• گزارش جام جم آنلاین بمناسبت روز تربیت بدنی

  تنها با 20 دقیقه اخم و خمودگی را به لبخند تبدیل کنید/ رابطه تنگاتگ بی‌تحرکی با کاهش طول عمر در افراد

  بدون تردید ورزش، یکی از مسایل و موضوعات با اهمیت هر جامعه به شمار می آید و تعداد کثیری از افراد، به ورزش علاقه مند بوده و بخشی از وقت خود را بدان اختصاص می دهند. دین اسلام هم به ورزش و ورزشکار به دیده احترام می نگرد؛ زیرا ورزش می تواند آدمی را در رسیدن به کمال انسانی یاری رساند و اسلام هم هر عملی را که بشر در تعالی روح و جسم یاری کند، آن ارج می نهد و بر ضرورت انجام آن سفارش می کند.

 • کدام نوع واکسن آنفلوآنزا موثرتر است؟

  یک متخصص طب اورژانس ضمن اشاره به کسانی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند، گفت: سازمان جهانی بهداشت سال‌ها فرم سه‌ظرفیتی واکسن آنفلوآنزا را توصیه می‌کرد، اما در چند سال اخیر فرم چهارظرفیتی آن را که موثرتر است، توصیه می‌کند.

 • علت شوره سر چیست؟

  وجود پوسته‌های سفید رنگ در لابه لای موها و روی شانه‌ها از نظر زیبایی و اجتماعی ناخوشایند است بنابراین باید با علل آن آشنا شد و آن را از بین برد.

 • بهترین راه پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی ، داشتن سبک زندگی سالم است

  لذت سرما نخوردن

  سرماخوردگی یک عفونت مسری است که معمولا راه‌های تنفسی را آلوده می‌کند و باعث ایجاد التهاب و ترشح می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل سرماخوردگی در فصل‌های سرد سال بسته بودن و جریان نداشتن هوا در محیطی است که افراد زیادی آنجا هستند. راکد شدن هوا در محیط بسته باعث می‌شود ویروس‌ها و بیماری‌های مختلف بسرعت از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کنند و در نتیجه بیماری‌ها در این فصل بیشتر شود.

 • علماء و تغذیه {بخش اول}:

  اهمیت توجه به غذا در اسلام

  انسان برای زندگی به غذا نیازمند است. امروزه اهمیت غذا و ضرورت توجه به آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما این تنها یک بعد قضیه است، یعنی صرفا توجه به سالم بودن غذا از جهت مادی و بدون توجه به جنبه و تاثیرات معنوی آن. اما هیچ چیز نیست مگر اینکه در راه سعادت انسان تاثیرگذار است. غذا نیز از این جمله است. لذا خداوند تبارک و تعالی در قرآن می فرماید: «فلینظر الانسان الی طعامه»؛ یعنی انسان باید به غذای خود بنگرد. این نگریستن از چند جهت می تواند باشد. به هر صورت، در اینجا نظر برخی از علما و اندیشمندان شیعه را در مورد توجه به غذا و اهمیت آن در زندگی مادی و معنوی می خوانیم.

 • هشدار وزارت بهداشت به فروش دارو در سوپر مارکت‌ ها

  سخنگوی سازمان غذا و دارو نسبت به عرضه داروهای بدون نسخه و حتی برخی از داروهای اعصاب و روان در برخی سوپرمارکت‌ها هشدار داد و گفت: متاسفانه در برخی سوپرمارکت‌ها بویژه در محله‌هایی که از نظر تمکن مالی بالاترند، شاهد چنین مبحثی هستیم؛ چنین اقداماتی خلاف است و با خاطیان برخورد قضایی می‌شود.

 • ورم دست را جدی بگیرید

  یک فوق تخصص جراحی دست‌ با اشاره به اینکه افراد ورم دست ناشی از حوادث را باید جدی بگیرند، گفت: گاهی افراد زمانی که دست شان آسیب می بیند یا خود درمانی کرده و یا دیر به پزشک مراجعه می‌ کنند.