• یک کارشناس مسائل آمریکای لاتین در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

  احتکار دستمال توالت و مواد غذایی توسط ستون پنجم ونزوئلا

  یک کارشناس مسائل آمریکای لاتین اظهار کرد: ستون پنجم و طبقه اشراف ونزوئلا از دستمال توالت تا مواد غذایی و دیگر مایحتاجی که مردم به شکل روزمره نیاز دارند را احتکار می‌کنند تا قحطی ایجاد شود.

 • یادداشت

  ونزوئلا از ابتدای انقلاب بولیواری تا امروز

  در خصوص شرایط امروز ونزوئلا باید به سه دوره در این کشور توجه کرد، دوره اول قبل از انقلاب بولیواری، دوره دوم بعد از انقلاب بولیواری با مدیریت چاوز و درنهایت دوره سوم انقلاب بولیواری با مدیریت مادورو است، این سه دوره زمانی چند نکته را در بردارد که می‌تواند در خصوص رسیدن ونزوئلا به شرایط فعلی تأثیرگذار باشد، اولین نکته این است که قبل از انقلاب بولیواری در ونزوئلا، این کشور کاملاً ازنظر اقتصادی، نظامی و دیگر زمینه‌ها تحت سلطه آمریکا بود، همان موضوعی که در دیگر کشورهای آمریکای لاتین هم وجود داشت اما انقلاب بولیواری اتحاد نظامی و مدنی در جامعه ونزوئلا را رقم زد.

 • سفیر سابق ایران در مکزیک در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  تفاوت وقاحت آمریکا برای کودتا در ونزوئلا و ایران

  سفیر سابق ایران در مکزیک اظهار کرد: تفاوت فتنه سال 88 در ایران با کودتای امروز در ونزوئلا این است که وقتی مایکل لدین در نامه‌ای به ستاد موسوی از طرف دولت آمریکا در مورد چگونگی حمایت دولت این کشور سؤال می‌کند موسوی تأکید دارد که حمایت آمریکا نباید علنی باشد چون در ایران آمریکا منفور است اما در ونزوئلا کودتاگران حمایت آمریکا از خود را نقطه قوتی برای خود می‌دانند.

 • سفیر اسبق ایران در ونزوئلا در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

  آمریکا نسل جدیدی از کودتاهای بیشرمانه را در ونزوئلا کلید زده است

  سفیر سابق ایران در ونزوئلا با بیان اینکه قبل آمریکایی‌ها از اینکه "گوایدو" خود را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا معرفی کند او را تشویق به کودتا می‌کردند و به او می‌گفتند حمایت بین‌المللی این کودتا با ما خواهد بود اظهار کرد: این تشویق و آموزش دادن مخالفان برای کودتا نشان دهنده نسل جدیدی از کودتاهای بیشرمانه توسط آمریکاست.

 • رئیس سابق دفتر حفاظت از منافع ایران در مصر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

  اجلاس ورشو از افول آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه جلوگیری نمی‌کند

  رئیس سابق دفتر حفاظت از منافع ایران در مصر گفت: اجلاس ورشو تأثیر مهمی در وضعیت رو به افول آمریکا و رژیم صهیونیستی و سعودی در منطقه نخواهد داشت.

 • عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  اتهامات اروپا علیه ایران برای فرار از برجام است

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اتهامات زنجیره‌ای که علیه ایران از سوی کشورهای اروپایی مطرح می‌شود برای فرار از تعهدی است که در برجام به ایران داده‌اند.

 • قاسمی در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه فرانسه:

  توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

  سخنگوی وزارت خارجه توان موشکی ایران را قابل مذاکره ندانست و تصریح کرد: اگر تحریم جدیدی اعمال شود در تعاملات با اروپا تجدیدنظر می کنیم.

 • کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  نشست ورشو سرپوشی بر ناکامی‌‌های آمریکا

  یک کارشناس مسائل بین‌الملل بابیان اینکه نشست ورشو تنها سرپوشی بر ناکامی‌ آمریکایی‌هاست اظهار کرد: آنها می‌خواهند به این وسیله خودشان را در یک نمایش جمعی موفق نشان دهند چون ساده‌ترین راه‌حل ممکن هم همین جمع شدن در یک مکان و تعریف از خود است.

 • رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

  لایحه جامع انتخابات هفته آینده تقدیم مجلس می شود / با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

  رئیس جمهور بار دیگر هدف تحریم ظالمانه و غیرقانونی آمریکا را تنها اعمال فشار به مردم ایران دانست و با تاکید بر اینکه با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم و آنها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند، ابراز امیدواری کرد که با تصویب نهایی لوایح چهارگانه، توطئه آمریکایی ها در موضوع مالی و بانکی نیز خنثی شود.