• ستاره‌ای با روشنایی متغیر

  در شرایطی که معمولا به نظر می‌رسد ستاره‌ها اجرامی درخشان و با روشنایی ثابت و بدون تغییر در آسمان شب هستند، مطالعات منجمان در 400 سال اخیر نشان می‌دهد گروهی از ستاره‌ها با شدت و ضعف متفاوتی، مقادیری از تغییر در روشنایی را در بازه‌های زمانی چند ساعت، چند شب، چند ماه و حتی چند سال از خود نشان می‌دهند.

 • هکرهای دوست‌داشتنی

  امنیت شبکه واژه‌ای است که در کنار هر فعالیت کوچک و بزرگ در فضای مجازی قرار می‌گیرد و شامل مقررات و سیاست‌های در نظر گرفته شده به منظور جلوگیری از نفوذ به سامانه‌های سایبری است. ایجاد این امنیت می‌تواند از نصب سیستم‌های حفاظتی ساده تا لایه‌های امنیتی بسیار پیچیده گسترده شود. اما موضوع اصلی این است که کوچک‌ترین فعالیتی در فضای مجازی به تامین امنیت و کاهش رخنه‌های امنیتی تا جای ممکن نیاز دارد.

 • هرآنچه که درباره کلاهبرداری رایانه‌ای باید بدانید

  هرکس به طور غیرمجاز از سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‌ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت از یک تا پنج سال یا جزای نقدی محکوم خواهد شد.

 • گوگل پلاس تعطیل می شود

  پس از انتشار خبر افشای اطلاعات کاربران گوگل پلاس، شرکت گوگل اعلام کرد این شبکه اجتماعی را تعطیل می کند.

 • از سوی یک شرکت معروف خودروسازی انجام شد؛

  کنترل خودروهای خودران آینده با یک انگشت!

  یک شرکت خودروسازی حق امتیاز دو شیوه کنترل خودروی خودران به وسیله دستگاه مجهز به نمایشگر را ثبت کرده که در یکی از آنها راننده می تواند با انگشت فرمان خودرو را کنترل کند.

 • پورشه تسلا را جا می‌گذارد

  مقامات پورشه مدعی شده‌اند که قابلیت شارژ سریع باتری خودروهای برقی این شرکت ۵۰ درصد سریعتر از محصولات مشابه تسلاموتورز است.