• دلیل گران بودن خودروهای هیبریدی در ایران

  دولت در شرایطی به منظور توسعه خودروهای هیبریدی، سود بازرگانی این محصولات را از مدت‌ها قبل حذف کرده است که این موضوع نتوانسته تاثیر چندانی بر کاهش قیمت خودروهای موردنظر بگذارد.

 • بررسی و مقایسه 3 کراس‌اوور‌ شهری

  هاچ‌بک‌های کراس یا کراس‌اوور‌های سگمنت B که در کشور ما با نام خودرو‌های مینی‌کراس خوانده می‌شوند، در حقیقت یک کلاس نوظهور در دنیا هستند که با ترکیب ابعاد خودروهای هاچ‌بک و یکسری ویژگی‌های کراس‌اوور‌های شهری متولد شده‌اند‌.

 • رنو 5؛ کوچک دوست داشتنی

  در ایران خیلی ها با آن خاطره دارند. سفر به شمال و رفتن به پارک جنگلی در روز سیزده بدر! مهمانی رفتن به خانه اقوام ، اولین تجربه یادگیری رانندگی یا خرید خودرو برای بهتر شدن دست فرمان.

 • پورشه 989 سدان، پدر پانامرا

  در سال 2009 پورشه مدل پانامرا را معرفی کرد که یک سدان چهاردر با طراحی بسیار نزدیک به 911 بود. شاید فکر کنید این اولین خودروی سدان چهاردر ساخت پورشه است اما در حقیقت این‌طور نیست چراکه در تاریخ این شرکت آلمانی سدان‌های دیگری هم وجود دارد. برای معرفی اولین پورشهٔ سدان باید به اواخر دههٔ 60 میلادی بازگردیم. در آن سال‌ها، پورشهٔ سدانی ساخته شد که البته ساخت خود شرکت پورشه نبود.

 • قیمت ۸ خودروی داخلی کاهش یافت

  مقایسه قیمت خودرو های داخلی در ابتدای پاییز نسبت به هفته آخر تابستان نشان می دهد که قیمت ۸ خودرو در بازار با کاهش ۳۰۰ تا ۱٫۵ میلیون مواجه شده است.

 • توصیه‌های ضروری برای مراقبت از خودرو در فصل سرما

  مراقبت از خودرو در سرما، تنها به ریختن ضدیخ در رادیاتور ختم نمی‌شود؛ بلکه با برخی هزینه‌های جزیی اما آگاهانه، می‌توان سلامت خودرو را به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاری‌های پرهزینه تضمین و از مخارج سنگین‌تر جلوگیری کرد.

 • بن‌رو به رنو می‌رسد

  یک مقام مسئول صنعت خودرو با بیان اینکه رنو خواستار سهام اکثریت در شرکت "بن رو" سایپا است، گفت: توافقات اولیه با سایپا انجام شده اما هنوز رنو با این شرکت به توافق نهایی دست پیدا نکرده است.

 • سختگیرترین کشور در صدور گواهینامه

  شاید فکر کنید آزمون رانندگی در کشور ما دشوار است و «دنگ و فنگ» زیادی دارد. اما لیست‌های مختلفی از کشورهای سختگیر در صدور گواهینامه رانندگی وجود دارد و لازم است بدانید در هیچ‌یک از آنها ایران جایی ندارد.

 • بررسی و مقایسه 2شاسی‌بلند محبوب کیا سورنتو 2016 و هوندا سی‌آر ـ وی 2016

  سورنتو، سی‌آرـ ‌وی؛ رقابت 2 محبوب 250 میلیون تومانی

  مقوله شاسی‌بلند سواری در بین مصرف‌کنندگان ایرانی به دو دسته کلی تقسیم می‌شود: دسته نخست افرادی هستند که با توجه به علاقه‌ای که به سفرهای خارج از جاده‌ای دارند، سراغ خودروهایی با توانایی آفرود بالا می‌روند. عمده خودروهای این دسته از بین نمونه‌های قدیمی انتخاب شده و بسته به سلیقه مالک دستخوش تغییراتی می‌شود، اما دسته دوم افرادی هستند که برای خاص بودن، بهره‌گیری از فضای بیشتر و شاید هم جلب توجه بازار شاسی‌بلندها را انتخاب کرده سراغ خودروهای شاسی‌بلند مدرن صفر کیلومتر یا کارکرده می‌روند.