• پایان عملیات گروگانگیری مسلحانه در جیرفت

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از پایان یک عملیات گروگانگیری مسلحانه پس از یک هفته کار منسجم اطلاعاتی در این شهرستان خبر داد و گفت: فرد گروگان بدون هیچ آسیبی آزاد و ۳ گروگان گیر دستگیر شدند.

 • جام‌جم از خطرات جدیدی که دریای خزر را تهدید می‌کند، گزارش می‌دهد

  نمک آب شیرین‌کن بر زخم خزر

  کاسه کوچک خزر که روزگاری بخشی از دریای بزرگ تتیس بود و اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس متصل می‌کرد، امروز به محلی برای اجرای پروژه‌های متعدد استخراج نفت و گاز، صیادی، گردشگری و حتی نصب آب شیرین‌کن برای تامین نیازهای شرب مردم حاشیه این دریاچه تبدیل شده است.

 • تعطیلی ادارات 5 شهرستان سیستان و بلوچستان

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان مبنی بر شدت توفان گرد و خاک و میزان آلودگی هوا، فردا ادارات 5 شهرستان زابل، هامون، هیرمند، زهک و نیمروز تعطیل است.

 • مرثیه‌ای برای هامون بی‌آب

  سیستان دوباره نفسش گرفته، تنگ شده؛ خیلی هم تنگ؛ سرفه‌های پیاپی امانش را بریده؛ سرفه‌هایی که در نیمه‌های هفته گذشته به اوج رسید و صدها نفر را روانه مراکز درمانی کرد؛ سرفه‌هایی که به خاطر کمبود هوا، کمبود اکسیژن و البته هجوم ریزگردهای برخاسته از سرزمین خشک و برهوت سیستان، از سینه هموطنان دیار رستم کنده می‌شود و تمام مسیر نفس کشیدنشان؛ از ریه‌ها و نای گرفته تا حنجره و دهان و بینی را آلوده و درگیر می‌کند؛ سرفه‌هایی که تا باد و طوفان و ریزگرد هست، آنها هم هستند و امیدی به رفتنشان نیست؛ امیدی نیست، زیرا هامون و هیرمند خشک است و بی‌آب و به گفته مسئولان تا آبی نباشد، وضع همین است که هست.

 • روابط عمومی قرارگاه حمزه خبر داد

  انهدام یک تیم تروریستی در شمال غرب کشور / هلاکت ۱۱ تروریست

  قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه خبر داد: یک تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی که قصد نفوذ از منطقه شمال‌غرب کشور را داشت در کمین رزمندگان اسلام گرفتار و ۱۱ تروریست به هلاکت رسیدند.

 • بارش باران در هفت استان / گرد و خاک در شرق کشور

  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۲۰ مرداد) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی، بارش باران و وزش باد و کاهش دما پیش بینی می‌شود.