• پیدا شدن 2 جسد در جیرفت

  فرمانده انتظامی جیرفت از پیدا شدن جسد یک زن و یک مرد در محل زیرگذر روستای باقرآباد این شهرستان خبر داد.

  • حوادث
 • بوی تعفن از جنایت خبر می داد

  قتل پسر جوان توسط دوست معتادش، یکی از پرونده‌هایی است که غلامرضا اسماعیلی، افسر ارشد بازنشسته نیروی انتظامی کرمان رازگشایی آن را به عهده داشت.

 • عامل جعل لوگوی کانال خبری صدا و سیما دستگیر شد

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری فردی که با جعل آرم و لوگوی کانال خبری صدا و سیما به بارگذاری اخباری غیر واقعی و مطالب خلاف واقع در محیط و فضای مجازی اقدام می‌کرد، خبر داد.

  • حوادث
 • استفاده از پودر «موبر» در تولید هندوانه ؟! + عکس

  رئیس گروه گوجه فرنگی و جالیزی دفتر محصولات علوفه ای وزارت جهاد کشاورزی، استفاده از پودر نظافتی «موبر» را در تولید هندوانه تکذیب کرد و گفت: بکارگیری این پودر در تولید سریع و رشد هندوانه پشتوانه علمی و فنی ندارد.

  • كرمان
 • سه بار قصاص برای عاملان قتل خانوادگی در رودبار جنوب

  دادستان عمومی وانقلاب شهرستان رودبار جنوب از صدور حکم قصاص برای عاملان قتل فاطمه کودک خردسال رودباری و اعضای خانواده وی در این شهرستان خبر داد و گفت: متهمان ردیف اول و دوم به سه بار قصاص در ملاء عام محکوم شده‌اند.

  • كرمان
 • پلنگ ایرانشهر دستگیر شد

  دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان از دستگیری قاتل (الف.پ) معروف به پلنگ ایرانشهر در شهر کرمان خبر داد.

 • عکس نوشت/

  روستایی که در آن هیچ پولی نیست/ یک دقیقه به این عکس زل بزنید

  فقط یک دقیقه – تأکید می کنم یک دقیقه – به این عکس زل بزنید. البته شاید طاقت نداشته باشید. خیره ماندن به این عکس ها هیچ لذتی ندارد. آرامش انسان را می رباید، خواب را از چشم می پراند، از بس که تلخ و تاریک است.

  • كرمان
 • سایه روشن زندگی در کپر

  عکاس: محسن رضایی

  کرمان بزرگ‌ترین استان کشور، استانی که بهشت معادنش می‌خوانند اما در واقعیت داستان تلخی در جنوب کرمان جریان دارد که نتیجه‌اش پدیده‌ای به نام کپرنشینی و البته محرومیت و فقر است. هرچند طی دهه گذشته شاهد رونق نسبی در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه بودیم اما زیر پوست جنوب استان کرمان همچنان واقعیت غیرقابل انکاری از تهیدستی و مشکلات فراوان در روستاهای دورافتاده وجود دارد که تصور و تجسمش نیز برای بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ کشور به مثال افسانه‌ای ماند که ساخته‌ و پرداخته افسانه‌های هزار و یک‌شب است واقعیت این است که خشکسالی متوالی در جنوب کرمان اشتغال و درآمد بسیاری از مردمان روستانشین در مناطق دورافتاده را کساد کرده و در کنار تمام ‌کارهای مثبتی که در جنوب کرمان انجام شده اما هستند روستاهایی که همچنان مردمانش در کپرهایی زندگی می‌کنند که تنها مصالح ساختشان از برگ درختان نخل است. روستای گلدشت در شهرستان قلعه‌گنج که نامش از وجود دشتی از گل حکایت دارد اما حقیقت روستا چیز دیگری است؛ خشکسالی بیشتر منابع آبی اطراف روستا را خشکانده و به بیابانی بی‌آب‌وعلف تبدیل کرده است، در میان تپه‌ماهورهای این بیابان خانه‌های کپری که از برگ و شاخه درختان شکل‌گرفته است، پدیدار می‌شود. از مردی سالمند که بر عصایش تکیه داده می‌پرسم چرا در طرح کپرزدایی شرکت نکرده‌ای؟ دست‌هایش را به هم می‌ساید و می‌گوید ما هیچ ‌نداریم که بخواهیم خانه بسازیم. خانه‌ام را با چه بسازم با هیچ؟ روستاییان می‌گویند تنها منبع درآمد مردم روستا یارانه‌هایی است که به حسابشان واریز می‌شود و آخر هرماه یک نفر از روستا به شهر می‌رود البته هزینه رفت‌وآمدش به شهر بین سایر اهالی تقسیم می‌شود. اینجا نه مغازه‌ای دارد و نه دادوستدی با پول انجام می‌شود به همین دلیل تمام یارانه به اجناس مورد نیاز مردم تبدیل می‌شود و به روستا آورده می‌شود. برخی مردم روستا هم به دلیل پیش‌خریدهایی که کرده‌اند کارت یارانه‌شان در مغازه‌ها گرو گذاشته‌ شده است.