• 6 راهکار برای پیشگیری از مفاسد اقتصادی

  ‌‌پیشگیری بهتر از درمان است. این جمله در هر شرایط و جامعه‌ای کاربرد دارد و نمی‌توان منکر آن شد که وقتی می‌توانیم از وقوع یک جرم جلوگیری کنیم چرا باید بعد از وقوع آن برخوردهای قهری داشته باشیم. در مسائل اقتصادی نیز اگر پیشگیری و نظارت به صورت مداوم وجود داشته باشد جامعه تا حد زیادی ثبات را تجربه می‌کند.

 • به مناسبت شهادت امام یازدهم و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)؛

  شرایط چهارگانه ظهور امام زمان (عج)

  نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه‌السلام است، بلکه آغاز دوره‌ای حیاتی و مهم در تاریخ نیز به شمار می‌آید. در ادامه رخدادهایی که پس از شهادت امام حسن عسکری علیه السلام در سامرا روی داده است را می خوانید .

 • یادداشت؛ « المیزان» خورشید تابان همه تفاسیر است

  «یک دهان خواهم به پهنای فلک/تا بگویم وصف آن رشک ملک» . واقعا این شعر مولانا وصف حال علامه می تواند باشد و واقعا زیبنده و زیباست. علامه طباطبایی به معنای واقعی کلمه علامه بود و جامع علوم عقلی و نقلی به شمار می رفت. او در سال 1281 به دنیا آمد و در سال 1360 درگذشت. او یک ستاره دنباله دار است، کسی که میرا نیست و مانا و جاودانه است. علامه هم بر قرآن و حدیث اشراف کامل داشت و هم بر حکمت، عرفان، ریاضیات، منطق، اصول و فقه.

 • غزه در آتش و خون

  شبیخون یک گروه کماندویی ارتش رژیم صهیونیستی به خان‌یونس برای ترور برخی رهبران میدانی حماس به بروز یک جنگ تمام‌عیار جدیدی در غزه منجر شد که تاثیر خود را در آینده خاورمیانه باقی خواهد گذاشت .

 • با امید مردم بازی نکنید

  طرح مباحث اخیر از سوی وزیر خارجه باعث ایجاد ابهام و سوءتفاهماتی در فضای کشور شده است و این در حالی است که فضای سوءتفاهم، به هیچ‌وجه فضای خوبی نیست.

 • داغ زلزله سرد نمی‌شود

  یک‌سال از زلزله کرمانشاه گذشت، دراین مدت مسؤولان و شهروندان برای کمک به مناطق زلزله زده تلاش بسیاری کردند.‌دولت تلاش کرد با پرداخت‌ وام شرایط را برای زلزله زدگان بهبود ببخشد، مردم هم برای کمک به هموطنان خود سنگ تمام گذاشتند و سیل کمک هایشان را به مناطق زلزله زده روانه کردند.

 • شبیه کدام سال‌ها هستیم اواخر ۵۷ یا ۳۰ شمسی؟

  ‌‌از کتاب داستان سیستان امیرخانی 16 سال می‌گذرد. کتاب پرفروش و جذابی درباره سفر رهبر انقلاب به استان سیستان وبلوچستان که پر از اطلاعات دست اول از آن سفر بود. داستان سیستان با یک مقدمه شروع می‌شد که شامل گفت‌وگو و مجادله نویسنده با دوستش بود که دوستش او را از این سفر حذر می‌داد با این جمله که «بهمن 57 ساواکی شدی.» و الان با این اوضاع و احوال و این‌که آخر کار حکومت است چرا خودت را چسباندی به حکومت و الخ...

 • نه معجزه نه فوتبال

  نمی‌دانم از بازی رفت تا امروز چه در اردوی پرسپولیس گذشت، اما کاش برانکو، برای یک بار، «گلادیاتور» ریدلی اسکات را برای بازیکنانش به نمایش می‌گذاشت. اگرچه مربیان کروات به اندازه مربیان پرتغالی به جنگ روانی تسلط ندارند، اما کاش برانکو (که استاد آنالیز فنی است) همین یک بار، روی افزایش توان روحی بازیکنانش حساب باز کند.

 • امام رضا علیه‌السلام و درس‌هایی به آیندگان

  یکی از بهترین توشه‌هایی که می‌توان در این مناسبت‌های مذهبی از زندگی معصومین علیهم‌السلام فراگرفت، مرور بر اخلاقیات ایشان است که عالمان و محدثان شیعه، با توجه به این امر مهم، در حد توان، به ثبت لحظات حساس زندگی آنان و فرمایشاتشان در این عرصه پرداخته‌اند.

 • به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی(ع)

  تنهاترین سردار...

  28 صفر سالروز شهادت کریم اهل‌بیت است به همین مناسبت متن کوتاهی را میخوانید:

 • عراق و رقابت های ناتمام سیاسی

  پس از وقفه 5 ماهه و عبور از کش و قوس های فراوان حزبی، سیاسی و جناحی عراق، نخست وزیر جدید این کشور باز نتوانست کابینه خود را در همان دور اول کامل کند و تنها 14 وزیر از 22 وزیر به دولت راه یافته اند.

 • چرا «مرگ بر آمریکا» کلیشه نیست؟

  ‌چرا مرگ بر آمریکا؟ چرا باید با دولت مستکبر ایالات متحده آمریکا به عنوان سرکرده نظام جهانی سلطه مبارزه کرد؟ آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی، رویکرد بهتری نیست و موجب رفاه و پیشرفت کشور نمی‌شود؟

 • منطق «نه به آمریکا»

  از ابتدای انقلاب، دو رویکرد در جمهوری اسلامی ایران وجود داشت؛ رویکردی مبتنی بر مقاومت و تمکین نکردن از زورگویی های آمریکا و دیگری ایجاد نوعی مفاهمه و گفت وگو با دولت آمریکا.