• نماینده کشورمان در آژانس:

  ایران به تعهدات خود عمل کرده است

  نماینده کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره گزارش ماهانه مدیر کل آژانس در باره ایران گفت: این گزارش نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود عمل کرده است.

 • ظریف در جمع خبرنگاران :

  آمریکا باید تصمیمات سخت تری بگیرد

  وزیر امور خارجه کشورمان در پایان پنجمین دور از مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در وین در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: مذاکرات بسیار فشرده بود وهنوز هم ادامه دارد. آمریکا نقش قابل توجهی در اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران داشته و ضرورت که این کشور بیشترین تصمیم‌های سخت را به واسطه تار عنکبوت‌هایی که از طریق تحریم علیه ایران به دور خود پیچیده اتخاذ کند.

 • آغاز نگارش برنامه اقدام مشترک جامع

  ظریف: مذاکرات به سختی پیش می رود

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه مذاکرات به سختی پیش می رود، اعلام کرد: کار نگارش متن برنامه اقدام مشترک جامع از امروز آغاز شده است.

 • شورای روابط خارجی اروپا:

  باید برای لغو تحریم ها علیه ایران پیشقدم شد

  شورای روابط خارجی اروپا به عنوان مرکز پژوهشی اتحادیه اروپا در جدیدترین گزارش خود در مورد ایران به دولت های اروپایی توصیه کرده است که از فرصت ایجاد شده در توافق هسته ای ژنو استفاده کنند و با پیشقدم شدن برای لغو تحریم ها علیه ایران منتظر آمریکایی ها نمانند.

 • برگزاری ناهار کاری اشتون-ظریف

  ظریف:ان شا الله می بریم

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در پنجمین دور گفت‌وگوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در وین صبح امروز دوشنبه در رأس تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان راهی وین پایتخت اتریش شد.

 • 5 هفته سرنوشت‌ساز هسته‌ای

  همزمان با آغاز دور تازه‌ای از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، تهران بار دیگر به کشورهای طرف مذاکره هشدار داد که ایران به «گذشته» بازنمی‌گردد. با این حال مقامات کشورمان امیدوارند که طی پنج هفته آینده، امضای توافق‌نهایی امکان‌پذیر شود.

 • فردا؛ آغاز ماراتن پنجم گفت و گوهای هسته ای ایران و 1+5

  دور پنجم گفت و گوهای هسته ای میان ایران و گروه 1+5 برای تدوین سند نهایی توافق در حالی فردا آغاز می شود که به گفته ی ناظران، گفت و گوهای دوجانبه ی هفته ی پیش ایران با برخی از کشورهای عضو این گروه، فضای شفافتری را برای این دور از گفت و گوها فراهم کرده است.