• معاون رئیس جمهور خبر داد:

  بهبود وضعیت اقتصادی کشور به زودی

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: به زودی وضعیت اقتصاد کشورمان بهبود پیدا می کند.

 • اعلام زمان‌های قطع برق در تهران

  برنامه روزانه قطع برق تهران برای بیست و دوم مردادماه منتشر و محل قطعی‌های برق به‌ صورت جدول مشخص شده تا شهروندان تهرانی با بتوانند از قطعی یا عدم‌ قطعی برق در محل زندگی خود مطلع شوند

 • سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در گفتگو با جام جم آنلاین؛

  افزایش قیمت صد در صدی مواد اولیه تولیدکنندگان لوازم خانگی

  تولیدکنندگان داخل کشور معتقدند علت گرانی لوازم خانگی، افزایش قیمت مواد اولیه بوده است. همچنین گرانی بیش از اندازه مواد اولیه از سوی کارخانجات بالادستی اعم از فولاد و پتروشیمی، دسترسی سخت به مواد اولیه در راستای تولید از عوامل افزایش قیمت کالاست. این موضوعات در کنار نوسانات قیمت دلار شرایط سختی را برای بازار و تولید رقم زده است.

 • دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  400 درصد افزایش قیمت مواد اولیه داشتیم/ 95 درصد مواد اولیه از طریق یک شرکت پتروشیمی تامین می‌شود

  افزایش چشمگیر قیمت انواع آب معدنی و آب بسته بندی، طی ماه‌های اخیر باعث شد تا گمانه‌زنی‌های متفاوتی نسبت به آینده این صنعت داخل کشورمان صورت پذیرد. در این زمینه تولیدکنندگان معتقدند تقاضای کاذب و محدود بودن تولید مواد اولیه باعث افزایش غیرقابل تصور قیمت‌ این مواد در بازار شده که می‌تواند زمینه خروج برخی تولیدکنندگان از بازار را فراهم کند.

 • رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  50 درصد کاهش تولید داشتیم/ کاهش تولید موج‌تازه گرانی به همراه دارد

  کمبود مواد اولیه، کاهش تولید، افزایش هزینه‌های تولید در کنار نوسان‌های اخیر ارزی در کشور باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی در بخش‌های مختلف امکان استفاده حداکثری از ظرفیت تولیدی خود را نداشته باشند. اتفاقی که طی دو ماهه اخیر در بازار کمبود کالا ایجاد کرده و در نهایت روند افزایشی قیمت‌ها را بخصوص طی یک ماه اخیر تسریع کرده است.

 • رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  در سیستم فروشگاهی نوین حداقل 15 درصد کاهش قیمت داریم/ فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید به سهم 20 درصدی از اقتصاد برسند

  روند روبه رشد قیمت برخی اقلام کالاهای اساسی بخصوص در خرده فروشی‌ها باعث شده تا مسئولان برای مدیریت آن با استفاده از سیاست‌ها و ابزارهای مختلف در صدد کنترل و حتی نزولی شدن قیمت‌ها به دنبال راهکاری منطقی باشند. این درحالی است که براساس آمارها طی سه ماه ابتدایی سال به دلیل نوسان‌های ارزی و همچنین دیگر مشکلات تولیدکنندگان میانگین حداقل نرخ افزایش 20 درصدی را در اقلام مختلف کالاهای مصرفی و سوپرمارکتی تجربه کرده‌ایم.

 • دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  کاهشی در عرضه فولاد نداریم/ قیمت‌ها افزایش نخواهد یافت

  فولاد به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز در بسیاری از صنایع شناخته می‌شود و در عین حال حجم مصرف آن یکی از شاخص‌های توسعه اقتصادی است. درحالی که این صنعت طی ماه‌های اخیر در کشورمان با فراز و فرودهایی روبرو شده و برخی صنایع پایین دستی نگران از تامین مواد اولیه مورد نیازشان شده‌اند.

 • از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران

  شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام اعلام شد

  گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور ورود طلا، ارز و طلای خام به کشور را منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی و تشریفات گمرکی مجاز اعلام کرد.

 • واکنش پلیس به ارتباط برخی دلالان ارزی با بانک مرکزی

  رئیس پلیس آگاهی گفت: وظیفه ما به عنوان پلیس، دستگیری متهم و تحویل به مرجع قضایی است.بعد از آن باید بانک مرکزی، شاکی پرونده باشد ولی اگر بگوید این فرد دستگیر شده آدمِ خود من بوده و به او ارز دادم و گفتم در بازار بفروش، خب تلاش ما هم بی‌فایده است.