• خريد بيش از 120 هزار تن برگ سبز چاي از چايکاران گيلاني

  بیش از 120 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلانی خریداری شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان گفت : از این مقدار برگ سبز چای خریداری شده تاکنون 28 هزار تن چای خشک استحصال شده است.

 • گشايش هشتمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع پزشکي در اصفهان

  هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی و آزمایشگاهی ، روز چهارشنبه در اصفهان گشایش یافت. به گزارش واحد مرکزی خبر، در این نمایشگاه 110 شرکت تخصصی از استانهای تهران ، اصفهان ، آذربایجان شرقی ، گیلان و فارس و شرکتهایی از کشورهای آلمان ، انگلیس و چین حضور دارند.

 • سيستان و بلوچستان همچنان با معضل بادهاي شني دست به گريبان است

  هجوم شن‌ها به زندگي مردم

  بادهای 120 روزه سیستان و بلوچستان، باعث عذاب و سختی مردم منطقه شده، به‌گونه‌ای که آنها در و پنجره‌های منازل خود را به روی طبیعت لاک و مهر کرده‌اند.

 • خطري که گلستان را تهديد مي‌کند

  به دلیل نزدیک شدن سامانه هوای ناپایدار به مرزهای شمالی ایران سالانه بر شدت بارش‌ها در شمال‌غرب، ارتفاعات البرز و بخصوص سواحل دریای خزر افزوده می‌شود. اگر به نقشه‌های پیش‌یابی بارندگی نگاهی بیندازیم، اوج بارش‌ها را در استان گلستان خواهیم دید که این نگران‌کننده است.

 • باغات ديم کشور توسعه مي‌يابد

  پیش‌بینی می‌شود تا 7 سال آینده باغات دیم کشور به 700 هزار هکتار افزایش یابد. ابوالفضل خلیلی‌پور، مشاور علمی طرح توسعه باغات دیم وزارت جهاد کشاورزی در نخستین کارگاه یکروزه این رویکرد در کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: افزایش 5 تا 10 برابری محصولات باغات دیم، ایجاد درآمد برای کشاورزان و بهره‌برداری مناسب از اراضی شیب‌دار و کم‌بازده کشور از اهداف مهم برنامه توسعه باغات دیم در وزارت جهات کشاورزی است.

 • 500 ميليارد اعتبار به فاضلاب کرج رسيد

  500 میلیارد ریال اعتبار به صورت فاینانس به سیستم شبکه فاضلاب شهری شهرستان کرج اختصاص یافت. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به محدود بودن بودجه فعلی شبکه فاضلاب کرج، افزود: با توجه به این محدودیت، تا 50 سال آینده نیز این شبکه به بهره‌برداری نخواهد رسید.

 • توسعه خدمات درماني در کرج

  75 درصد بودجه تجهیزاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به کرج اختصاص یافته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در آیین بهره‌برداری از طرح‌های درمانی کرج در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به جمعیت بالای کلانشهر کرج نسبت به سایر شهرستان‌های استان تهران، طی 2 سال گذشته بیشترین بودجه تجهیزاتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این کلانشهر اختصاص یافته است.

 • اروميه ميزبان کتاب شد

  با حضور 350 نمایندگی و ناشر کشوری، ششمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه افتتاح شد. در این نمایشگاه 38 هزار عنوان کتاب با موضوعات علمی، ادبی، تاریخی، پزشکی و درمان در 180 غرفه به نمایش گذاشته شده است.

 • واگذاري 135 واحد مسکوني به مددجويان همداني

  135 واحد مسکونی به مددجویان تحت نظر کمیته امداد همدان واگذار شد. مهدی فضلی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)‌ همدان با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 93 واحد مسکونی با زیربنای 5 هزار و 200 مترمربع برای مددجویان کمیته امداد استان همدان به بهره‌برداری رسیده است که برای ساخت آنها 7 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

 • توزيع 260 تن گوشت و مرغ در اهواز

  بیش از 261 تن گوشت قرمز و مرغ در اهواز توزیع شد. رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان اهواز با اعلام این خبر گفت: در راستای تنظیم بازار، اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی اهواز، با راه‌اندازی 2 بازارچه و 9 غرفه فروش محصولات پروتئینی و کشاورزی بیش از 78 هزار و 368 کیلو گوشت منجمد و بیش از 10 هزار و 979 کیلوگرم مرغ منجمد و 78 هزار و 991 کیلو مرغ کشتار روز بین شهروندان با نرخ مصوب دولتی توزیع کرد.