• روزه‌داری کودکان

  بسیاری از کودکان 9 تا دوازده ساله به تبعیت از والدینشان علاقه‌مندند که روزه بگیرند و به این ترتیب پدر و مادر خود را با نگرانی‌هایی از جهت این که فرزندشان می‌تواند در این روزهای گرم سال، بیش از 16 ساعت گرسنگی و تشنگی را تحمل کند یا خیر، روبه‌رو می‌کنند.

 • سودجوها برای شکار بیماران روانی کمین کرده‌اند

  نوروفیدبک ؛ موج بازی با مغز

  «نوروفیدبک» چیست ؟ شما شاید اسمش را نشنیده باشید اما همین حالا که گزارش مان را می خوانید خیلی ها برای استفاده از آن توی صف ایستاده اند چون خیال می کنند آن حس گرهای عجیب که وصل می‌شود به سرشان، چوب شعبده بازی است که ناگهان شفای شان می‌دهد و اختلال روانی شان را برطرف می کند. ایمان همین آدم ها به معجزه نوروفیدبک بدون داشتن شناختی کامل از آن باعث شده است سوء استفاده گرهایی برای سرکیسه کردن شان تور پهن کنند و از آشفته بازار نبود نظارت بر مراکز روانشناسی استفاده کنند و با فریب ساده لوح ها، سودهایی کلان به جیب بزنند.

 • آلوئه‌ورا به درمان ریزش مو کمک می‌کند

  آلوئه‌ورا یا صبر زرد گیاهی است که خواص دارویی فراوان دارد. شما حتی این گیاه را در اطراف خود زیاد دیده‌اید. آلوئه‌ورا، گیاهی است بدون ساقه با برگ‌های سبز گوشتی و لبه‌های خاردار که به عنوان یک گیاه تزیینی هم شناخته می‌شود.

 • دردسرهای کار با رایانه

  برنامه کاری او همیشه همین است؛ پشت رایانه می‌نشیند و مشغول انجام کارهایش می‌شود. به خیال خودش، این نوع کار کردن ضرری ندارد و نمی‌تواند سلامتش را تهدید کند.

 • شیر مادر خوشمزه ‌تر است

  شکی نیست که بهترین و کامل‌ترین غذا برای نوزاد شیر مادر است. فواید بی‌شمار این شیر برای سلامت کودک چه در دوران شیرخوارگی و چه پس از آن، باعث می‌شود بیشتر مادرها ترجیح دهند فرزندشان را با شیر خود تغذیه کنند و اگر هیچ مشکل و مانعی در این زمینه وجود نداشته باشد، برای مادر و فرزند یک موهبت است.

 • اما و اگرهای مصرف روان‌گردان‌ها

  گزارش‌های سازمان ملل بیانگر کاهش کشت مواد مخدر سنتی در افغانستان طی دو سه سال اخیر است که این مساله موید رشد گرایش، تولید و مصرف مواد روانگردان یا مخدرهای صنعتی در سطح جهان است.

 • چگونه 100 سال عمر ‌کنیم؟

  «الهی پیر شی مادر!» حتما شما هم بارها و بارها این دعا را از زبان مادربزرگ‌ها و مادرها شنیده‌اید. همه دوست دارند که عمر طولانی و در سلامت کامل داشته باشند. اما هر کسی این بنیه را ندارد.

 • چشم رنگی شدن به قیمت کوری

  یک اپتومتریست هشدار داد: استفاده از لنزهای تماسی چشمی غیراستاندارد می تواند در مدت کوتاهی به نابینایی منجر شود.

 • آشپزخانه سلامت

  آش بهداشتی کیلویی چند؟

  هر سال با فرا رسیدن ماه رمضان شاهد فروش انواع غذاهای پر مصرف سفره افطار بویژه انواع آش رشته، جو و شله‌قلمکار در دیگ‌های بزرگی که بیشتر مقابل اغذیه‌فروشی‌ها یا هر مکان دیگری با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلف به فروش می‌رسد، هستیم.

 • چه آبی بنوشیم؟

  با وجود آن که روزه داریم و در این روزهای گرم بیشترین تلاش خود را می‌کنیم تا آب باقیمانده در بدن را حفظ کنیم، می‌خواهیم بدون آن که تشنگی شما را برانگیزیم درباره انواعی از آب‌ها سخن بگوییم.

 • بازار داغ حلیم و آش غیربهداشتی

  کافی است در ساعت‌های نزدیک افطار به یکی از خیابان‌های شلوغ شهرتان بروید، در آن صورت بعید است که با انبوه مغازه‌های فروش آش و حلیم مواجه نشوید.