• 17 شهریور 1357

  اعتراض ،گلوله ، آتش و خون

  تاریخ معاصر ایران خصوصاً دوران قبل از خیزش ملت ایران و رهایی از بند رژیم وابسته طاغوت پهلوی بعد از گذشت نزدیک به 4 دهه از به ثمر نشستن انقلاب هنوز به درستی تبیین نشده و بسیاری از نسل های دهه های بعد از انقلاب از علت اعتراضات و چگونگی بروز انقلاب اطلاع دقیقی ندارند و در همین فضای بی اطلاعی از فداکاری های گذشته گان و مظلومیت مبارزین انقلاب ، دشمنان این مرز و بوم به خیال دست اندازی دوباره به منافع ملی به تاریخ نگاری زرد پرداخته و با وارونه جلوه دادن حقایق به دنبال مقاصد شوم خود هستند .

 • یادداشت؛

  روایتی نزدیک از واقعه 17 شهریور 57 از زبان یک عضو فداییان اسلام

  جمعه خونین 17 شهریور سال 57، یکی از روزهای مهم در تاریخ انقلاب ایران به شمار می‌رود. در این روز، مردم کشور با شجاعت و غیرت به خیابان‏ها آمدند و شعارهای ضد رژیم پهلوی سردادند. در این روز، افراد و جوانان بسیاری شهید شدند.

 • مطالبه‌گری خبرگان از دستگاه‌ها درباره مشکلات مردم

  اعضای مجلس خبرگان علمای منتخب مردم هستند که دارای نفوذ مردمــــــــی بوده و ارتباط گسترده با آنها دارند. بنابراین مردم از چند زاویه انتظار همراهی خبرگان با مشکلات و معضلات موجود در جامعه را دارند.

 • اختیار دارید!

  در شرایط کنونی اختیارات مسئولان اجرایی کشور در چارچوب قانون اساسی است و طبق قانون به رئیس‌جمهوری که منتخب مردم است اختیارات لازم و کافی داده شده است تا اداره امور اجرایی کشور را در چارچوب قوانین کاملا شفاف و روشنی که مجلس تصویب کرده است در اختیار داشته باشد و در این ارتباط دست رئیس‌جمهور کاملا باز است و اختیارات مکفی در اختیار دارد. قوه مجریه منابع مالی مورد نیاز خود را به‌واسطه لایحه‌ای که آماده می‌کند و در ضمن رقم بسیار بالایی است به تصویب مجلس رسانده و سپس در اختیار می‌گیرد، بنابراین باید مو به مو لایحه را اجرایی و عملیاتی کند.

 • تلویزیون، همپای لحظات مذهبی مردم

  یک بار دیگر تقویم ایام در حال سپری شدن است، روزی از پس روز دیگر می‌گذرد و به ماهی ویژه در تقویم قمری نزدیک می‌شویم. ماه محرمی که البته محرم‌الحرام نام گرفته و شروع ماه قمری را نه به شادی، که با رنگ خون پیوند زده است. به شهادت رسیدن اباعبدا... الحسین (ع) و 72 یار مظلومش در این ماه محرم را به اتفاقی ویژه و حماسه‌ای ماندگار در طول تاریخ تبدیل کرده است که تا همیشه ارزش روایت کردن و دوباره از نو گفتن و شنیدن را دارد؛ داغی که کهنه نمی‌شود و عزایش را هیچ آزاد مرد و آزادزنی از یاد نمی‌برد.

 • درهم ریختگی معنا و ظلم به سانسور!

  خواجه شمس‌الدین حافظ شیرازی در توصیف منصور حلاج بیتی دارد که شهره آفاق و انفس است: «آن یار کزو گشت سرِ دار بلند، جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد!» سروده‌های خواجه چه ربطی به اتفاقات اخیر هنرمندان در هشتگ‌زنی و خاطره‌گویی‌های اخیر جمعی از هنرمندان درباره سانسور دارد؟

 • دشمن زمانه‌ات را بشناس

  مبحث دشمن شناسی را می‌توان به سطوح مبانی، راهبردی، تاکتیکی(تکنیک) و مصداقی تقسیم کرد و هر سطح را به تفصیل مورد بحث و گفت و شنود قرار داد.

 • اقتصاد متعجب

  روز گذشته رئیس‌جمهور به منظور پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در مجلس حاضر شد و به موضوعی اشاره کرد که برایم هم جالب بود و هم باعث تعجب.

 • صفات حضرت حجت (عج) در خطبه غدیر

  بشر همواره به دنبال منجی گشته است، کسی که جها را بر مدار صلح و آرامش و انسانیت قرار دهد و چرخ گردون را به مسیر اصلی خود برگرداند. منجی ، مفهومی¬ست که نه تنها در اسلام، بلکه در سایر ادیان نیز وجود دارد؛ ماسیح یا همان مسیح در یهودیت و مسیحیت، سوشیانس در زرتشتی و مهدی (عج) در اسلام شخصی¬ست که در آخر الزمان، انسان خسته از دنیا زدگی را به سعادت و خوشبختی می‌رساند.

 • سوال اقتصادی، جواب اقتصادی

  بتازگی گزارشی بانک مرکزی ارائه کرده که حاکی از گرانی مواد خوراکی از 11 تا بیش از 80 درصد است. گرانی‌ها از ابتدای سال جاری آغاز شد و تا جایی پیش رفت که نمایندگان مجلس خواستار تغییراتی در تیم اقتصادی دولت شدند اما متاسفانه دولت به این موضوع اعتنا نکرد و راه خود را ادامه داد.