• عزم دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان

  مبارزه با مفاسد اقتصادی موضوع مهم و امیدبخشی است. به اعتقاد بنده، دستگاه قضایی و تقنینی ما از قبل نیز به اندازه کافی ابزارهای لازم را برای مقابله با مجموعه‌ای از جرایم که نام آن را مفاسد گذاشته‌ایم در اختیار داشت و شاید حتی بدون این تدابیر جدید هم با قواعد عادی دادرسی بتوانیم جدیت خودمان را در مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهیم.

 • تناقض اروپایی

  درباره عدد و رقم بسته حمایتی اروپا به ایران باید گفت نه تنها 18 یا 50 میلیون یورو تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد، بلکه فرضا حتی اگر ارزش این بسته بیش از یک میلیارد یورو هم بود، سؤال این است که آیا خساراتی که اقتصاد ایران از اجرای برجام متحمل شد با این ارقام قابل قیاس است؟

 • به بهانه روز پزشک؛

  پزشک عزیز ، مرسی از این که به دنیا آمدی

  روز پزشک بهانه ای است برای بزرگداشت تلاش و موفقیت گروهی از افراد جامعه که هر روز و در جای جای کشور عزیزمان شاهد از خود گذشتگی و تلاش انسان دوستانه آنان هستیم و فقط خود این عزیزان و خانواده های ایشان هستند که به درستی واقفند یک پزشک از زمان شروع دوران تحصیل خود تا زمانی که افتخار خدمت در لباس مقدس پزشکی را بدست می­آورد متحمل چه سختی ها و ناملایمت ها در بهترین و زیباترین سال های عمر خود می­گردد.

 • یادداشت به بهانه روز پزشک؛

  به یاد پیشکسوتان عرصه پزشکی ...

  یکم شهریور ماه، سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک است. پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند.

 • یادداشت؛

  طبیب شیدا و طبابت عاشقی­ست...

  پزشک بودن در نگاه همگان رسالتی ثقیل و خطیر است. رسالت بزرگِ جان بخشیدن به نفس های کم رمق اما ارزشمند انسان­ها، رسالتی از جنسِ محکم بودن و شکیبایی پس از تماشای اشک های کودک ها، رسالت بزرگی که اغماض، اهمال و امهال بر نمی تابد.

 • به مناسبت روز پزشک؛

  خاطره بازی از روزهای سخت اما شیرین پزشک خبرنگار معروف

  «عاطفه میرسیدی» را همیشه با آن لبخند شیرین و جمله معروف (مراقب سلامتیتون باشید) در پایان گزارش های خبری اش به یاد می آوریم. میرسیدی پزشکی عمومی خوانده و از سال 77 در سن 30 سالگی وارد سازمان صدا و سیما شده است. وی علاوه بر کار خبر و خبرنگاری، پزشک حاذقی است که به بهانه یکم شهریور «روز پزشک» با او به خاطره بازی از دروان سخت اما شیرین دانشجویی و گذراندن طرح هایش در مناطق دورافتاده پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 • ائتلاف چهارجانبه در عراق و شکست حربه «مداخله جویی» ایالات متحده

  انتخابات پارلمانی عراق با تمام فراز و نشیب هایی که طی قریب به سه ماه گذشته پشت سر گذاشت، اکنون به ایستگاه «ائتلاف سازی‌های پسا انتخاباتی» که از قضاء ازجمله سرنوشت سازترین مراحل در جریان انتخابات محسوب می شود، رسیده است. برهمین اساس، احزاب، جریان ها و گروه‌های سیاسی هریک بر اساس خط مشی و ایدئولوژی که دارند در تکاپوی تشکیل ائتلاف‌های گسترده هستند.

 • لوازم پیشرفت خودروسازی

  این روزها که قیمت خودرو به طور مداوم افزایش می‌یابد بد نیست نگاهی به عمق این معضل بیندازیم که به سه سال پیش بازمی‌گردد. در سال 94 زمزمه همکاری دوباره خودروسازان بزرگ ایرانی با شرکت‌های پژو و رنو فرانسه پس از رفع تحریم‌ها مطرح شد و درنهایت قراردادهایی بین شرکت‌های خودروساز ایرانی و فرانسوی به امضا رسید.

