• نظم پایتخت در شب رعد و برق و باران و باد به هم ریخت

  تهران آشفته در باد!

  12خرداد سال 93 بود که حوالی ساعت ده دقیقه به 5 عصر، توفانی120 کیلومتری با ابر کومولونیمبوس همراه شود و در تهران آشوب کند،‌ بعد از دقایقی نیز پنج کشته و 30 مجروح روی دست شهر بگذارد و دست آخر با تحمیل50 میلیارد تومان خسارت، بار و بنه‌اش را از شهرِ گرد و خاکی و وحشتزده جمع کند و برود.

 • تماشای فوتبال به قیمت اعتیاد

  دورهمی جوانان در مکان‌هایی که نظارتی از سوی بزرگ‌تر‌ها وجود ندارد احتمال لغزش آنها را بیشتر می‌کند. برای نمونه تماشا ی فوتبال، جشن تولد و به‌طور کلی دورهمی‌های که در قهوه‌خانه یا سفره خانه‌ها برگزار می شود ، به تمایل نوجوانان و جوانان به مصرف سیگار و قلیان دامن می‌زند.

 • گزارش میدانی جام‌جم از قهوه‌خانه‌هایی که برای جام‌جهانی فوتبال کیسه دوخته‌اند

  جام جهانی دودزا

  صدای قل‌قل قلیان، دود و آه تماشاچیان از اشتباه داور فضای قهوه‌خانه را پر کرده است، اعتراض و کری خوانی با دود از دهان تماشاچیان روانه سقف سالن می‌شود،قلیان پشت‌قلیان از آشپزخانه بیرون می‌آید و زغال گردان‌هایی که به سرعت توپ وسط میدان دوردست قهوه چی می‌چرخند، تنباکو‌هایی که بسته به نتیجه بازی لحظه به لحظه پربارتر و دودزاتر می‌شوند و عرق‌های که از هیجان و گرما داخل سالن از سر و روی قهوه‌چی و مشتری‌ها جاری می‌شود.

 • دریافت گواهی عدم بدهی از تامین اجتماعی چه زمانی الزامی است؟

  براساس قانون تامین اجتماعی، هنگام نقل و انتقال عین یا منافع مؤسسات و کارگاه‌های مشمول این قانون اعم از اینکه انتقال به صورت قطعی، شرطی، رهنی، صلح حقوق یا اجاره باشد و اعم از اینکه انتقال به طور رسمی یا غیررسمی انجام بگیرد، انتقال گیرنده مکلف است گواهی سازمان تامین اجتماعی را مبنی بر نداشتن بدهی معوق بابت حق بیمه و متفرعات آن از انتقال دهنده مطالبه کند.

 • از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور

  نرخ شهریه مهدهای کودک در سال ۹۷ ابلاغ شد

  رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخشنامه ای اعلام کرد: شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، دو ستاره 20 درصد، سه ستاره 30 درصد و چهار ستاره 40 درصد بیش از شهریه پایه در نظر گرفته شده است.

 • دادستان تهران: کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران با ۴ عنوان اتهامی صادر شد/ احکام مربوط به محکوم آشوب‌های خیابان پاسداران بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد

  جعفری دولت آبادی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران اظهار کرد: دادستانی بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش آموزان انجام شد.

 • «بیمه روی تخت» چرا و چگونه؟!

  مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن اعلام جزییات بیمه درمانی اتباع مجاز خارجی، درباره چگونگی برقراری «بیمه روی تخت» برای افراد فاقد بیمه هنگام بستری در بیمارستان‌ها توضیح داد.

 • از سوی دفتر استفتائات مقام معظم رهبری؛

  میزان زکات فطریه سال ۹۷ اعلام شد

  مدیر دفتر استفتائات مقام معظم رهبری میزان فطریه سال 97 را اینگونه اعلام کرد: مبلغ فطریه سه کیلو برنج، خرما یا کشمش یا امثال اینهاست.