• مراقب کلمه‌هایتان باشید ...

  هجو و هزل سرا بود، جذام گرفته بود‌. دلیلش را هم همه حدس می‌زدند‌. جذامش بعد همان روزی اتفاق افتاد که چند جوانی را که بر عزای شاه کربلا بر سر می‌زدند به تمسخر گرفته بود و تیکه انداخته بود.

 • یادداشت؛

  تداوم بخشی غدیر خم با غدیر خونین کربلا/ اصلی‌ترین پیام عاشورا

  یکی از بنیادی‌ترین پیام‌های اعتقادی، سیاسی امام حسین (ع)، حفظ و صیانت از حریم مقدس ولایت و تداوم بخشی جریان غدیر خم با غدیر خونین کربلا است؛ چه اینکه اکمال دین و اتمام نعمت منوط به ولایت اهل‌بیت (ع) است

 • صنعت خودرو در حیرانی

  با توجه به مشکلات صنعت خودرو در سال جاری و نابسامانی بازار، دو هدف اصلی در تنظیم بازار خودرو در شرایط فعلی، باید تامین نیاز مصرف‌کنندگان و هدایت نقدینگی به سمت تولید باشد تا در بازار آزاد، قیمت‌ها تا این حد خارج از عرف بالا نرود؛ اما طرح‌های پیش‌فروشی که ایران‌خودرو و سایپا در روزهای اخیر ارائه کرده‌اند هیچ کدام از این دو هدف را تامین نمی‌کند و به نظر می‌رسد این طرح‌ها به نوعی تحت فشار وزارت صنعت و سایر ارکان بالادستی ارائه شده است.

 • درباره امنیت با کسی شوخی نداریم

  برقراری امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران از نقطه صفر مرزی تا عمق کشور و ایجاد فضای آرامش در همه شهرها و روستاها یکی از مسائل بسیار مهم و استراتژیک ما در طول دوران انقلاب اسلامی بوده و در این زمینه نظام با هیچ مجموعه و گروهی شوخی ندارد.

 • توزیع یارانه غیر نقدی در شرایط تورمی

  یکی از درآمدهایی که در بودجه سالانه تعیین می‌شود پیش‌بینی فروش نفت است که برای سال 97 این رقم 160هزار میلیارد تومان تعیین شد و تاکنون 110 هزار میلیارد تومان آن تحقق یافته است.

 • در زمین دشمن بازی نکنیم

  ‌‌بعد از پیروزی انقلاب، منافع استکبار جهانی به خطر افتاد و با عنایت به این‌که دشمنان انقلاب در عرصه نظامی نتوانستند علیه مردم ایران به پیروزی برسند تلاش کردند جنگ رسانه‌ای را علیه نظام جمهوری اسلامی به راه اندازند.

 • خیز و جامه نیلی کن...

  دنبال پیرهن مشکیام می گردم توی کمد پیراهنهایم، شیطنت میکند پیدا نمیشود، میان رنگ ها و طرح ها گویا قایم شده باید نازش را بکشم، حواست نباشد، گم میشود. پیدایش میکنم جلوی پره های بی نیام میگیرم بوی خاصی می دهد بوی بنفشه و چوب، بوی ادویه و کندر، بوی گمشدهای که ته مشامم را نوازش میدهد، بوی زیر گلوی نوزاد، بوی یال اسب، اتو را آب میکنم دلشوره دارم.

 • تیر نقدینگی به اقتصاد ایران

  قیمت خودرو طی چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته و برخی خودروسازان را متهم می‌کنند. قیمت خودرو در حالی رشد داشته که افزایش قیمت از سوی خودروسازان اتفاق نیفتاده و قیمت این کالا در بازار رشد داشته است.

 • توقع زیاد در جاده ناهموار صادرات

  شاکی خود متشاکی است. رئیس‌جمهور روز شنبه در سخنرانی خود اعلام کرد صادرکنندگان ارز خود را به سامانه نیما وارد نمی‌کنند و دستور دادم که با افراد متخلف برخورد شود.

 • ‌تورم کالاهای اساسی بالاتر از تورم میانگین

  مرکز ملی آمار طی ماه، فصل و سال آمارهایی را به نام تورم ماهانه، تورم فصلی و تورم سالانه اعلام می‌کند. برای بیان مفهوم تورم باید گفت که تورم بر اساس یک سبد مصرفی خانوار محاسبه و اعلام می‌شود و جامعه آماری آن بیش از 80 هزار خانوار است.

 • نقش عربستان در فتنه عراق

  ‌رخدادها و تحولات اخیر بصره و حمله برخی افراد مشکوک به ساحتمان های دولتی و کنسولگری ایران در بصره در چارچوب سناریوی از پیش تعیین شده از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان قابل تجزیه و تحلیل است.

 • ترکیه باید آزادسازی ادلب را بپذیرد

  نشست سران ایران، روسیه و ترکیه گام تاریخی بود که نشان می‌دهد بعد از هفت سال از شروع بحران سوریه عزم جدی در بازیگران اصلی منطقه برای حل بحران سوریه به‌وجود آمده است. البته به طور طبیعی انتظار نمی‌رود در فاصله زمانی کوتاه در مورد همه موضوعات مربوط به سوریه توافق صورت گیرد؛ زیرا مواضعی که ترکیه ابتدای بحران سوریه داشت بیشتر به سمت محور غربی - عبری و تروریست‌ها گرایش داشت.

 • باز هم پیروز خواهیم شد

  برخی استراتژیست‌ها، مولفه های اصلی پیروزی در یک مواجهه سخت را چهار مولفه آرمان بزرگ ، ملت بزرگ، دشمن بزرگ و رهبر بزرگ دسته بندی کرده اند.