• کشف 2 محموله نان قاچاق در نيشابور

  2 محموله نان قاچاق به میزان 2300 بسته که در حال خروج از شهرستان نیشابور بود، توقیف شد. مسوول دبیرخانه کمیسیون تعزیرات آرد و نان نیشابور در گفتگو با خبرنگار جام‌جم افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر خروج نان از بعضی نانوایی‌های سطح شهر توسط افراد خاص و باتوجه به این‌که این اقدام باعث کمبود نان و نارضایتی مردم شده بود، کمیسیون تعزیرات، این موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

 • رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس:

  قوانين دست و پاگير صنعتگران حذف مي‌شود

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از حذف قوانین دست و پا گیر صنعتگران خبر داد. به گزارش فارس، عزت‌الله اکبری در گفتگو با خبرنگاران، واکنش در قبال مشکلات اقتصادی مردم و تشکیل کمیسیون ویژه را از اقدامات اولیه مجلس هشتم عنوان کرد و افزود: علاوه بر حذف برخی از قوانین برای شفاف و روان‌سازی و رفع موانع، قوانین جدیدی پیشنهاد می‌شود.

 • وقوع سيل در ماکو 3 کشته بر جاي گذاشت

  فرماندار شهرستان ماکو گفت: بر اثر جاری شدن سیل در این شهرستان، 3 نفر جان باختند. صفر آثری‌ با اعلام این خبر به ایسنا، افزود:‌ از ظهر روز پنجشنبه، بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، حدود 300 واحد مسکونی در این شهرستان تخریب و حدود 80 نفر زخمی‌شدند.

 • گسترش همکاري‌هاي خراسان رضوي و قزاقستان جنوبي

  معاونان 2 استانداری خراسان رضوی و قزاقستان جنوبی بر گسترش زمینه همکاری مشترک بین 2 استان تاکید کردند. در دیدار معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی با معاون استانداری قزاقستان جنوبی، طرفین با اشاره به علاقه‌مندی هر 2 کشور برای برقراری ارتباط، زمینه همکاری مشترک بین 2 استان را مساعد ارزیابی کردند.

 • معاون وزير صنايع و معادن:

  سه قفله شدن تسهيلات بانکي مانع توسعه است

  معاون وزیر صنایع و معادن گفت: سه قفله شدن تسهیلات بانکی مانع توسعه و پیشرفت در کشور است. جواد واعظی آشتیانی در مراسم بهره‌برداری از تصیفه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل گفت: ادبیاتی که بعضی از مسوولان در سه قفلی کردن تسهیلات بانکی به کار می‌برند، اثرات سویی را به دنبال داشته و اقتصاد کشور را به چالش می‌کشاند.

 • لباس‌هاي محلي؛ هويت فراموش شده

  امروز در بیشتر مناطق استان گلستان حتی روستاها، کمتر زنان و مردانی با پوشش‌های محلی دیده می‌شود و این لباس‌های دارای پیشینه و هویت در کنج پستوها و صندوقچه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها خاک می‌خورند و زنگار فراموشی بر آنها نشسته است.