• فرمانده انتظامی پایتخت اعلام کرد

  آماده باش 100 درصدی پلیس تهران در تاسوعا و عاشورای حسینی

  فرمانده انتظامی پایتخت از آماده‌باش پلیس در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت:‌۲۰ هزار نفر از مأموران انتظامی به صورت دائم برای برقراری آرامش، امنیت و انضباط در سطح معابر حضور دارند.

 • نخستین مجلس

  بررسی تاریخی اولین مجالس عزای حسینی پس از عاشورا

  • به روایت سید بن طاووس در لهوف اولین عزاداری پس از واقعه عظیم عاشورا، عصر همان روز و پس از پایان یافتن نبرد بود که توسط همسران و مادران شهدای کربلا و اهل‌بیت (ع) بر سر اجساد آن شهدای بزرگوار انجام شد.

 • چرا حسین بن علی(ع) حاضر به اسارت و گرفتاری خانواده خویش شد؟

  محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام کرده و به اثبات رسانده است که در طول تاریخ، همیشه حق بر باطل پیروز شده است. محرم ماه خداست، ماهی که بهترین بندگان خدا در دست بدترین موجودات زمینی به شهادت رسید. واقعه عاشورا مصیبتی است که بزرگی آن قابل وصف نیست و چه مصیبتی از این بالاتر که فرزند امام علی (ع) که جانشین پیغمبر خدا (ص) بود توسط کسانی که خود را از امت رسول خدا می‌دانستند به شهادت رسید.

 • نایب رئیس اتحادیه املاک :

  کوچ مستاجران به مناطق پایین تر و حاشیه شهر

  نایب رئیس اتحادیه املاک با اشاره به اینکه رشد قیمت مسکن و رشد نرخ اجاره بها باعث شد بسیاری از مستأجران به مناطق پایین‌تر و مستاجران جنوب شهر حاشیه‌نشین شوند، گفت:با سیاست‌های دستوری و لایحه‌ نمی‌توانیم قیمت اجاره را کنترل کنیم.

 • چرا امام حسین (ع) در تاریخ اسلام جاودان شدند؟

  عاشورا، روز دهم از ماه محرّم. اهمیت این روز برای شیعیان به دلیل واقعه عاشورای سال ۶۱ قمری است. امام حسین (ع) در روز عاشورا به همراه یارانش در سرزمین کربلا در جنگ با سپاه کوفه به فرماندهی عمر بن سعد به شهادت رسید. مصائب امام حسین (علیه‌السلام) و اهل‌بیتش در این راه آن‌قدر عظیم و جان‌سوز است که اگر همه ایام محرم هم از آن گفته شود بازهم نمی‌توان حق مطلب را به‌درستی ادا کرد.

 • پرونده حج تمتع ۹۷ بسته شد

  پرونده حج تمتع ۹۷ با بازگشت حدود ۸۶ هزار حاجی ایرانی از سرزمین وحی و فرود آخرین پرواز حجاج از مدینه منوره به کشورمان سحرگاه امروز بسته شد.

 • داستان رزم حر در روز واقعه

  داستان جنگ حر در صحرای کربلا و سپس جانبازی و شهادت وی، از ماجراهای شنیدنی و پندآموز تاریخ است که می‌تواند راه توبه را بر دل‌های مشتاق برای بندگی پروردگار باز کند و آنان را به فضل و رحمت خدا امیدوار سازد.

 • مشکلات بازار دارو به آشفته‌بازار نسخه‌نویسی و تجویز دارو محدود نمی‌شود

  دارو با پارو

  ایران یکی از کشور‌های پرمصرف دارو در جهان است، شواهد نشان می‌دهد میزان مصرف سالانه دارو در کشور بیشتر از نرم جهانی است، مصرف آنتی‌بیوتیک، خود درمانی و مصرف خودسرانه دارو، نمونه‌ای از رفتارهای جامعه ما در مواجهه با بیماری است.

 • رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور:

  تردد وسایل نقلیه از میان دسته های عزاداری ممنوع است

  رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در ایام محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تردد هر گونه وسیله شامل موتورسیکلت، سواری و دیگر خودروها از میان دسته های عزاداری در حال تردد در خیابان ممنوع و حق تقدم با دسته های عزادار است.

 • رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش تهران اعلام کرد

  جزئیات تغییر نام مدرسه معین

  رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران توضیحاتی درباره تغییر تابلوی مدرسه «معین» و نحوه ادامه فعالیتش در سال تحصیلی جدید ارائه کرد.