• پیاز قرمز دارای طعم قوی، کالری کم و خواص فراوان برای سلامتی است

  برتری های پیاز قرمز بر دیگر پیاز ها

  پیاز قرمز سرشار از ترکیبات شیمیایی گیاهی است. رنگ این پیاز از وجود نوعی ترکیب گیاهی به‌نام آنتوسیانین ناشی می‌شود

 • تاثیر مواد غذایی مفید و مضر بر سلامت دندان را بررسی کرده ایم

  رمز و راز های معدن مروارید

  رعایت بهداشت دهان و دندان برای همه گروه‌های سنی، حتی کودکانی که هنوز دندان شیری دارند، امری ضروری است. گرچه مسائل ژنتیکی و رعایت بهداشت دهان و دندان در حفظ سلامت دندان‌ها بسیار تاثیرگذار هستند، اما تغذیه درست می‌تواند به مراتب نقش مهم تری در پیشگیری از پوسیدگی و از بین رفتن دندان داشته باشد.

 • کاهش دهنده‌های طبیعی فشار خون

  علاوه بر ایجاد تغییرات لازم در رژیم غذایی و انجام ورزش‌های روزمره، توجه به مصرف برخی مواد مغذی مرتبط با فشار خون نیز می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

 • احساس تنهایی، ارثی است

  مطالعه جدید محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که تنهایی در ژن فرد یافت می‌شود و همچنین تنهایی می‌تواند با اضافه وزن مرتبط باشد.

 • نگذارید سنگ کلیه بگیرید

  چند گام برای پاکسازی کلیه

  سنگ کلیه‌ها رسوبات سختی هستند که درون کلیه‌ها ساخته و موجب بروز درد در ناحیه کمر و پهلو می‌شوند و بسته به نوع سنگ درمان‌های متفاوتی دارند.

 • عقب‌ماندگان ذهنی اغلب از نظر امیال و احساسات جنسی طبیعی هستند

  با تمایلات جنسی عقب ماندگان ذهنی چه کنیم؟

  بسیاری از خانواده‌ها با ویژگی‌ها و خصوصیات تغذیه‌ای و جنسی افراد عقب مانده ذهنی آشنا نیستند. این افراد به دلیل ناتوانی در جویدن، مکیدن، بلعیدن و... مشکلاتی در غذا خوردن و جذب مواد مغذی دارند اما نیازها، احساسات و امیال جنسی آن‌ها همچون افراد سالم کاملا طبیعی است.

 • مرغ سوخاری نخورید

  یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه کاهش مصرف روغن جهت پیشگیری از ابتلا به چاقی و بیماری‌های متابولیکی ضروری است، گفت: در فصل تابستان بیشتر غذاهای آب‌پز و کبابی استفاده کنید.

 • بهتر است درمان‌های ارتودنسی قبل از پایان رشد کودک انجام شود

  چرا باید ارتودنسی کنم‌؟

  هر روز بارها و بارها از دهان مان برای تنفس، تکلم، خوردن و نوشیدن استفاده می‌کنیم .در حالیکه دهان علاوه بر این موارد، عملکرد بسیار مهم و کلیدی دیگری نیز دارد و آن ایجاد تناسب در فرم صورت است.

 • پیتزاهایی که سلامتی به ارمغان می‌آورد

  متخصص تغذیه با اشاره به اینکه استفاده از سوسیس و کالباس و گوشت‌های چرب در پیتزا عوارض زیادی را برای فرد مصرف کننده به همراه دارد، گفت: برای تهیه پیتزا به هیچ عنوان از قارچ‌های فله‌ای استفاده نکنید.