• جام‌جم از ضعف های آموزشی محیط بانان گزارش می دهد

  همه چیز «جلیقه ضد گلوله» نیست

  کمتر از 40 ساعت پیش در ارتفاعات خورند راور کرمان، در یک منطقه صعب‌العبور در فاصله 953 کیلومتری از پایتخت، با شلیک یک گلوله از سلاحی جنگی، یک محیط‌بان دیگر به شهادت رسید.

 • استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  عکاس: محسن آزاده

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه با 129 رای موافق استیضاح، 111 رای مخالف استیضاح و 3 رای ممتنع، با ادامه مسئولیت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند.

  • خبری
 • جام‌جم از یک آسیب اجتماعی نه‌چندان جدید گزارش می‌دهد

  خودنمایی با مرحوم مغفور تازه گذشته!

  می گویند این هم یکی از رسوم تازه قشر مرفه است، همان‌ها که آخر لاکچری بازی هستند، همان‌ها که در زندگی‌شان سه کلمه، حرف اول و آخر را می‌زند: لوکس، اشرافی و تجملاتی و هر چیز در مثلثی که این سه کلمه ساخته‌اند قرار بگیرد، خواسته یا ناخواسته به زندگی‌شان راه پیدا می‌کند، حتی اگر نه مورد نیازشان باشد و نه ضرورت داشته باشد.

 • سردار کمالی با اشاره به مصوبات جدید خدمت سربازی:

  ۷ ملی‌پوش مشکلی برای همراهی تیم ملی ندارند / پولادی همچنان مجرم است

  رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح معتقد است ورزشکاران و قهرمانان در قالب مصوبات جدید که معادل معافیت تحصیلی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، می‌توانند بدون مشکل دوران قهرمانی خود را سپری کنند و سپس به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند.

 • کاهش دمای هوا در سواحل خزر

  مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی ها نشان می دهد طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه آینده در سواحل دریای خزر دما دو تا سه درجه کاهش می یابد.

 • یک تولید کننده در گفت‌وگو با جام جم آنلاین عنوان کرد:

  سیاست‌های مقطعی بانک مرکزی تولید را زمینگیر کرده است

  طی ماه‌های اخیر یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان داخلی کشورمان نوسان غیرمنطقی قیمت مواد اولیه بوده و هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان از این روند ابراز نگرانی می‌کنند که درصورت ادامه چنین شرایطی شاید امکان حیات اقتصادی برای آنها مهیا نباشد.

 • عضو انجمن فولاد ایران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین اعلام کرد:

  ارزان‌ترین فولاد در ایران فروخته می‌شود/ قیمت‌گذاری دستوری حال و روز فولاد را خراب کرده است

  عضو انجمن فولاد ایران با رد ادعای مهندسی قیمت‌ها در بازار بورس اعلام کرد: تمامی مشکلات فعلی در بخش تولید فولاد مربوط به قیمت‌گذاری دستوری و نوسان‌های ارزی اخیر است.

 • آفت‌های جامعه خبرنگاری/ از عاشقان تا کاسبان

  «روز خبرنگار» روزی است برای ارج نهادن به خدمات و تأثیرات جامعه خبرنگاری و روزنامه‌نگاری. چه خوب که در این روز باز هم یادآور شویم خبرنگار واقعی تا چه اندازه با کسی که فقط نام خبرنگار را یدک می‌کشد، فاصله دارد.

 • داستان این 3 زن

  جمعیت‌شان کم نیست، براساس آمارهای رسمی تا سال 95، یک جمعیت دو میلیون و 500 هزار نفری بودند؛ جمعیتی که به گفته انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، ۷۱ درصدشان با فوت شوهر، 13/7 درصد به دلیل زندانی شدن یا ترک شوهر، ۱۰درصد به دلیل طلاق و ۵ درصد به دلیل تجرد، سرپرست خانوار شده بودند و حالا جمعیت‌شان به سه میلیون نفر رسیده است.

 • لزوم اجرای نظام چندلایه تامین‌اجتماعی

  سیر صعودی قیمت دلارو تورم موضوعی است که این روزها اذهان عمومی را به طرز عجیبی درگیر کرده است. به گونه‌ای که تاثیر آن در زندگی مردم عادی هم به چشم می‌خورد. بالارفتن تورم یا افزایش شدید و مستمر قیمت کالاها و خدمات، آثار مخربی در ابعاد اقتصادی و اجتماعی باقی می‌گذارد. این آثار مخرب علاوه بر مردم عادی اکنون گریبانگیر قشر خاصی در جامعه شده است. قشری که زنان سرپرست خانوار هستند و کوچک‌ترین تنشی در شرایط اقتصادی، زندگی این گروه آسیب‌پذیر را به چالش می‌کشد.