• تداوم کاهش تولید اوپک

  قیمت نفت افزایش یافت

  با اظهارات وزیر نفت عربستان که کاهش تولید اوپک تا خرداد ماه تغییر نمی‌کند قیمت نفت در معاملات امروز به 66.48 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

 • کارشناس خودرو در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  قیمت‎گذاری خودرو وارد فاز سلیقه‎ای شده است

  یک کارشناس صنعت خودرو می‌گوید که افزایش قیمت محصولات خودروسازان اتفاق عجیبی نیست و ادامه‌ای است بر روند غیراصولی حاکم بر این صنعت در سال جاری. او حتی آینده بدتری را پیش‌بینی می‌کند و می‌گوید برای سال آینده همچنان شاهد افزایش قیمت انواع محصولات خودروسازی خواهیم بود.

 • گزارشی درباره علل افزایش قیمت برخی از محصولات خودروسازان؛

  وعده‌های معکوس!

  پیش‎بینی‎ها درست نبود. این پیش‎بینی‎ها هر چقدر هم با دلیل و منطق همراه بودند در آخر هیچ‌کدام به واقعیت تبدیل نشد. این پیش‎بینی‎ها چه بود؟ گفته می‎شد قیمت خودرو در وضعیت ثابتی می‎ماند و دیگر شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود و حتی با مسئله کاهش قیمتی نیز روبرو خواهیم شد. البته برخی از کارشناسان خودرو نیز تأکید می‎کردند این نگاهی بسیار خوشبینانه است چراکه نه‌تنها ثبات و کاهش اتفاق نمی‎افتد بلکه دوباره با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود. این پیش‎بینی منفی به وقوع پیوست و در 24 ساعت گذشته قیمت برخی از محصولات یکی از کارخانه‌های خودروسازی هشت تا 17 درصد افزایش‌یافته است.

 • مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد

  ۷ راهکار مدیریت مصرف و قاچاق سوخت / پیشنهاد احیای کارت سوخت بدون سهمیه‌ بندی

  مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف و قاچاق سوخت، ۷ راهکار در این زمینه از جمله احیای کارت سوخت با یا بدون سهمیه‌بندی، استفاده از ظرفیت جایگاه‌های CNG و فروش نفت گاز با قیمت فوب به مصرف‌کنندگان عمده ارائه داد.

 • عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

  قاچاق روزانه تا 10 میلیون لیتر بنزین از کشور

  عضو کمیسیون انرژی مجلس قاچاق بنزین را معلول ارزانی آن عنوان کرد و گفت: از آن جا که بنزین روزانه تا 10 میلیون لیتر به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود و از سوی دیگر میزان استفاده دهک اول با دهک دهم جامعه از یارانه 10 برابر است پیش‌بینی می‌کنم در آینده نرخ بنزین با افزایش مواجه شود.