• تلویزیون، همپای لحظات مذهبی مردم

  یک بار دیگر تقویم ایام در حال سپری شدن است، روزی از پس روز دیگر می‌گذرد و به ماهی ویژه در تقویم قمری نزدیک می‌شویم. ماه محرمی که البته محرم‌الحرام نام گرفته و شروع ماه قمری را نه به شادی، که با رنگ خون پیوند زده است. به شهادت رسیدن اباعبدا... الحسین (ع) و 72 یار مظلومش در این ماه محرم را به اتفاقی ویژه و حماسه‌ای ماندگار در طول تاریخ تبدیل کرده است که تا همیشه ارزش روایت کردن و دوباره از نو گفتن و شنیدن را دارد؛ داغی که کهنه نمی‌شود و عزایش را هیچ آزاد مرد و آزادزنی از یاد نمی‌برد.

 • درهم ریختگی معنا و ظلم به سانسور!

  خواجه شمس‌الدین حافظ شیرازی در توصیف منصور حلاج بیتی دارد که شهره آفاق و انفس است: «آن یار کزو گشت سرِ دار بلند، جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد!» سروده‌های خواجه چه ربطی به اتفاقات اخیر هنرمندان در هشتگ‌زنی و خاطره‌گویی‌های اخیر جمعی از هنرمندان درباره سانسور دارد؟

 • دشمن زمانه‌ات را بشناس

  مبحث دشمن شناسی را می‌توان به سطوح مبانی، راهبردی، تاکتیکی(تکنیک) و مصداقی تقسیم کرد و هر سطح را به تفصیل مورد بحث و گفت و شنود قرار داد.

 • اقتصاد متعجب

  روز گذشته رئیس‌جمهور به منظور پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در مجلس حاضر شد و به موضوعی اشاره کرد که برایم هم جالب بود و هم باعث تعجب.

 • صفات حضرت حجت (عج) در خطبه غدیر

  بشر همواره به دنبال منجی گشته است، کسی که جها را بر مدار صلح و آرامش و انسانیت قرار دهد و چرخ گردون را به مسیر اصلی خود برگرداند. منجی ، مفهومی¬ست که نه تنها در اسلام، بلکه در سایر ادیان نیز وجود دارد؛ ماسیح یا همان مسیح در یهودیت و مسیحیت، سوشیانس در زرتشتی و مهدی (عج) در اسلام شخصی¬ست که در آخر الزمان، انسان خسته از دنیا زدگی را به سعادت و خوشبختی می‌رساند.

 • سوال اقتصادی، جواب اقتصادی

  بتازگی گزارشی بانک مرکزی ارائه کرده که حاکی از گرانی مواد خوراکی از 11 تا بیش از 80 درصد است. گرانی‌ها از ابتدای سال جاری آغاز شد و تا جایی پیش رفت که نمایندگان مجلس خواستار تغییراتی در تیم اقتصادی دولت شدند اما متاسفانه دولت به این موضوع اعتنا نکرد و راه خود را ادامه داد.

 • پر و بال هدهد رسانه ملی برای استان‌ها

  صعود از کوهرنگ تا اوج

  ‌‌برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، نقش مهمی در توسعه فراگیر و ارتقای کیفی و کمی مراکز استانی صدا و سیما دارد.

 • عزم دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان

  مبارزه با مفاسد اقتصادی موضوع مهم و امیدبخشی است. به اعتقاد بنده، دستگاه قضایی و تقنینی ما از قبل نیز به اندازه کافی ابزارهای لازم را برای مقابله با مجموعه‌ای از جرایم که نام آن را مفاسد گذاشته‌ایم در اختیار داشت و شاید حتی بدون این تدابیر جدید هم با قواعد عادی دادرسی بتوانیم جدیت خودمان را در مبارزه با مفاسد اقتصادی نشان دهیم.

 • تناقض اروپایی

  درباره عدد و رقم بسته حمایتی اروپا به ایران باید گفت نه تنها 18 یا 50 میلیون یورو تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد، بلکه فرضا حتی اگر ارزش این بسته بیش از یک میلیارد یورو هم بود، سؤال این است که آیا خساراتی که اقتصاد ایران از اجرای برجام متحمل شد با این ارقام قابل قیاس است؟

 • به بهانه روز پزشک؛

  پزشک عزیز ، مرسی از این که به دنیا آمدی

  روز پزشک بهانه ای است برای بزرگداشت تلاش و موفقیت گروهی از افراد جامعه که هر روز و در جای جای کشور عزیزمان شاهد از خود گذشتگی و تلاش انسان دوستانه آنان هستیم و فقط خود این عزیزان و خانواده های ایشان هستند که به درستی واقفند یک پزشک از زمان شروع دوران تحصیل خود تا زمانی که افتخار خدمت در لباس مقدس پزشکی را بدست می­آورد متحمل چه سختی ها و ناملایمت ها در بهترین و زیباترین سال های عمر خود می­گردد.

 • یادداشت به بهانه روز پزشک؛

  به یاد پیشکسوتان عرصه پزشکی ...

  یکم شهریور ماه، سالروز ولادت دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک است. پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند.

 • یادداشت؛

  طبیب شیدا و طبابت عاشقی­ست...

  پزشک بودن در نگاه همگان رسالتی ثقیل و خطیر است. رسالت بزرگِ جان بخشیدن به نفس های کم رمق اما ارزشمند انسان­ها، رسالتی از جنسِ محکم بودن و شکیبایی پس از تماشای اشک های کودک ها، رسالت بزرگی که اغماض، اهمال و امهال بر نمی تابد.

 • به مناسبت روز پزشک؛

  خاطره بازی از روزهای سخت اما شیرین پزشک خبرنگار معروف

  «عاطفه میرسیدی» را همیشه با آن لبخند شیرین و جمله معروف (مراقب سلامتیتون باشید) در پایان گزارش های خبری اش به یاد می آوریم. میرسیدی پزشکی عمومی خوانده و از سال 77 در سن 30 سالگی وارد سازمان صدا و سیما شده است. وی علاوه بر کار خبر و خبرنگاری، پزشک حاذقی است که به بهانه یکم شهریور «روز پزشک» با او به خاطره بازی از دروان سخت اما شیرین دانشجویی و گذراندن طرح هایش در مناطق دورافتاده پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

 • ائتلاف چهارجانبه در عراق و شکست حربه «مداخله جویی» ایالات متحده

  انتخابات پارلمانی عراق با تمام فراز و نشیب هایی که طی قریب به سه ماه گذشته پشت سر گذاشت، اکنون به ایستگاه «ائتلاف سازی‌های پسا انتخاباتی» که از قضاء ازجمله سرنوشت سازترین مراحل در جریان انتخابات محسوب می شود، رسیده است. برهمین اساس، احزاب، جریان ها و گروه‌های سیاسی هریک بر اساس خط مشی و ایدئولوژی که دارند در تکاپوی تشکیل ائتلاف‌های گسترده هستند.