‌وگو با جام‌جم از روزهای فتح خرمشهر می‌گوید

  سوم خرداد 61 به روایت «حاج علی»

  با فتح خرمشهر و انجام عملیات بیت‌المقدس، حماسه‌ای ماندگار برای ایران اسلامی در تاریخ معاصر خلق شد.

 • گفت‌و‌گو با حسن لبافی، نابینای هنرمندی که روزهایش را پای دار قالی می‌گذراند

  مردی که با دست‌هایش دنیا را می‌بیند

  با من هم مصاحبه می‌کنید‌؟! هفته گذشته تلفن روی میز گروه جامعه پشت سر هم زنگ خورد، مردی آن طرف خط خیلی ساده خودش را معرفی کرد و گفت می‌تواند سوژه یکی از مصاحبه‌های ما باشد! ماجرای آشنایی ما با حسن لبافی از همین جا شروع شد.

 • گفت‌وگو با پسر شهید مدافع حرم شیخ‌ صالح حسن‌زاده

  از خرمشهر تا «بیجی»

  بذر عشقی که سال 61 و در جریان حماسه آزادسازی خرمشهر در وجب به وجب خاک خونین این شهر، در کنار مسجد جامع خرمشهر و در دل جنگ و خون و ویرانی و حسرت کاشت، 33سال بعد در شهر بیجی عراق به بار نشست و گل داد و گلبرگ‌هایش دو بال زیبای پرواز شد تا او را به آسمان، به بهشت خدا برساند.

 • گفت‌وگو با سعید امیرسلیمانی، بازیگر قدیمی تئاتر و سینما

  تیتر بزنید؛ همه سوالات را با خنده جواب داد

  در دهه 60 یکی از پرکارهای تلویزیون و سینما بود اما این روزها که در دنیای تصویر کمتر حضور دارد، فعالیت خود را در تئاتر متمرکز کرده و بدون هیچ گلایه و شکایتی به کارش ادامه می‌دهد و می‌گوید، تئاتر خانه اولم بود و از بازگشت به خانه‌ام بسیار راضی هستم.

 • اولین بانوی جانباز خرمشهر از مقاومت 35 روزه مردم شهرش در روزهای آغاز جنگ تحمیلی می‌گوید

  کیمیای خرمشهر

  هزار مثنوی هم که از مقاومت مردم خرمشهر بنویسند، هزار روایت و خاطره هم که از آن روزگار بگویند، حماسه خرمشهری‌ها باز شنیدنی است. حماسه خرمشهری‌ها روایت پرشور مبارزه و ایستادگی در برابر دشمنی است که می‌خواست سه روزه خرمشهر را فتح کند و دو هفته‌ای به تهران برسد!

 • گفتگو با کمیل نظافتی؛ روحانی فعال اجتماعی

  مصائب شیرین یک طلبه حامی‌حیوانات

  صفحه اینستاگرامش، پر است از آدم‌های نیازمند،‌یکی کلیه لازم‌ است و دیگری پول دوا و درمانش را ندارد. دختر بچه‌‌ای از درد دیالیز می‌گوید و پیرزن کرمانی از زیرزمینی پر از موش که محل زندگی‌اش است.

  • گفتگو
 • گفت‌وگوی جام‌جم با معلم باسابقه‌ و خیر برگزیده کشورمان

  مثل حججی باشیم برای وطن

  بسم‌ا... مصاحبه را که گفتیم، مهین‌دخت کدیور صدایش را صاف کرد و گفت: افتخارم این است که عمرم به معلمی گذشته است و ما حساب کردیم از عمر 82 ساله او، 59سال به تدریس گذشته است. او صبح یک روز بهاری 45 دقیقه پای تلفن نشست و با حوصله به سوالات ما جواب داد. از پنج ماه پیش گفت که در مراسم قدردانی از بازنشستگان خیر صندوق بازنشستگی کشوری مهمان تهرانی‌ها شده بود و گله کرد از ربیعی وزیر تعاون و رفاه و گفت قرار بوده بعد از مراسم هم از او خبر بگیرد و این اتفاق نیفتاده!

  • گفتگو
 • گفت‌وگو با اصغر توسلی، برنامه‌ساز و مجری قدیمی تلویزیون

  تفکر دهه 60، تفکر حفظ میز نبود!

  دهه شصتی‌ها اصغر توسلی را خوب به یاد دارند، بخصوص علاقه مندان به سینما که هر هفته پای برنامه «جُنگ هنر هفته» می‌نشستند تا او در کسوت مجری بر صفحه تلویزیون ظاهر شود و اخبار فرهنگی و هنری را برایشان بگوید و آنها را بیشتر با سینمای ایران و جهان آشنا کند.

 • محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با جام‌جم:

  به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند

  محمدرضا باهنر یکی از چهره‌های قدیمی و سابقه‌دار سیاسی است که مدت طولانی در مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته و به عنوان دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در مباحث مختلف سیاسی و اجتماعی، حضور دارد.

  • گفتگو
 • گفت‌وگو با سید رضا اکرمی و ادیب یزدی درباره خصلت ها و خصوصیات مرحوم طباطبایی

  «آقا سید مهدی» مرد خدا بود و مردم دار

  بعدازظهر پنجشنبه که مصادف بود با اولین روز ماه رمضان، خبر رسید که حجت‌الاسلام سید مهدی طباطبایی از دیار خاک به دیار باقی رفت. سیدی که به معلم اخلاق شهرت داشت و همه آنهایی که او را می‌شناسند، نقل قول می‌کنند که در خانه‌اش روی همه مردم باز بود و زنده‌یاد حاج‌آقا طباطبایی تلاش می‌کرد به اندازه وسع خود گره از کار نیازمندان باز کند.

 • گفت‌وگو با فریده فرخی‌ نژاد و فرزانه معصومیان درباره زنده‌یاد قاسم افشار

  در سوگ «مرد آرام خبر»

  امروز پیکر مردی به خاک سپرده می‌شود که چند نسل از ایرانی‌ها از او خاطره دارند.قاسم افشار، گوینده پیشکسوت خبر، دیروز بر اثر حمله قلبی درگذشت.مثل همیشه خبر تلخ و کوتاه بود اما واکنش‌های زیادی را برانگیخت.

 • گفت‌وگو با سام قریبیان، بازیگر نقش سهراب سریال «ایراندخت»

  دارم تاریخ را زندگی می‌کنم

  فرزند فرامرز قریبیان بودن برای سام قریبیان این حسن را داشت که خیلی زود از همان دوران کودکی، حضور در مقابل دوربین را تجربه کند، اما او کارگردانی را به بازیگری ترجیح می‌دهد مگر این‌که فرصتی مانند ایراندخت فراهم شود و نقشی مانند سهراب.