• الشرق الاوسط تحلیل می کند:

  سه هفته حساس و سرنوشت ساز برای ایران

  روزنامه الشرق‌الاوسط هم‌زمان با برگزاری دور ششم مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 نوشت: دستیابی به توافق نهایی می‌تواند راه را برای اینکه ایران به‌ عنوان یک عضو مهم در میان قدرت‌های بین‌المللی شناخته شود هموار ‌کند. اکنون سه هفته باقی است تا نتیجه این مذاکرات تاریخی مشخص شود.

 • عضو تیم مذاکره کننده هسته ای خبر داد

  ادامه مذاکرات درباره حذف پرانتزها

  یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان درباره مذاکرات جاری میان ایران و 1+5 در وین گفت: مذاکرات درباره حذف پرانتزها ادامه دارد ، البته هنوز اختلافات اساسی وجود دارد.

 • توقف طولانی در ایستگاه وین

  رسیدن به پایان مهلت تعیین شده در طرح اقدام مشترک، معروف به توافق‌نامه ژنو، ایران و 1+5 را برای انجام طولانی‌ترین مذاکرات به وین کشاند تا با حدود 20 روز گفت‌وگو، رکوردی تازه در مذاکرات هسته‌ای به ثبت برسد.

 • عراقچی:

  پذیرش هر گونه محدودیت، موقتی خواهد بود

  سخنگوی گروه مذاکره کننده هسته ای ایران، بحث های مطرح شده مبنی بر پذیرش محدودیت های جدید از سوی هیات ایرانی در مذاکرات وین 6، گفت: مجموعه اقداماتی که برای اعتماد سازی انجام می دهیم حتما شامل یک سری محدویت هایی خواهد بود که در برنامه هسته ای خود می پذیریم. البته همانطور که در توافق ژنو اشاره شده است اصل غنی سازی ایران ادامه پیدا خواهد کرد ولی با یک سری محدودیت های مورد توافق دو جانبه و برای یک دوره زمانی مشخص.

 • مقاله وزیر خارجه در آستانه مذاکرات ایران و 1+5

  «غنیمت شمردن فرصت‌ها و رها کردن خیالبافی‌ها»

  روزنامه لوموند فرانسه مقاله محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در آستانه مذاکرات ایران و 1+5 را با عنوان «غنیمت شمردن فرصت‌ها و رها کردن خیالبافی‌ها» منتشر کرد.

 • تحلیلی بر یادداشت وزیر خارجه آمریکا

  مقاله جان کری خط مذاکرات هسته‌ای با ایران را روشن کرد

  جان کری در آستانه برگزاری گفت‌گوهای هسته‌ای که از امروز در وین آغاز می‌شود مقاله‌ای را در سایت روزنامه واشنگتن پست منتشر کرده که قابل توجه و دقت نظر است. او در این یادداشت مواردی را اشاره کرده و نوشته است که خط سیاسی آمریکا در روند گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران را روشن ساخته است.

 • روانچی:

  اگر خطوط قرمز ایران رعایت نشود با 1+5 به تفاهم نمی‌رسیم

  عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران تاکید کرد: اگر مذاکراتی که بین ایران و 1+5 در حال انجام است نتیجه بدهد مطمئنا این نتیجه با رعایت خطوط قرمز مورد نظر ایران است و در غیر این‌صورت به تفاهمی نخواهیم رسید.

 • مذاکره رسانه‌ای ظریف و کری در واشنگتن‌پست

  9 ماه پس از مذاکره حضوری محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در نیویورک، حالا صدرنشینان دستگاه دیپلماسی دو کشور، همزمان با گفت‌وگوی حضوری معاونانشان (برنز و عراقچی)، به مذاکره رسانه‌ای روی آورده و در واشنگتن‌پست مقاله نوشته و یکدیگر را مخاطب قرار می‌دهند.

 • (فیلم)

  روایتی از هفت ماه چانه زنی

  مستند « سفری از ژنو تا وین»؛ روایتی از هفت ماه چانه زنی و مذاکرات ایران و 1+5 درباره پرونده هسته‌ای ایران است. این فیلم در آستانه دور نهایی مذاکرات انتشار یافته است.