• هرمز ، جزیره رنگین

  عکاس: محمدحسن صلواتی

  هرمز، جزیره ای بیضی شکل به مساحت 42 کیلومتر مربع و از نوع گنبد نمکی می باشد که در فاصله 8 کیلومتری جنوب شرق بندرعباس و در میان آب های خلیج فارس قرار گرفته است. سطح جزیره هرمز را طبقات رسوبی و آتشفشانی تشکیل داده است. استخراج و صدور خاک سرخ جزیره هرمز یکی از مهم ترین منابع درآمد اهالی جزیره می باشد. وجود خاک رنگارنگ و غارهای زیبا از جذابیت های این زیره آرام است . نمک آبی و سنگ لاشه هم از معادن این جزیره است. شهر هرمز مرکز جزیره هرمز است. این جزیره فاقد آب شیرین است و آب آشامیدنی آن از بندرعباس تامین می شود.

 • دادستان بندرعباس خبر داد:

  مرگ مشکوک ملوان ایرانی در آب‌های چین / بازداشت یک اوکراینی

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: مظنون به قتل ملوان کشتی آرزو از شرکت کشتیرانی اقیانوس خروشان کیش دستگیر و تحقیقات جهت روشن شدن ابعاد قضیه ادامه دارد.

  • حوادث
 • دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان خبر داد

  تشکیل پرونده قضایی برای انفجار در یک مرکز تحقیقات

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای انفجار در یک مرکز تحقیقاتی واقع در جاده بندرعباس و میناب خبر داد و گفت: پرونده در شعبه 7بازپرسی در حال رسیدگی و دستور تعیین مقصر حادثه نیز صادر شده است.

 • ابتکار خبر داد:

  طرح ضربتی نجات محیط زیست هرمزگان

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تلاش‌های خوبی برای احیای محیط زیست در استان های کشور انجام شده و موضوعات محیط زیستی هرمزگان به صورت فراملی در دست پیگیری است.