• گفت‌وگوی با طلبه هنرمند اراکی که یک منبت کار حرفه ای است

  عالَم روحانی هنر

  در نمایشگاه بوم‌گردی و صنایع‌دستی برج میلاد تهران، توجه‌ام را به خودش جلب کرد؛ یک طلبه بسیار جوان و خوش برخورد که ساکت و آرام در یک غرفه با دیوارهایی تزیین شده با تابلوهای معرق و منبت، نشسته بود. مشتری نداشت، مثل خیلی از غرفه‌های دیگر، اما یکسره در حال گفتمان و خوش و بش با سایر غرفه‌داران بود؛ هنرمندانی که عجیب با اخلاق خوش روحانی جوان ارتباط برقرار کرده بودند و به هر بهانه‌ای شده یا به غرفه‌اش می‌آمدند یا مهمانش می‌کردند تا گپ و گفتی هنری یا دینی و اخلاقی با وی داشته باشند.

 • از خاک این جزیره بخورید! + عکس

  خاک خوراکی! بله درست شنیدید می خواهیم شما را به جایی ببریم که می شود خاکش را خورد بدون آنکه برایتان اتفاقی بیفتد و جالب تر اینکه اینجا در کشور خود ماست!

 • عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد؛

  وجود یک میلیون زن بیوه در ایران

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری وجود بیش از ۳ میلیون زنان سرپرست خانوار در کشور، گفت: ایران در بین ۴۰ کشور بالاترین تعداد زنان بیوه را به خود اختصاص داده است.

 • افزایش تدریجی دما در اکثر نقاط کشور

  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در سه روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی و روند افزایش تدریجی دما پیش بینی می‌شود.

 • نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اعلام کرد:

  محاسبه هزینه حج 97 با نرخ ارز مبادله‌ای

  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه تفاوت قیمت کاروان‌ها به دلیل تفاوت قیمت هتل‌ها است، گفت: نرخ ارز حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد به همین دلیل جهشی در قیمت نداریم.

 • «قطور» لرزید

  زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر «قطور» در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

 • تماشای طبیعت و تاریخ در باغ‌های سرسبز و بهشتی شیراز

  دلگشا باغم آرزوست

  شیراز گرم است و خشک، برای همین مردمانش از دیرباز راه گریز از این شرایط دشوار را ساخت باغ‌های بزرگ در درون و برون از شهرها یا ساخت باغچه در حیاط خانه خود می‌دانستند، همین است که نام این شهر از دیرباز با بوستان‌های متعدد عجین شده؛ یا با باغچه‌هایی که عطر نارنج، آنها را به بهشت‌های کوچک معطر تبدیل کرده. امروزه اما فقط تعداد معدودی از این باغچه‌ها و باغ‌ها برجای مانده که البته همچنان دلگشا و چشم نواز و زیبایند؛ مثل باغ دلگشا که در این ایام گرم سال، تماشا و قدم زدن در آن هم چشم را می‌نوازد و هم روح و جان را.

 • تبریز لرزید

  زمین لرزه ای به قدرت 3 ریشتر، مرکز آذربایجان شرقی را به لرزه در آورد.

 • قتل زن توسط برادرشوهر

  بخشدار گیان از توابع شهرستان نهاوند استان همدان گفت: یک زن 45 ساله در این شهر توسط برادرشوهرش به قتل رسید.

 • داستان عجیب ماست و شیر

  لبنیات سنتی علیرغم خاصیت بالا و خوشمزگی بی‌نظیر،مضرات و محدودیت هایی نیز با خود به همراه دارد که آگاهی از آنها در پیشگری از بیماری‌ها موثر است.