• استاندار خوزستان:

  صادرات به عراق از يک ميليارد دلار فراتر مي‌رود

  استاندار خوزستان، روند صادرات استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های فراوان در این بخش، باید میزان صادرات کالا از خوزستان به عراق 2 برابر شود. به گزارش فارس، سیدجعفر حجازی شامگاه یکشنبه در کارگروه صادرات، واردات و ترانزیت کالا به عراق تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 600 میلیون دلار کالا از طریق مرزهای شلمچه و چزابه به عراق صادر شده است،

 • رييس جمعيت هلال ‌احمر :

  اختصاص اولين بالگرد به هلال‌ا‌حمر استان يزد

  رییس جمعیت هلال احمر از اختصاص اولین بالگرد به جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر مسعود خاتمی در نشستی با حضور استاندار و مسوولان استان یزد با اشاره به این که هلال احمر در کنار دولت و با کمک مردم به یاری آنها می‌شتابد، تصریح کرد:

 • جشنواره مطبوعات خوزستان سال آينده برگزار مي‌شود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: مقدمات برگزاری جشنواره مطبوعات استان در حال آماده شدن است و امیدواریم در سال جدید شاهد برپایی این جشنواره پرتحرک و با طراوات باشیم و من مطمئن هستم این جشنواره یکی از جشنواره‌های به یاد ماندنی و پرثمر خواهد بود.

 • معاون سازمان آموزش‌وپرورش خراسان‌رضوي:

  محيط‌ تحصيل دانش‌آموزان بايد شاد باشد

  معاون نظری و مهارتی سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یکی از علل افت تحصیلی، عدم شناخت سلایق دانش‌آموزان در انتخاب رشته است. محسن ازغندی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این چنین نیست که همه دانش‌آموزان باید صد درصد قبول شوند، چرا که مردودی یک امر پذیرفته شده در دنیا بوده و اگر خود فرد تمایل به ادامه تحصیل نداشته باشد و یا امکانات آموزش و پرورش کافی نباشد، مردودی اتفاق می‌افتد.

 • معاون صنايع دستي خوزستان:

  مسؤولان از ورود بي‌رويه‌ صنايع دستي خارجي جلوگيري کنند

  معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان خوزستان گفت: صنایع دستی وارداتی به‌دلیل بسته‌بندی مناسب و تطبیق با نیاز و سلیقه‌ بازار، بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته‌اند.

 • کارشناس انجمن اولياء و مربيان آموزش‌وپرورش يزد:

  بودجه دوره‌هاي آموزش خانواده ناچيز است

  کارشناس مسؤول انجمن اولیاء و مربیان سازمان آموزش و پرورش استان یزد گفت: دوره‌های آموزش خانواده با کمک‌های مردمی وخیرین برگزار می‌شود لذا مسؤولین مربوطه باید در این خصوص اعتبار بیشتری تخصیص دهند.

 • جنگل در معرض خطر

  آتش‌سوزي دپوي زباله سراوان به‌علت وجود گاز متان

  مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری رشت، گفت: لندفیل‌ها گاز متان تولید می‌کنند و اگر در دپوی زباله سراوان زباله ریخته نشود، حداقل 15 تا 20 سال آینده این گاز در محل وجود دارد.

 • مجري پروژه در ديدار معاون اول رييس‌جمهور:

  پل ميانگذر درياچه اروميه سال آينده آماده بهره‌برداري است

  دکتر داودی، معاون اول رییس‌جمهور بعد از ظهر روز گذشته از مراحل اجرایی پل میانگذر دریاچه ارومیه بازدید کرد و ضمن گفت وگو با مجری این طرح، در جریان مسائل و مشکلات اجرایی طرح قرار گرفت.

 • ساماندهي رودخانه چالوس در حد حرف باقي مانده‌است

  بزرگ‌ترین حوضه ‌آبریز استان مازندران، متعلق به رودخانه چالوس است. از 11 رودخانه بزرگ که در شهرستان‌های نوشهر و چالوس جریان دارند، دو رودخانه حفاظت شده هستند. وسعت حوضه آبریز این رودخانه‌ها نزدیک به یک‌هزار کیلومتر مربع تخمین زده می‌شود و سرشاخه‌های این رودخانه‌ها در بلندترین نقطه ارتفاعی دامنه‌های جنوبی البرز واقع است.

 • ضريب بهره‌وري زراعت چوب در مازندران 3 برابر ساير استان‌ها است

  استاندار مازندران با اشاره به قابلیت‌های استان در تقویت صنایع سلولزی اظهار کرد: دولت برای زراعت چوب، وام زودبازده اعطاء می‌کند. به گزارش ایسنا، ابوطالب شفقت در مراسم افتتاحیه عملیات اجرایی طرح‌های توسعه صنایع چوب و کاغذ مازندران اظهار کرد: با تقویت زراعت چوب، ارزش افزوده در صنایع تولیدی چوب کاغذ مازندران ایجاد می‌شود.

 • امکان ارسال پيام‌هاي درخواست کمک به هلال‌احمر فارس فراهم شد

  مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر فارس گفت: با راه‌اندازی سیستم پیام کوتاه جمعیت هلال‌احمر استان فارس، امکان درخواست کمک به هنگام بروز حوادث و سوانح غیرمترقبه از طریق ارسال SMS فراهم شد.