 • عبرت های تاریخی 28 مرداد

  رویداد 28 مرداد 1332 از دو جنبه مداخلات خارجی و زمینه و بستر داخلی قابل بررسی است. واقعیت آن است که توطئه علیه نهضت ملی ایران از سوی انگلستان و آمریکا ابدا اتفاق بعیدی به نظر نمی‌رسید. به هرحال انگلستان منافع خود را در فرآیند نهضت ملی ایران از دست داده و در دادگاه بین‌المللی لاهه هم به در بسته خورده بود.

 • 28 مرداد؛ کودتا یا قیام ملی؟

  آنچه باعث شد جریان ۲۸ رقم بخورد اشتباهات عدیده دکتر مصدق است. باید توجه داشت در هر شکستی یک اشتباه وجود دارد که منجر به شکست می‌شود. دولت دکتر مصدق نیز سال 1332 شکست خورد و این شکست مولود اشتباهات بزرگ ایشان بود.دکتر مصدق بر این عقیده بود با همکاری با آمریکایی‌ها می‌تواند انگلیس را از کشور بیرون کند و در این راه امتیازات فراوانی به آمریکایی‌ها داد؛ اما در پایان، آنها همان‌گونه که انتظار می‌رفت ماجرای 28 مرداد را به‌وجود آوردند.

 • به بهانه کودتای 28 مرداد

  کودتای 28 مرداد سرنوشت کشورمان را نیم قرن به تباهی کشاند

  جهان در آستانه جنگ جهانی دوم به دو قطب کمونیستی و سرمایه داری تقسیم شده بود. انگلیس، آلمان، آمریکا، ژاپن و روسیه، پنج قدرت اصلی جهان به شمار می رفتند. در این میان آمریکا با رویارو قراردادن آلمان و روسیه، رقیب را تضعیف کرد و با افزایش تولیدات نظامی خود، گروه کثیری بیکار را جذب کرد و اقتصاد نابه‌سامان خود را سروسامان داد، به طوری شکوفایی اقتصاد آمریکا به زیان کشورهای اروپایی به پایان رسید، در نتیجه آمریکا توانست تمام عوارض بحران اقتصادی خود را جبران کند.

 • کودتا 28 مرداد برای تمام ملت ها درس بزرگی شد

  یکی از ترفندهای استکبار جهانی، تزریق اندیشه های اشتباه و توهمی به مردم است؛ به عنوان مثال نیروهای آزادیخواه و سازمان‌های سیاسی طرفدار استقلال و آزادی، به ملت ها می قبولاندند بدون اتکا به یک قدرت خارجی نمی توان علیه دیکتاتورهای خارجی حاکم بر کشور قیام و مبارزه کرد.

 • عباس سلیمی نمین:

  عدم اتحاد ملت ایران، کودتای 28 مرداد را رقم زد

  آنچه بیش از همه چیز می تواند برای ما قابل توجه باشد ، این است چه عواملی باعث برتری دشمن نسبت به ما می شود. آیا تحریم یکی از فاکتورهای برتری دشمن است ؟ آیا فشارهای متعدد سیاسی و نظامی می تواند موثر باشد؟ تمام اتفاقاتی که امروزه شاهد آن هستیم به نوعی سال های گذشته که ملت ایران اصرار به ملی شدن نفت داشت و در صدد جلوگیری از غارت منابع خدادادی کشور بود نیز با آن مواجه شد.

 • اهداف آمریکا از تشکیل گروه اقدام

  وزیر خارجه آمریکا از تشکیل گروه اقدام ایران متشکل از کارشناسان سیاست خارجی این وزارتـــــخانه و دیــــــــــگر بخش‌های دولت آمریکا خبر داده است.

 • رنگ سیاه بر پرده نقره‌ای

  نام زنده یاد سید ضیاءالدین دری با سریال‌های مشهوری همچون «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» گره خورده است، کارگردان نام آشنای سینما و تلویزیون ایران که خالق آثاری همچون «سینما سینماست»، «در سرزمینی دیگر»، «باد و شقایق» و «لژیون» هم بود، فیلم‌هایی که هر کدامشان، خاطرات بسیاری برای سینمادوستان بر پرده نقره‌ای آفریدند و اینک، خاطره‌ساز هنرمندی هستند که این آثار را به جامعه هنری ایران تقدیم کرد.