• تشریح جزئیات پرداخت یارانه دارویی

  معاون داروی سازمان غذا و دارو، آخرین وضعیت یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین نحوه پرداخت مابه التفاوت قیمت داروهای گران شده به این قبیل بیماران را تشریح کرد.

 • سفره افطار بچینیم

  چند روزی است ماه رمضان از راه رسیده و شور و شوق زیادی میان افراد خانواده پدید آمده است. همه دور سفره‌های افطار و سحری نشسته‌ایم و بیشتر یکدیگر را می‌بینیم و از با هم بودن لذت می‌بریم.

 • آیا می‌توان جلوی دیابت را گرفت؟

  دیابت عامل اصلی ایجاد نارسایی کلیه، کوری و قطع عضو است و بیماری‌های قلبی در دیابتی‌ها چند برابر افراد سالم اتفاق می‌افتد.انواع مختلف بیماری دیابت شامل نوع1، نوع 2، دیابت بارداری، دیابت ثانویه و انواع دیگر است.

 • آستیگماتیسم؛ نقصی‌که باید درمان شود

  با این‌که آستیگماتیسم نقصی خفیف و قابل درمان در چشم محسوب می‌شود، اما در صورت درمان نشدن، عوارضی به همراه خواهد داشت. اما این عوارض چیست؟ دکتر سیدرفیع حسینی، متخصص چشم در پاسخ به این پرسش می‌گوید: در صورت درمان نشدن آستیگماتیسم، مشکلات متعددی برای فرد، مانند خستگی چشم، سردرد‌های مداوم و تاری‌دید ایجاد می‌شود.

 • سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد:

  مصرف بیش از 2میلی گرم نمک در روز ممنوع

  سازمان بهداشت جهانی و مراکز بهداشتی کشورهای توسعه یافته بر این نکته اتفاق نظر دارند که خوردن بیش از اندازه نمک (دو میلی گرم در روز) خطر ابتلا به فشار خون بالا و سکته مغزی را افرایش می دهد.

 • جای خالی روان‌شناسان در کادر درمان

  وقتی فردی برای تشخیص یا درمان بیماری‌ به یکی از مراکز درمانی مراجعه می‌کند، پزشکان و متخصصان زیادی آنجا حضور دارند تا به کمک آنها هر چه زودتر و بهتر مشکل بیمار برطرف شود.

 • دانستن، حق بیمار است

  «فقط تا یک ماه دیگر زنده‌ای، سعی کن از این مدت نهایت لذت را ببری و با آرامش زندگی کنی!» اگر کسی این جمله را به شما بگوید، چه کار می‌کنید؟ چه حسی خواهید داشت وقتی بفهمید فقط یک ماه یا حداکثر چند ماه دیگر زنده هستید؟ البته این جمله‌ها نه حرف رمال و فالگیر است و نه شوخی‌های دوستانه.

 • این تصاویر، سیگاری‌ها را منصرف نمی‌کند

  اگر از مسئولان وزارت بهداشت و مدیران ستاد مبارزه با دخانیات بپرسید، آنها با چاپ طرح‌های هشداردهنده بر پاکت‌های سیگار، در تلاش هستند تا شهروندان را نسبت به خطرات دخانیات آگاه‌تر کنند، اما اگر از سیگاری‌های حرفه‌ای بپرسید، آنها معتقدند بین سیگارهای طرح دار و غیرطرح‌دار، فقط اختلاف قیمت وجود دارد و سیگارهای طرح‌دار، خیلی خوب کام نمی‌دهد و چند صد تومان هم ارزان‌تر است.

 • درمانگاه مشاغل

  مخاطرات شغلی دندانپزشکان

  آیا فکر می‌کنید شغل دندانپزشکی از جمله مشاغل لوکس و بی‌دردسر محسوب می‌شود؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، سخت در اشتباه هستید چرا که دندانپزشکان در معرض مشکلات زیادی قرار دارند که سلامت‌شان را به خطر می‌اندازد.

 • روزه‌داری کودکان

  بسیاری از کودکان 9 تا دوازده ساله به تبعیت از والدینشان علاقه‌مندند که روزه بگیرند و به این ترتیب پدر و مادر خود را با نگرانی‌هایی از جهت این که فرزندشان می‌تواند در این روزهای گرم سال، بیش از 16 ساعت گرسنگی و تشنگی را تحمل کند یا خیر، روبه‌رو می‌کنند.