• بواسیر خجالت ندارد!

  درد دارد و می‌دانم خیلی اذیت می‌شود، ولی به پزشک هم مراجعه نمی‌کند. می‌گویم چرا پیش دکتر نمی‌روی؟ جواب می‌دهد: چون خجالت می‌کشم. تازه چه فایده؟ همه می‌گویند بواسیر درمان ندارد! حتما شما هم کسانی را می‌شناسید که این درد آزارشان می‌دهد و نمی‌دانند چه کنند.

 • تجویز غیرضروری آنتی بیوتیک ها همچنان ادامه دارد

  گروهی از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه هاروارد در گزارش جدیدی هشدار دادند: باوجود تلاش‌ برای کنترل مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها همچنان از این داروها به میزان زیادی برای درمان بیماری‌های غیرمرتبط و در موارد غیرضروری استفاده می‌شود.

 • 7 درصد کودکان ایرانی کوتاهی قد دارند

  معاون بهداشت با اشاره به اینکه 6.8 درصد کودکان زیر 5 سال کشور کوتاهی قد دارند گفت: این آمار در استان سیستان و بلوچستان 20 درصد و در استان خراسان شمالی 12 درصد است.

 • هوای آلوده، قاتل پوست

  یک متخصص بیماری‌های پوست و مو گفت: هوای آلوده می‌تواند باعث ایجاد حساسیت‌های اگزمایی بر روی پوست شود که بر کودکان و افراد مسن نیز تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 • با اشاره به نزدیکی ماه محرم‌ اعلام شد:

  ظروف یک‌بار مصرف تهدیدی برای سلامت

  رییس هیات مدیره‌ انجمن دوستداران محیط زیست ایلام با اشاره به مضر بودن استفاده از ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی برای مواد غذایی داغ گفت: با توجه به نزدیک شدن ماه محرم‌الحرام و استفاده بیش از حد هیئات مذهبی از این ظروف باید سازمان‌های ناظر بر سلامت مردم از هم‌اکنون برای جایگزین کردن این ظروف با ظروف گیاهی برنامه‌ریزی‌ کنند.

 • 6 داروی پر مصرف ام اسی ها ارزان شد

  عضو کمیته نظارت بر حسن اجرای تفاهم‌نامه دارویی بین وزارتخانه‌های بهداشت و تعاون از حل مشکلات دارویی بیماران ام.اس خبر داد و گفت: شش داروی پرمصرف بیماران ام.اس بر اساس تفاهم‌نامه دارویی میان دو وزارتخانه بهداشت و تعاون به قیمت سال قبل بازگشته است.

 • درمانگاه مشاغل

  بنویس تندرستی!

  شاید نویسندگی برای خیلی‌ها یک سرگرمی جالب باشد، اما بسیاری از افراد هم از راه نوشتن امرار معاش می‌کنند؛ شغلی که اصلا ساده نیست و مخاطرات خاص خود را دارد. البته تا چند سال پیش نویسنده‌ها مطالب خود را روی کاغذ می‌نوشتند و تایپ مطالب بر عهده تایپیست‌ها بود، اما در سال‌های اخیر بیشتر نویسنده‌ها ترجیح می‌دهند نوشته‌هایشان را تایپ کنند و همین موضوع خطر بزرگی برای سلامت آنها محسوب می‌شود.

 • بهترین ساندویچ کدام است؟

  یکی از پرمصرف‌ترین غذاهایی که این روزها بسیار مورد استقبال کودک و نوجوان بخصوص قشر دانش‌آموز قرار می‌گیرد و حتی در بیشتر اوقات هفته از آن به عنوان یک غذای اصلی استفاده می‌شود طیف وسیعی از ساندویچ‌هاست.