• نفوذ خرچنگ به پوست

  آیا می‌دانید که شایع‌ترین نوع سرطان در کشورمان چیست؟ شاید جوابتان سرطان معده یا سرطان پستان باشد، اما آمارها نشان می‌دهد که سرطان پوست نه‌تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا شایع‌ترین سرطان است.

 • کشکبا

  مواد لازم: اسفناج یا برگ چغندر: یک کیلو، پیاز سرخ شده: 2 عدد، جو پخته شده: یک و نیم لیوان، کشک: یک کیلو، پونه کوهی: یک قاشق غذاخوری

 • مهار ایدز در زندان‌ها

  رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از شیوع و کنترل 100 درصدی بیماری ایدز در زندان‌های کشور خبر داد.

 • وزیر بهداشت خبر داد

  تجدید نظر در قیمت خدمات پزشکی

  وزیر بهداشت از برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها پس از تکمیل مصوبات بودجۀ سال آینده و بررسی مشکلات سلامت در کارگروه دولت خبر داد و گفت: کارگروهی نیز برای تعیین و واقعی شدن تعرفه‌های پزشکی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شده است.

 • واکسن ایدز به مرحلۀ آزمایش رسید

  سال‌هاست که دانشمندان به دنبال کشف واکسن ایدز تا راه ورود اچ آی وی به بدن را مسدود کنند. به نظر می‌رسد بتازگی این راه پیدا شده زیرا آنها موفق شده‌اند یک واکسن جدید بسازند که از پروتئین موجود در خود ویروس استفاده می‌کند.

 • همزمان با روز جهانی ایدز در مشهد و تهران برگزار شد

  تاکسی زرد، روبان قرمز

  روز اول دسامبر (10 آذر) در سرتاسر دنیا، روبان­های قرمز جای خود را در میان جشن­ها، جشنواره­ها، همایش­ها، مصاحبه‌های مطبوعاتی و... باز می­کنند تا روز جهانی ایدز را به دولت­ها و ملت­ها یادآور شوند.

 • می خواستند تهران را نجات دهند، نشد!

  بهمن 91 بود که تعدادی از نمایندگان مجلس طرحی را برای کاهش آلودگی هوای کشور با قید دو فوریت تدوین کردند که در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت. در حالی که ۵۹ نفر از نمایندگان این طرح را امضا کرده‌ بودند اما دو فوریت و حتی یک فوریت این طرح در جلسه علنی رای نیاورد و در نهایت فوریت طرح تصویب نشد.

 • هشدار انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران

  تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای، تصمیم به جراحی زیبایی نگیرید

  دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با هشدار نسبت به اینکه رشته تخصصی تحت عنوان متخصص جراحی زیبایی، اساساً وجود ندارد، گفت: عناوینی که با عنوان پلاستیک صورت، پلاستیک بینی، پلاستیک سینه و شکم در تبلیغات پزشکی به کار می رود، همگی تبلیغات غیر واقعی و کذب است.

 • کج کمرها بخوانند!

  کج پشتی بر اثر حالت‌های نامناسب نشستن پشت میز، شیوع بیشتر دردها پس از بیدار شدن، تنگی نفس به هنگام افزایش کمر درد و قرار دادن دست راست در بالاترین قسمت فرمان اتومبیل گوشه‌های از توصیه‌های یک فیزیوتراپست درباره عارضه «کج پشتی» است.

 • هراس از ایدز در کمپ‌های ترک اعتیاد

  یک بار دیگر کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد و همنوایی‌اش با ایدز. دیروز در روز جهانی ایدز این رابطه نامیمون بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت تا روشن شود کمپ‌ها تا چه اندازه به نظارت نیاز دارند.

 • نسخه

  نقرس؛ بیماری اغنیای سابق

  در چند سال اخیر و با رایج شدن آزمایش‌های دوره‌ای، اندازه‌گیری اوره و اسیداوریک به‌عنوان نشانگرهای سلامتی در موارد زیادی انجام می‌شود.

 • وقتی پاها در‌هم ضرب می‌شود

  آیا می‌دانید فرم و شکل طبیعی زانوها به ‌صورتی است که وقتی قوزک پاها کنار یکدیگر قرار گرفته‌است، نباید فاصله چندانی بین زانوها وجود داشته باشد؟ یعنی اگر به هر دلیلی فاصله بین زانوها افزایش یابد، در حالی که قوزک‌ها به هم چسبیده است، پاها حالت پرانتزی و اگر با وجود کنار هم بودن زانوها، بین مچ پاها یا قوزک‌ها فاصله ایجاد شود، حالت ضربدری پیدا می‌کند.