• خانواده‌ ایرانی تحت تاثیر مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کوچک‌تر شده است

  جمع خانواده تفــریــق می‌شود

  جمع خانواده ایرانی دیگر جمع نیست، در آپارتمان‌های تو در توی کلانشهرها و در خانه‌های روستایی دیگر خبری از بازی برادر و خواهرها با یکدیگر نیست دیگر در کوچه و پارک‌ها صدای خنده و بازی کودکان به گوش نمی‌رسد. خانواده‌ها آب رفته اند،حتی در روستاهای کشور، این را آمارها نیز تائید می‌کنند نتایج سرشماری سال 1385 از این حکایت داشت که بعد خانوار روستایی 4/4 نفر است اما سرشماری سال 1395 گواهی داد که شرایط ناگوار‌تر شده و بعد خانوار روستایی به 4/3درصد رسیده است. مساله به کوچک‌تر شدن خانواده‌ها محدود نمی‌شود، زیرا بسیاری از جوانان نیز تحت تاثیر مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از ازدواج فاصله می‌گیرند به همین دلیل زندگی مجردی نیز این روزها زخمی است که پویایی جامعه را نشانه رفته است.

 • رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو، احتکار غیرقانونی است/سال گذشته تخلفات بازار خودرو را به مسئولان اعلام کرده بودیم

  محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به ریس جمهور خبر از پیگیری و معرفی متخلفان خودرویی داده است که برخی از فعالان بازار اعلام می‌کنند از سال قبل نسبت به تخلف سازمان یافته در بازار به وزارتخانه‌ و سایر نهادها هشدار داده بودیم.

 • مدیرکل پایش سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

  احتمال رگبار و رعد و برق در جنوب شرق کشور

  مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: با رشد ابرهای پشته ای در جنوب شرق کشور احتمال وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شرق هرمزگان از امروز دوشنبه تا آخر هفته جاری وجود دارد.

 • جنگل و جنگلبانان کشور قربانی نبود آتش‌نشان تخصصی جنگل می‌شوند

  آتش به جان جنگل و جنگلبان

  جنگل حسینای مینودشت آتش گرفت و گرمای حاصل از این آتش‌سوزی، صخره‌های بزرگ منطقه صعب‌العبور درگیر حریق را شکافت و تکه‌ای از این صخره به سر رضا بهرامی، قرقبان این منطقه برخورد کرد. در جریان این حادثه قرقبان به کما رفت تا بار دیگر مظلومیت جنگل و جنگلبان تیتر روزنامه‌ها شود.

 • فرهنگ سازی نوع پوشش در جامعه در گفت و گو با یک جامعه شناس؛

  لباس شخصیت نمی آورد اما ...

  دخترک 15 سالش هم نشده اما در فروشگاه مانتو فقط به دنبال چیزی است که او را خاص تر کند، مانتویی که اصلا شبیه مانتوی دیگران نباشد.

 • چهره شدن با رانت

  افرادی که با شرایط اقتصادی مناسب خود را به چهره‌های ورزشی نزدیک می‌کنند، معمولا سرمایه خود را در یک اقتصاد ناکارآمد، از طریق زد‌و‌بند و دلالی به دست آورده‌اند. اما اعضای جامعه و این افراد می‌دانند که توانمندی اقتصادی به تنهایی دلیلی بر شایستگی آنها در جامعه نیست.

 • برخی نوکیسه‌ها برای کسب شهرت دار و ندارشان را به پای سوپراستار‌ها می‌ریزند

  آویزان‌های لاکچری

  ده میلیون تومان داده تا لباس ورزشکار معروف با لباسش ست باشد، پیش از آن چند میلیون هم جرینگی پرداخت کرده تا آقای ستاره به مهمانی‌اش بیاید، چند میلیونی هم برای گرفتن عکس یادگاری و حرکات موزون با سلبریتی کنار گذاشته به این امید که با نزدیک شدن به چنین چهره‌هایی، برای خود شهرتی دست و پا کند. داستان این نوکیسه‌های شهرت‌طلب که این روزها به آویزان‌های لاکچری معروف هستند، نقل محفل برخی سوپراستار‌هاست.

 • نکات مهمی که باید قبل از گرفتن مرخصی بدانید

  دادن و گرفتن مرخصی از دیرباز دغدغه‌ای بزرگ برای کارفرمایان و کارگران بوده است.گاهی شرایطی پیش می‌آید که فرد نیاز ضروری به گرفتن مرخصی دارد ولی با مخالفت کارفرما مواجه و از درخواست خود منصرف می‌شود. این در حالی است که گرفتن مرخصی حق قانونی هر کارگری است؛ آنقدر که یک فصل از قانون کار ایران به این موضوع اختصاص یافته و حق بدیهی و طبیعی هر فرد در طول ایام کار شناخته شده است.

 • شرایط ابطال دفترچه‌ بیمه‌های سلامت

  با توجه به اقدام سازمان بیمه سلامت برای حذف همپوشانی‌های بیمه‌ای و ترجیح برخی‌ها به ابطال دفترچه بیمه سلامت و برقراری بیمه‌هایی نظیر تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و ...، معاون اداره کل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت شرایط ابطال بیمه در صندوق‌های بیمه‌ای این سازمان را توضیح داد.

 • توضیح پلیس تهران درباره قطعی برق چراغ‌های راهنمایی

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که پلیس مسئول قطع شدن برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نیست و زیرساخت‌های کنترلی این چراغ‌ها در اختیار سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

 • سیاوشی مطرح کرد:

  سخت گیری برای معاملات اسید جهت پیشگیری از اسیدپاشی در دستور کار مجلس/ لایحه منع خشونت علیه زنان به کجا رسید؟

  نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس از ارائه طرح سخت گیری برای معاملات اسید خبر داد و گفت: به درخواست افرادی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته بودند بحث پیشگیری از اسیدپاشی در اولویت قرار گرفت چراکه تشدید مجازات آن را ترویج خشونت در جامعه عنوان کردند و امید است تا در دو سال باقی مانده به نتیجه مطلوب برسد.

 • روانشناس و جامعه شناس در گفت‌و گو با جام‌جم آنلاین:

  نقش مهم والدین در تربیت دختران

  روانشناس و جامعه شناس در ارتباط با تربیت دختران تاکید کرد: در تربیت دختران، اعتماد به نفس و پوشش‌دهی خلاء‌های عاطفی والدین نقش مهمی را ایفا می کند.

 • در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد

  توصیه هایی که دختردار ها باید بخوانند

  امروز را به نام «روز دختر» نامگذاری کرده اند. روز دختر می تواند یکی از مهم ترین کانون های زمانی در طول سال برای اهمیت دادن به دختران نوجوان باشد.