• ظریف: سعودی‌ها به آب و آتش می‌زنند تا حمایت آمریکا را از دست ندهند

  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: رفتار برخی از کشورهای منطقه مثل سعودی‌ها چنین است که به آب و آتش می‌زنند تا حمایت آمریکا را از دست ندهند و مدام با آمریکایی‌ها لابی می‌کنند چون تمام مشروعیت و حیات خود را وابسته به چتر حمایت آمریکا می‌دانند.

 • روحانی در دیدار رییس جمهوری بلغارستان:

  ایران قلب یک بازار منطقه‌ای ۴۰۰ میلیونی است

  رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دوستی دیرینه و اشتراکات دو ملت ایران وبلغارستان، اظهارداشت: باید از این زمینه دوستی و برادری برای توسعه بیش از پیش روابط تهران - صوفیه بهره بگیریم.

 • روحانی در دیدار نخست وزیر نروژ:

  استقبال ایران از فعالیت شرکت‌های نروژی در حوزه انرژی و سایر بخش‌های اقتصادی

  رییس‌ جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد تحرک جدید در روابط و مناسبات تهران – اسلو در فضای پسابرجام تأکید کرد و گفت: برجام فرصت مناسبی را برای جبران عقب ماندگی ها در روابط دو کشور ایران و نروژ به واسطه تحریم‌های ظالمانه ایجاد کرده که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

 • روحانی در دیدار رییس جمهوری سوئیس:

  تاکید بر ضرورت رفع موانع همکاریهای بانکی

  رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رییس جمهوری کنفدراسیون سوئیس تاکید کرد که برای تحکیم و تعمیق روابط تهران - برن در همه حوزه ها بویژه اقتصادی و بانکی هیچ مانعی وجود ندارد و سطح همکاری های مشترک ، در راستای منافع دو ملت باید بیش از پیش توسعه یابد.

 • مشاور وزیر خارجه در گفتگو با جام جم آنلاین:

  ایران از هرگونه آتش بس در سوریه حمایت کرده است/ تروریست ها سودای تجزیه دارند

  همانطور که انتظار می رفت باری دیگر با کارشکنی نیروهای تحت امر ایالات متحده، آتش بس نیم بند سوریه با شکست مواجه شد. آتش بسی که کور سوی امیدی را برای توقف جنگ و امداد رسانی به مردم ایجاد کرده بود.

 • تفسیر سخنان رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با مذاکره با آمریکا:

  بی اعتمادی به آمریکا مبتنی بر یک تحلیل تاریخی است / برجام سنگ محک بود

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری صبح دیروز (یکشنبه) در دیدار شرکت‌کنندگان در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به سوی آرمان‌ها» دانستند و ضمن اشاره به برخی انحراف‌ها برای مقابله با اجزای اصلی قدرت نرم و معنوی نظام اسلامی و تحریف آنها، گفتند: «یکی از اجزای مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی‌اعتمادی مطلق به قدرت‌های سلطه‌گر و در رأس آنها آمریکا است و این بی‌اعتمادی باید روزبه‌روز گسترش یابد».

 • جنگ مقاله‌ای ایران و عربستان/ پاسخ الجبیر به ظریف

  چند روز پس از انتشار یادداشت «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا ،«عادل الجبیر» همتای سعودی او با نگارش مقاله ای در روزنامه «وال استریت ژورنال آمریکا» به این اقدام همتای ایرانی خود پاسخ داد.

 • روحانی در دیدار رییس مجمع عالی خلق جمهوری کره شمالی:

  نباید با افزایش تنش منطقه ای زمینه دخالت قدرتهای بزرگ تقویت شود

  رییس جمهوری در دیدار رییس مجمع عالی خلق جمهوری کره شمالی، تقویت صلح و ثبات در شرق آسیا را برای جهان و بویژه کشورهای آسیایی حائز اهمیت برشمرد و تاکید کرد که نباید با افزایش تنش های منطقه ای، زمینه حضور و دخالت قدرتهای بزرگ تقویت شود.

 • دکتر روحانی در دیدار معاون رییس‌ جمهور اندونزی:

  حفظ و تقویت وحدت جهان اسلام ضروری است

  رییس‌ جمهوری اسلامی ایران ضرورت وحدت و یکپارچگی جهان اسلام را مورد تأکید قرار داد و گفت: سازمان همکاریهای اسلامی و جنبش عدم تعهد به عنوان دو سازمان مهم بین‌المللی باید در مقطع حساس و تاریخی کنونی، وظایف و رسالت اصلی خود را به درستی ایفا کرده و در تحولات موجود مؤثرتر باشند.

 • احتمال دیدار وزیران"1+5" و ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل

  ضمیر قبولف، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و مدیر اداره دوم آسیا در وزارت خارجه روسیه امروز در مصاحبه با خبرگزاری "ریا نووستی" اعلام کرد که ممکن است نشست وزیران گروه"1+5" و ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شود.

 • راهکار مدیر موسسه تدوین و مطالعه تاریخ ایران برای مقابله با تنش‌ آفرینی ریاض

  افشای ماهیت غیردینی وهابیت

  از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، حکام سعودی دشمنی آشکاری را با ضربه‌زدن به منافع ملی ایران در سطح منطقه پیگیری کرده‌اند.

 • حدیث زوال یک فرقه مفلوک / وقتی مرزهای خیانت و ناجوانمردی جابجا می شود

  داستان سازمان مجاهدین خلق (منافقین) شرح روشنی از التقاط در عرصه نظر و آوارگی و در‌به‌دری و در نهایت مزدوری بیگانه و ورشکستگی سیاسی گروهی است که دل در گرو بیگانه داشتند و در نهایت در اقصی نقاط عالم آواره و پراکنده شدند. هدایت سازمان از طرف تنی چند عوام‌فریب و خودشیفته و سیستم بسته و زندان‌گونه آن پیش از هر چیزی خود اعضا را به ستوه آورده؛ به‌طوری که از هر فرصت مناسب برای فرار کردن و جدا شدن از آن استفاده می‌کنند.