• آشپزخانه سلامت

  بهترین پیتزا کدام است؟

  پیتزا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای دنیاست، اما باید قبول کنیم مضرات زیادی نیز دارد.متهم ردیف اول آن سوسیس و کالباس، با یک درجه تخفیف متهم ردیف دوم پنیر پیتزا و آخرین متهم خمیر آن است که از آرد سفید صفر تهیه می‌شود و گاهی بیشترین حجم پیتزا را به خود اختصاص می‌دهد.

 • دلایل بروز تهوع در آلرژی‌های فصلی

  آلرژی به خاطر عملکرد بیش از حد سیستم ایمنی بدن در پاسخ به یک آلرژن ایجاد می‌شود. فصل پاییز به سبب تغییرات آب و هوا و گرده‌افشانی برخی گیاهان محیطی، سرشار از انواع آلرژن‌هاست. این آلرژی‌ها عموما به صورت مشکلات تنفسی، عطسه، خارش گلو، چشم، بینی، پوست و یا آبریزش از چشم و بینی بروز می‌کند. درباره این آلرژی‌ها بیشتر بدانید.

 • تقویت حواس به حافظه جلا می‌بخشد

  هیچ‌وقت نمی‌توانم اسامی اشخاص را به یاد بسپارم، درباره شماره تلفن‌ها نیز با همین مشکل مواجه هستم، در حالی که هنوز جوان محسوب می‌شوم. گاهی با خودم فکر می‌کنم حافظه‌ام ضعیف است و با این اوصاف در سنین میانسالی یا پیری باید با ضعف جدی حافظه دست به گریبان باشم.

 • هومیوپاتی ایدز را درمان نمی‌کند

  سازمان جهانی بهداشت در چندین بیانیه خود تاکید کرده است که روش درمانی «هومیوپاتی» برای معالجه بیماری‌هایی چون ایدز، سل، مالاریا، آنفلوآنزا و اسهال کودکان کارآیی ندارد.

 • ام اسی ها عیدی می گیرند

  رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت از اضافه شدن 20 قلم داروی جدید تا پایان این هفته به فهرست داروهای حمایتی بیماران خاص و صعب‌العلاج که از مهر امسال مشمول کاهش قیمت به نرخ سال گذشته شدند، خبر داد.

 • وزارت بهداشت، بهزیستی را از ماجرای الکل خط زد

  مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد اعم از سوء موادمخدر و الکل را، از وظایف وزارت بهداشت قلمداد کرد و گفت: سازمان بهزیستی نمی تواند برای این قبیل مراکز مجوز بدهد.

 • لیپوساکشن، برای لاغری نیست

  یک متخصص جراحی عمومی گفت: لیپوساکشن را نمی‌توان به عنوان یک روش کاهش وزن برای افراد معرفی کرد،بلکه تنها برای افرادی که می‌خواهند به بدن خود مدل و شکل بدهند، انجام می‌شود.

 • برخی پزشکان تعرفه های غیر واقعی را اینگونه جبران می کنند

  سونوگرافی برای تخلیه جیب بیماران!

  عضو انجمن پزشکان عمومی گفت: بیمه ها تعرفه ویزیت پزشکان را در بخش خصوصی پوشش نمی دهند. اگر پزشکان بخواهند بر مبنای پوشش بیمه ها عمل کنند، زندگی شان نمی چرخد، مجبورند به نحوی از مسیرهای فرعی مانند تجویز خدمات پارکلینیکی غیر ضروری هزینه هایشان را جبران کنند.

 • سلامت زنان

  فیبروم برای زایمان طبیعی مشکل‌ساز نیست

  یکی از بیماری‌های شایع زنان، فیبروم است. این توده‌های گوشتی رحم در صورت بررسی با سونوگرافی در 77 درصد زنان یافت می‌شود و سن شایع بروز آن 35 تا 50 سال است. این توده‌های گوشتی که در لایه‌های مختلف رحمی یافت می‌شود، اندازه‌های متفاوتی دارد؛ از دو میلی​متر تا 10 سانتی​متر و بزرگ‌تر.

 • فصل خزان پوست​

  هنوز زمستان نیامده، پوستمان حسابی زمستانی شده و ​ خبری از طراوت روزهای قبل نیست. خشکی و احساس کشیدگی پوست صورت، پوسته‌پوسته‌شدن اطراف ناخن‌ها و دور لب‌ها و چروکیده‌شدن و ترک‌خوردن پوست از جمله مشکلات شایعی است که این روزها و ماه‌ها، افراد زیادی را درگیر می‌کند.

 • انگور، به درمان سرطان پوست کمک می کند

  محققان علوم پزشکی در دانشگاه میسوری آمریکا اعلام کردند بررسی آنان نشان می دهد با مصرف انگور می توان برخی سلول های سرطان پوست را در برابر پرتو درمانی حساس تر کرد و درمان سرطان پوست را آسان تر می کند.

 • نشست سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و سازمان نظام پزشکی

  امضای تفاهم‌نامه همکاری با موضوع سلامت، محور توسعه‌ پایدار

  در نشست صبحانه‌ کاری که در محل سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری مشترک میان این سازمان و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، به امضای طرفین رسید.