• گفت‌وگوی جام‌جم آنلاین با مسئول دفتر مطالعات قرارگاه پیشرفت و آبادانی؛

  ماهی دادن به جای آموزش هنر ماهیگیری در روستاها!

  مسئول دفتر مطالعات قرارگاه پیشرفت و آبادانی، کم اثر بودن طرح‌های محرومیت زدایی را نتیجه عدم وجود مدل مناسب برای فعالیت‌های سازمان‌ها و ارگان‌ها دانست و گفت: متاسفانه برای محرومیت‌زدایی در کشور الگو و مدلی ارائه نشده است که مبتنی بر عزت نفس باشد همچنین به روستاییان اعتماد و اتکای لازم را برساند تا نیازی به قرض گرفتن نداشته باشد.

 • محدودیت‌ های ترافیکی‌ اربعین‌

  در طرح ترافیکی اربعین محدودیت تردد از ۲۸ مهر تا ۱۳ آبان در برخی جاده‌های غرب و جنوب‌غرب کشور در راستای تسهیل سفر زائران و جلوگیری از بروز ترافیک اعمال می‌شود، ضرورت دارد زائران نیز کمتر از خودرو شخصی برای رفتن به مرزها استفاده کنند.

 • یک جامعه شناس در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  هر جا مستکبرین باشند فقر هم به وجود می آید

  یک جامعه شناس گفت: زمانی که درباره روز جهانی مبارزه با فقر صحبت می کنیم، در واقع نباید از مسئله استکبار غاقل شویم، چرا که هر جا مستکبرین باشند فقر هم به وجود می آید.

 • معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خبر داد؛

  700 هزار خانوار در صف ورود به کمیته امداد و سازمان بهزیستی

  معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به افزایش نیازمندان و اقدامات کمیته امداد در شرایط اقتصادی اخیر، از برنامه‌ریزی‌های جدید این کمیته و سازمان بهزیستی با همکاری وزارت رفاه برای تحت حمایت قرار دادن 700 هزار خانوار نیازمند جدیدالورود خبر داد.

 • کارشناس مسائل اجتماعی در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  نگرش مشترکی نسبت به فقر در میان مسئولین، خیریه­ ها و اسناد بالادستی وجود ندارد/خیریه ها باید بر مبنای یک مدل جامع و مبتنی بر اولویتها عمل کنند

  یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: متاسفانه در کشور و در دوره های مختلف پس از انقلاب نگاه­های متفاوتی نسب به چیستی فقر و متعاقبا چگونگی ریشه کن کردن این معضل وجود داشته است. این تکثر گفتمانی در دولت ها سبب شده است تا اسناد بالادستی نظام نظیر برنامه های توسعه هم رویکردهای متفاوتی را در این راستا دنبال کنند. مضاف بر آنکه نگرش برنامه های توسعه نسبت به مساله فقر از اساس دچار اشکال است.

 • امام‌ جمعه شمیرانات در گفت‌وگو با جام جم آنلاین؛

  تنها فقر ممدوح در اسلام فقر در برابر خدا است

  امام‌جمعه شمیرانات با اشاره به جایگاه مبارزه با فقر در اسلام، گفت: اسلام با پدیده فقر بسیار مخالف است و تنها فقر ممدوح در اسلام فقر در برابر خدا است، یعنی انسان خود را در برابر خدا فقیر بداند.

 • یک جامعه شناس در گفت و گو با جام جم انلاین؛

  کنکاشی بر تبعات فقر در ایران / 70 درصد از مردم در بیابان غذایی قرار دارند

  یک جامعه شناس گفت: متاسفانه در جامعه ما فاصله طبقاتی و تبعیض های تاثرانگیز اجتماعی باعث گردیده که بسیاری از مردم (حدود 70 درصد) در بیابان غذایی قرار بگیرند. منظور از بیابان غذایی، عدم توانایی تامین غذای سالم همراه با ویتامین های لازم (سبزیجات، میوه جات و...)، پروتئین و غذاهایی که برای رشد مخصوصا برای نوجوانان ضروری است.

 • علماء و تغذیه {بخش دوم}:

  اهمیت توجه به غذا در اسلام

  غذا، هم صحت بدن را به دنبال دارد و هم توانایی در دینداری را. دین حق، هم دنیای انسان را می سازد و هم آخرت او را. چراکه دنیا و آخرت دو روی یک سکه هستند. لذا توجه به غذا و بیان مسائل مربوط به آن چه از نظر حلیت و چه از نظر سلامتی در دین وجود دارد. در ادامه نظر برخی از علما و بزرگان شیعه را در خصوص غذا می خوانیم.