• رییس جمهوری در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل:

  خاورمیانه تشنه توسعه و خسته از جنگ است

  رییس جمهوری اسلامی ایران در جمع سران کشورها در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به هشدار سال گذشته خود در این مجمع که در قالب هشدار نسبت به توسعه خشونت و افراطی‌گری مطرح شده بود، گفت: امسال نیز تأکید می‌‌کنم، که اگر رویکرد درست برای مواجهه با این مسئله، اتخاذ نشود، به سمت منطقه‌ای، ناآرام و پرتلاطم با بازتاب‌های جهانی، خواهیم رفت.

 • روحانی در دیدار کامرون:

  استفاده ابزاری از تروریسم نتیجه عکس خواهد داد (تکمیلی)

  دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و در خصوص موضوع هسته ای ایران، خطر تروریسم در سوریه و عراق و مناسبات دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 • روحانی در دیدار با رییس جمهوری ونزوئلا:

  روابط ایران و ونزوئلا باید در بالاترین سطح توسعه پیدا کند

  رییس جمهوری در دیدار با «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا، روابط دو کشور را مستحکم ارزیابی کرد و گفت: ایران و ونزوئلا اهداف مهم و مشترکی را دنبال می کنند لذا روابط دو کشور باید در بالاترین سطح توسعه پیدا کند.

 • روحانی در دیدار رییس جمهوری فرانسه:

  غرب باید درک کند که ایران قدرتی تأثیرگذار در منطقه است

  رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه مهم‌ترین پیام مذاکرات ایران با ۱+۵ این بود که می‌توان مسایل مهم جهانی را با گفت‌وگو حل و فصل کرد، اظهار داشت: با آغاز این مذاکرات و روشن شدن اراده جدی ایران، فضایی که علیه ملت ایران در غرب ساخته شده بود، فرو ریخت و فضای واقعی و اعتمادآور ایجاد شد.

 • مذاکره در نیویورک، جنگ سرد منطقه‌ای ایران و عربستان را مهار می‌کند؟

  تهران و ریاض؛ امید به همگرایی

  نیویورک این روزها آبستن تحولات تازه‌ای در فضای بین‌المللی است؛ تحولاتی که به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 محدود نشده و افزون بر آن، وزرای امور خارجه ایران و عربستان نیز در دیدار خود در همین شهر، خبر از آغاز «فصلی تازه» در مناسباتشان می‌دهند؛ خبری که می‌تواند پیامدهایی مثبت برای کل خاورمیانه داشته باشد.

 • رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه دانمارک:

  امیدواریم غرب در مبارزه با تروریسم جدی باشد

  رییس جمهوری عصر یکشنبه و در دیدار وزیر خارجه دانمارک با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم نیازمند یک تصمیم جمعی در عرصه جهانی است ، اظهارداشت: ایران اسلامی در مبارزه با تروریسم جدی است و تمام تلاش خود را در این عرصه بکار می گیرد.

 • مستند

  زیاده​خواهی در ژنو + فیلم

  پس از گذشت 6 دور مذاکرات در وین توافق ژنو برای چهار ماه دیگر تمدید می​شود اما سوالی که همچنان مطرح است این که چرا تلاشها برای توافق جامع به نتیجه نرسیده است.

 • ظریف :

  طرف​های مذاکره هسته​ای ایران باید با حساسیت به توافقات عمل کنند

  وزیر امورخارجه کشورمان و وان رومپوی رییس شورای اروپا پیش ظهر امروز در دیداری در بروکسل پیرامون آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و روند ارتباطات ایران و اتحایده اروپا تبادل نظر کردند.

 • پیروزی مقاومت فلسطین؛نزدیکتر شدن به پیچ بزرگ تاریخی

  شکست های سنگین غرب در عرصه های منطقه ای و بین المللی این موضوع را اثبات می کند که دنیا تغییر گسترده و اساسی کرده و دیگر همچون سال های دور، این آمریکا نیست که می​تواند بر همه معادلات جهانی تأثیرگذار باشد.