• بي‌تمايلي کشاورزان خراسان رضوي به کشت گندم

  مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی از تمایل نداشتن کشاورزان استان به کشت گندم خبر داد. حسین سابقی در کار گروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بردسکن علت این مهم را وجود مشکلاتی از جمله اعلام نشدن قیمت خرید تضمینی گندم دانست و خواستار اعطای تسهیلات بلاعوض به کشاورزان و دام‌داران شد.

 • دستگيري سارقان مسلح بانک در شهرکرد

  2 مرد که مسلحانه به یکی از بانک‌های شهرکرد دستبرد زده بودند، دستگیر شدند. سرهنگ درعلی، رئیس پلیس آگاهی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به خبر دستگیری 2 سارق مسلح بانک گفت: چندی پیش، گزارشی مردمی به مرکز پلیس ارائه شد، مبنی بر این‌که 2 مرد مسلح ابتدا به عنوان مشتری وارد یکی از بانک‌های شهرکرد شده‌اند، سپس با تهدید کارمندان و مشتریان اقدام به سرقت کرده و متواری شده‌اند.

 • کاهش 4 درصدي مصرف برق در خوزستان

  با مشارکت و صرفه‌جویی مردم خوزستان در یک ماه گذشته، مصرف انرژی در این استان بیش از 4 درصد کاهش یافت.مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان خوزستان گفت: این میزان صرفه‌جویی در زمان اوج مصرف برق و با همکاری مردم، اصناف و دستگاه‌های اجرایی استان محقق شده است.

 • با هدف ايجاد باغ شهر ملي

  باغ‌هاي سنتي قزوين احياء مي‌شوند

  باغ‌شهر ملی قزوین با هدف حفظ و احیای باغ‌های سنتی در این شهر ایجاد می‌شود. کلیات طرح ایجاد این باغ‌شهر در جلسه شورای شهر قزوین و با حضور استاندار قزوین به تصویب رسید که طی آن، سیداحمد نصری در سخنانی با تاکید بر احیای باغ‌های سنتی تصریح کرد: با توجه به این که تغییر کاربری در این باغ‌ها صورت نمی‌گیرد، صاحبان باغ‌های سنتی باید با جدیت بیشتری بحث احیای آنها را پیگیری کنند.

 • ثبت‌نام دانش‌آموزان؛ دغدغه اصلي والدين خوزستاني

  والدین یک میلیون و 50 هزار دانش‌آموز خوزستانی خسته از موضوع چگونگی پر کردن اوقات فراغت فرزندان خود در ایام تعطیلات، آرام آرام با یک دغدغه مواجه می‌شوند؛ ثبت‌نام فرزندان در مدارس. طرح محدوده جغرافیایی با هدف نام‌نویسی دانش‌آموزان در مدارسی که در مناطق محل سکونت آنهاست شکل گرفته است، طی سالیان اخیر باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای والدین در زمان ثبت‌نام شده است.

 • مديرعامل سازمان انتقال خون خبر داد

  بهره‌مندي بيماران تالاسمي از 200 هزار واحد خون فيلتر شده

  مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور گفت:‌ امسال در نظر داریم با فیلتر کردن 200 هزار واحد خونی، این میزان خون را در اختیار بیماران تالاسمی قرار دهیم. ابوالقاسمی در گفتگو با خبرنگار جام‌جم، در اردبیل افزود:‌ هم‌اکنون سالانه 400 هزار واحد خون به صورت رایگان در اختیار بیماران تالاسمی قرار می‌گیرد و ما هیچ محدودیتی در تامین خون بیماران نداریم.

 • کارت سلامت در راه رسيدن به اردبيل

  مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت:‌ بزودی تمامی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از مزایای کارت سلامت بهره‌مند خواهند شد. رحیم علی‌مراد در گفتگو با خبرنگار جام‌جم افزود: ‌این کارت دارای مزیت بسیار زیاد و هوشمندی بالاست و هم‌اکنون بصورت پایلوت درچند استان در حال اجرا می‌باشد که دراستان اردبیل نیز بزودی اجرای آن آغاز خواهدشد.

 • تخريب دهها واحد مسکوني غيرمجاز در احمدآباد بجنورد

  با موافقت شورای تامین بجنورد، ده‌ها واحد مسکونی غیرمجاز در محله احمد‌آباد، بجنورد تخریب شد این عملیات به‌رغم مقاومت اهالی و ساکنین با حضور عوامل انتظامی، دادستان و شهردار بجنورد و با بکارگیری ماشین آلات شهرداری انجام شد.

 • تدوين تاريخ شفاهي دفاع مقدس غرب استان تهران

  تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس غرب استان تهران آغاز شد.معاون تحقیق و پژوهش اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس غرب استان، هدف از تدوین این طرح را نمایان کردن نقش مردم، دستگاه‌های اداری و یگان‌های رزم در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: با توجه به سیاستگذاری کلان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و معاونت تحقیق و پژوهش، از یک ماه پیش خاطرات و ناگفته‌های فرماندهان، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان غرب استان تهران به صورت مصاحبه و ضبط صدا و تصویر آغاز شده است که پس از تایید مطالب توسط مصاحبه شوندگان، جهت چاپ نهایی آماده می‌شود.

 • در راستاي چشم‌انداز 20 ساله؛

  طرح آمايش صنعت و معدن خراسان رضوي اجرا مي‌شود

  رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله نظام، طرح آمایش صنعت و معدن استان، در قالب 37 طرح بزرگ صنعتی و معدنی در این استان اجرا می‌شود.