• ترافیک سنگین خودروهای حامل کمک در جاده‌های کرمانشاه

  سیل کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده +عکس

  شش روز از زلزله غرب کشور می‌گذرد و سیل کمک‌های مردمی و دولتی به مناطق زلزله‌زده باعث ترافیک شدید در ورودی شهرها شده است. همه برای کمک آمدند با هر چه که داشتند.

 • جام‌جم از امدادرسانی «جوانان مومن انقلابی» به زلزله‌ زدگان غرب‌ کشور گزارش می‌دهد

  شور انقلابی کمک به کرمانشاه

  امید به مناطق زلزله‌زده برگشته، بسیاری از آنها با همدردی گروه‌های مردمی جانی دوباره‌ گرفته‌اند، ‌آنقدر که مهمان‌نوازی‌شان را دوباره از سر گرفته‌اند، این روزها بسیاری از زلزله‌زدگان به استقبال افرادی که برای کمک آنها شتافته‌اند می‌روند، آنها با چای و پلاکاردهایی که رویشان پیام تشکر و قدردانی نوشته شده است از گروه‌های مردمی تشکر می‌کنند؛ گروه‌هایی مانند ورزشکاران، هنرمندان، دانشجویان، طلاب و هیات‌های مذهبی و موکب‌داران.

 • سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد

  لزوم ارسال پوشش نایلونی برای چادر زلزله‌ زدگان

  سازمان مدیریت بحران کشور با صدور اطلاعیه‌ای از هموطنان نوع دوست درخواست کرد که با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمال برودت هوا و باران، پوشش نایلونی برای حفاظت از چادرها مدنظر قرار گیرد.

 • اختصاصی جام جم آنلاین

  این مرد برای آوار برداری منتظر آمدن کسی نیست! +عکس

  امین پناهنده، بچه سرپل ذهاب است اما روز زلزله قصر شیرین بوده؛ حالا دوروز است که بیل مکانیکی شخصی اش را برداشته و امده در محله فولادی شهرش، اوارها را کنار می زند تا مردم زلزله زده دسترسی بهتری به وسایل شان داشته باشند؛ همان وسایلی که از ویرانی زلزله در امان مانده اند.

 • اختصاصی خبرنگار اعزامی جام جم آنلاین از سرپل ذهاب

  امدادگری که شب ها داخل کیسه جسد می خوابد! +عکس

  از 4 ساعت بعد از زلزله اینجاست، بیشتر از 80 ساعت از حضورش در سرپل ذهاب می گذرد و حالا با اینکه ماموریتش تمام شده و جایش را نیروهای تازه نفس گرفته اند، هنوز سرپل ذهاب را ترک نکرده و داوطلبانه بین زلزله زده ها دارو پخش می کند.

 • موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد:

  410 پس لرزه در سرپل ذهاب

  زمین لرزه در سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه از زمان وقوع ( 21 آبان ) تا ساعت هفت صبح امروز، 410 پس لرزه به همراه داشت.

 • گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از روستاهای زلزله زده اطراف سرپل ذهاب 4 روز بعد از زلزله

  کوئیک در دست نیروهای امدادی/ لاشه دام‌ها هنوز زیر آوار است/ اینجا قبرها، یک تل خاکند

  خاک سردی می آورد؟! نه دروغ گفته‌اند؛ بدری این را باور نمی کند. پس چرا هنوز دلش قرار ندارد؟! چرا اشک هایش تمام نمی شود؟! چرا یک قطره آب هم از گلویش پایین نمی رود؟! حالا که چهار روز گذشته... چهار روز است که بدری سیاه پوشیده؛ چهار روز است که عزیزانش را گذاشته توی یک قبر. کنار هم، رویشان خاک ریخته. برگشته و توی حیاط خانه‌ای که دیوار ندارد و سقفش آوار شده، نشسته به انتظار.

 • کارشناسان در گفت‌وگو با جام‌جم پیشنهاد کردند

  «مسکن اجتماعی» را از کرمانشاه کلید بزنید

  هفته جاری زلزله 7.3 ریشتری، غرب کشور را لرزاند و به کرمانشاه، شهرها و روستاهای اطراف آن آسیب زیادی وارد کرد؛ به طوری که حدود 40 هزار واحد مسکونی در این منطقه تخریب شد.