• خوراکی‌هایی که پوست را برنزه می‌کنند/ خطر آب مروارید با حمام آفتاب

  یک عضو انجمن متخصصان پوست کشور ضمن هشدار نسبت به ریسک ابتلا به سرطان پوست در کودکان و نوجوانانی که آفتاب می‌گیرند و به برنزه شدن تمایل دارند، در عین حال درباره مباحثی مانند چرایی تفاوت در SPF ضدآفتاب‌ها و همچنین خوراکی‌هایی که باعث افزایش جذب امواج UV می‌شوند، توضیح داد.

 • آب آشامیدنی جایگزین دارد

  چندی پیش در خلال مصاحبه‌ای از زبان یک متخصص طب سنتی که عضو هیات علمی دانشگاه بود شنیدم می‌گفت آب بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی طولانی مدت نیست و دلیل آن را به طور علمی این گونه توضیح داد.

 • حتی کاهش 2 تا 5 درصد آب بدن با عوارض جدی همراه است

  وقتی بدن جوش می‌آورد

  این روزها آفتاب، مهر سوزان خود را بیشتر از هر زمان دیگری بر عابران معابر هدیه می‌کند. آنچنان که تاب تحمل گرما را از تک‌تک ما ربوده است و حتی بعضی از ما را با ته‌نشینی آب بدن مواجه کرده است.

 • رد بیشتر زخم‌ها با روش‌های کمک درمانی پاک می‌شود

  مرهم لیزری

  گاهی زخم‌ها آن‌قدر خفیف هستند که به چشم نمی‌آیند، در حالی‌که برخی زخم‌ها بزرگ‌تر و ناشی از بریدگی و سوختگی یا بیماری‌هایی چون سرخک، آبله‌مرغان، زونا و تبخال هستند.

 • مرگ زودرس با نشستن طولانی

  محققان دریافتند نشستن به مدت شش ساعت یا بیشتر موجب افزایش 19 درصدی احتمال مرگ زودرس در مقایسه با افرادی می شود که کمتر از 3 ساعت در حالت نشسته باقی می مانند.

 • همه آنچه که باید درباره بیماری خارپاشنه بدانید

  مشکلات دردهای عضلانی در پاها این روزها به دلیل استفاده از کفش نامناسب وعدم فعالیت‌های فیزیکی به اندازه کافی بروز می‌کند. پاها عضو مهمی هستند و به عبارتی قلب دوم ما هم نامیده می‌شوند، از این رو مراقبت از آنها بسیار مهم است.

 • تیک‌ عصبی صورت چیست؟

  تیک عصبی صورت که ناشی از اسپاسم غیر ارادی و غیر قابل کنترل عضلات صورت است، ناخواسته بوده و به طور کلی اگر بیش از اندازه تکرار شود می‌تواند برای فرد ناخوشایند باشد.

 • بستنی فقط با طعم سلامت

  زمانی که ماده غذایی منجمد می‌شود، دما به زیر صفر درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد اما در این شرایط برخی باکتری‌ها از بین نمی‌روند بلکه به حالتی تحت عنوان اسپور تبدیل می‌شوند.

 • اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

  شرکت هایی دارویی متخلف نمی توانند از چنگال عدالت فرار کنند/ مهم ترین خواسته مردم جلوگیری از رانت و باندبازی است

  اعلام مشخصات شرکت هایی که برای تامین نیاز دارو نرخ دولتی دریافت کردند بحثی است که اخیرا در حوزه دارو مطرح شده اما به نظر می رسد مسئولان حوزه بهداشت و درمان علاقه زیادی به ارائه این لیست به مردم ندارند.