• بانک مرکزی نرخ 23 ارز را افزایش داد

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را اعلام کرد که براین اساس، نرخ 23 ارز در روز جاری (شنبه)نسبت به روز سه شنبه هفته گذشته (آخرین روز کاری) افزایش، قیمت 14 ارز کاهش و نرخ دو واحد پولی نسبت به روز مذکور ثابت ماند.

 • انتشار اوراق گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

  رئیس سازمان بورس با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی بورس که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد، از تصویب انتشار اوراق سپرده کالایی در بورس کالای ایران و تخفیف ۸۰ درصدی سهم ارکان بازار از کارمزد معاملات صندوق توسعه بازار سرمایه خبر داد.

 • آیت الله جوادی آملی:

  بانکها پول حرام به کارمندان خود می‌دهند

  آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار سیف رئیس بانک مرکزی درباره اخذ دیر کرد توسط بانک‌ها ابراز داشت: گرفتن ربا و جریمه دیر کرد در دین اسلام حرام است اما می‌بینیم که متأسفانه بانک‌ها همین پول‌ها را از مردم می‌گیرند و بعد به عنوان حقوق به کارکنان خود می‌دهند و آنان هم آن را به خانه می‌برند در حالی که باید بدانیم اگر کاری حلال نباشد حرام است و سرنوشت آن رفتن به جهنم خواهد بود.

 • پرداخت وام‌های خرد بانکی از سر گرفته می‌شود

  معاون اقتصادی بانک مرکزی از برنامه این بانک برای تعدیل نرخ سود عقود مبادله‌ای خبر داد و گفت: با اصلاح نرخ‌ها، تسهیلات عقود مبادله‌ای را احیا خواهیم کرد. این اقدام به معنی افزایش پرداخت وام خرد بیشتر با سود کنترل‌شده به مردم از سوی بانک‌ها خواهد بود؛ موضوعی که کاهش چشمگیر آن یکی از گلایه‌های اصلی مردم بوده است. وام‌هایی چون خرید خودرو، جعاله، خرید لوازم خانگی، وام ازدواج و امثالهم در قالب عقود مبادله‌ای بانکی دسته‌بندی می‌شوند.

 • بانک مرکزی:

  نرخ 39 ارز ثابت ماند

  بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز (یکشنبه) اعلام کرد که براین اساس، نرخ تمام ارزها نسبت به روز گذشته (شنبه) تغییری نکرد.

 • بازار دارایی‌های فکری رسما در فرابورس افتتاح شد

  مراسم راه‌اندازی بازار دارایی‌های فکری با حضور مدیران ارشد دولتی و بازار سرمایه صبح امروز یکشنبه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد تا بازار دارایی‌های فکری به منظور دستیابی به اقتصاد دانش بنیان افتتاح شود و برای نخستین‌بار در کشور، اولین ایده از طریق بازار سرمایه تجاری‌سازی شد.