• به مناسبت روز جهانی ریشه کنی فقر؛

  مهمترین دلایل ایجاد فقر، تورم و رکود اقتصادی است

  یک اقتصاددان گفت: از مهمترین دلایل ایجاد فقر،می توان به تورم و رکود اقتصادی اشاره کرد. البته فقر تنها به معنای فقر اقتصادی نیست، چرا که فقر انواع مختلفی اعم از فقر غذایی، فقر فرهنگی، فقر بهداشت، فقر مسکن و... دارد.

 • عضو کمیته تخصصی بهداشت و سلامت مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  امنیت غذایی داریم اما شکننده است

  تأمین غذای سالم و کافی برای جمعیت جهان درحالی‌که به دلیل تغییرات آب و هوایی و همچنین افزایش قابل‌توجه ساکنان این کره خاکی با چالش روبرو شده که اغلب مسئولان درحال برنامه‌ریزی برای بهبود این شرایط هستند.

 • شیخی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین مطرح کرد:

  از تحریم تا نفوذ مرغی شیوه‌های استعمارگران جدید برای فقیر کردن مردم ایران

  استاد اقتصاد دانشگاه‌ تهران گفت: غارتگران سعی کردند با تحریم فرآورده‌های نفتی مثل بنزین ما را زیر منگنه خود نگه دارند و وقتی که دیدند ما توان تولید داخلی را داریم فردی را در دولت کاشتند تا جلوی تولید بنزین را به بهانه آلودگی بگیرد.

 • رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  حاکمیت مسئول امنیت غذایی پایدار است/ امنیت غذایی در گروی آمایش سرزمین

  درحالی شعار روز جهانی غذا از سوی فائو برای سال جاری حذف گرسنگی تا سال 2030 میلادی تعیین شده است که می‌بینیم تغییرات آب و هوایی باعث بروز مشکلاتی در تامین نیاز غذایی آن مناطق شده است. این درحالی است که ایران نیز با توجه به تغییرات اقلیمی ممکن است در آینده با چالش تامین غذا مواجه شود که باید از همین امروز برای آن راهکار ارایه کنیم.

 • یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  کارنامه درخشانی از عملکرد وزارت صنعت نداریم

  طی چند روز اخیر انتشار اخبار مربوط به احتمال وزارت محمد شریعتمداری در وزارت رفاه قوت گرفته و در این زمینه کارشناسان اظهارنظرهای متفاوتی از اتفاق مطرح کرده‌اند.

 • رئیس هیات امنای خانه صنعت و معدن جوانان ایران

  وزارت صمت در سال اقتصاد مقاومتی، پویایی مطلوب را نداشته است

  روند رو به رشد تعطیلی واحدهای تولیدی و مشکلات تامین کالاهای مورد نیاز بازار به گونه‌ای شده که بسیاری از کارشناسان براین باورند عملکرد کند وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان اصلی‌ترین سازمان مدیریت کننده باعث بروز چنین مشکلاتی شده است.

 • گفت و گوی جام جم آنلاین با مسئول اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی؛

  نگاه خوب به روستا حال آن را خوب می‌کند

  مسئول اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی بخشی از کار این قرارگاه را در راستای مبارزه با فقر در روستاها دانست و بیان داشت: از مهمترین اهداف قرارگاه آبادانی و پیشرفت انجام فعالیت‌هایی در روستا است تا در کنار مبارزه با فقر در روستاها، مهاجرت معکوس نیز شکل گیرد تا حال روستا را خوب کنیم و این حال باید با کمک خود روستائیان خوب شود.

 • آفت خطرناکی به نام فقر

  با توجه به تعاریفی که درباره فقر شده استفقر عبارت است از ناتوانی در تامین نیازمندیهای کافی انسانی درجهت رسیدن به یک زندگی شایسته که سبب رسیدن به کمال انسانی است.