• گزارش جام‌جم از شراکت ناموفق برخی خودروسازهای معروف

  دیگ‌‌هایی که هرگز نجوشید

  یکی از مسائلی که باعث پیشرفت فعالیت‌ها و اهداف اقتصادی بین بنگاه‌ها و شرکت‌ها می‌شود، همکاری یک یا چند شرکت با یکدیگر است. در دنیای خودروسازی نیز اتفاقاتی از این نوع بسیار رخ داده و هر روز اخبار تازه‌ای در این زمینه منتشر می‌شود. کم کردن هزینه‌های تولید، استفاده از امکانات سایر تولیدکنندگان و بهره‌برداری بیشتر از بازار فروش از اهدافی است که در این گونه همکاری‌ها از سوی خودروسازان دنبال می‌شود، اما اگر برنامه‌ریزی و مطالعات دقیق برای این گونه مشارکت‌ها صورت نگیرد پیامدهای ناخوشایندی به دنبال خواهد داشت و ضرب‌المثل «دیگ شراکت هیچ‌گاه به جوش نمی‌آید» را در ذهن زنده می‌کند. در این مقاله سرگذشت همکاری تعدادی از خودروسازانی را که به شکست محکوم شدند، مرور می‌کنیم.

 • دختر فولکس واگن هم بعله!

  زیبا رویان پاریس +عکس

  نمایشگاه خودرو پاریس از امروز شنبه اول اکتبر (۱۰ مهر) آغاز به کار می‌کند. در این نمایشگاه، خودروسازان مطرح جهان آخرین نوآوری‌های خود را ارائه می‌کنند.

 • چرا پژو دوباره به بازار ایران علاقه مند شد؟

  مشکلات مالی گروه پژو-سیتروئن در بازار اروپا و خروج بریتانیا (برگزیت) سبب شده است تا این شرکت به دنبال بازار جدید برای فروش محصولات خود باشد و ایران یکی از بازارهایی است که مدیران این شرکت قصد دارند با حضور در آن، بخشی از مشکلات خود را کاهش دهند.

 • 10 اتومبیل گران‌قیمت در حراجی‌ها +عکس

  علاقه‌ مندان به اتومبیل‌های خاص، برای تماشای عتیقه‌های درخشان صنعت اتومبیل در حراجی‌ها حضور می‌یابند. در این میان اما کلکسیونر‌هایی نیز پیدا می‌شوند تا با هزینه چند میلیون دلاری تعدادی از این الماس‌ها را به خانه ببرند.

 • مقایسه 3 خودروی کوپه‌ 120 میلیونی

  ارزان‌ترین کوپه‌های بازار این روزها رقابت داغ‌تری باهم دارند. تویوتا GT86 به عنوان نماینده ژاپنی‌ها این‌بار رودر روی هیوندای ولستر و کیا سراتو کوپه ایستاده است.