• روحانی در دیدار رییس جمهوری فرانسه تاکید کرد:

  تسریع در تدوین نقشه راه توسعه همه جانبه همکاری های تهران - پاریس

  رییس جمهوری بر تسریع در تدوین نقشه راه توسعه همه جانبه همکاریهای تهران - پاریس تاکید کرد و گفت: ایران آماده است درعرصه حمل و نقل، علوم و فناوریهای جدید و انرژی از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای با فرانسه همکاری کند.

 • رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در گفت‌وگو با جام‌جم:

  ایران و ترکیه مکمل یکدیگرند

  مصاحبه پیش رو قبل از جنگ ترکیه علیه پ.ک.ک گرفته شده است و در این فاصله اتفاقات زیادی روی داده است که از جمله آنها می توان به عملیات مشترک واشنگتن و آنکارا علیه داعش، افزایش ناامنی در ترکیه، سقوط ارزش لیر، مشکلات اقتصادی اردوغان و جنجال بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام اشاره کرد. با وجود این، در این مصاحبه به نکات مهمی اشاره شده که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 • ظریف با بشار اسد دیدار کرد

  آینده ملت ها در سایه گسترش تروریسم تامین نمی​شود

  بشاراسد رییس جمهوری سوریه و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و تاکید کردند: همه کشورهای منطقه و خارج از منطقه باید درک کنند که آینده و سرنوشت ملت ها در سایه گسترش و ریشه دواندن سرطان تروریسم تامین نمی شود.

 • ظریف:

  ایران درباره اجرای کامل تعهدات بر اساس برجام حساس است

  وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار همتای ایتالیایی خود در تهران گفت: دو کشور ایران و ایتالیا باید فراتر از سطح عادی تجارت، برای روابط اقتصادی متوازن و بلندمدت و دربرگیرنده سرمایه‌گذاری برنامه ریزی کنند.

 • نشست مطبوعاتی مشترک فدریکا موگرینی با ظریف

  عکاس: مجید آزاد

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امورخارجه کشورمان اظهار داشت: از تعهد ایران در فرایند توافق و همچنین از حمایت شخصی و سیاسی رهبر ایران و رییس جمهور ایران و از دکتر صالحی تشکر می‌کنم.

 • سفر ظریف به کویت

  عکاس: جام جم

  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که به کویت سفر کرده، ظهر امروز (یکشنبه) با شیخ صباح الاحمد الصباح امیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

 • دکتر فواد ایزدی در گفت‌وگو با جام‌جم از خطاهای محاسباتی پساتوافق می‌گوید

  یک اشتباه تحلیلی در رابطه با آمریکا

  دکتر فواد ایزدی معتقد است تصور این که آمریکا در پی بهبود روابط با ایران است یک اشتباه تحلیلی است، چراکه هنوز اتفاق تازه‌ای نیفتاده و تغییری در رفتار و ادبیات ایالات متحده رخ نداده است.

 • تلاش برای اختلاف انداختن بین مسئولان ایران محکوم به شکست است

  ظریف پاسخ کری را داد

  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه سخنان جان کری همتای امریکایی خود در شورای روابط خارجی را « اشاراتی ناصب به برخی نکات مطروحه در مذاکرات» خواند و به آن پاسخ داد.