• مشاور وزارت خارجه آمریکا :

  ایران به آرامی خواسته های هسته ای خود را افزایش داده است

  مشاور وزارت خارجه آمریکا با اشاره به توانایی ایران در قبولاندن حق هسته ای خود به گروه 1+5 و تمدید مذاکرات آتی برای بحث درباره تعداد سانتریفیوژها معتقد است ایران به تدریج در حال افزایش خواسته های خود است.

 • نیویورک پست:

  اعضای 1+۵ با آمریکا متحد نیستند

  یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به اینکه اعضای گروه ۱+۵ دیگر با آمریکا متحد نیستند نوشت که سایر اعضا هر یک خواسته‌ها و منافع خود را در مذاکرات دنبال می‌کنند.

 • واکنش ولایتی به سخنان جان کری

  چگونه آمریکا از مذاکرات هسته ای شکست خورده بیرون نمی آید؟

  دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در مورد سخنان "جان کری" وزیر امور خارجه امریکا که گفته بود فتوای رهبر ایران در خصوص موضوع هسته ای را جدی گرفته ایم تأکید کرد: آمریکایی ها اگر می خواهند از این مذاکرات سرشکسته بیرون نیایند باید به حقوق حقه جمهوری اسلامی ایران اعتراف کنند.

 • گزارش تازه آمانو در برنامه هسته‌ای ایران

  آژانس پایبندی ایران به تعهداتش به توافق ژنو را تائید کرد

  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه طی گزارشی پایبندی ایران به برنامه مشترک اقدام را تائید کرده است. «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس در این گزارش تائید کرده است که ایران به تعهدات خود در قبال توافق موقت ژنو (برنامه مشترک اقدام) پایبند بوده است.

 • راه دشوار دستیابی به توافق جامع هسته ای

  در مذاکرات وین چه داده ایم و چه گرفته ایم؟

  برنامه اقدام مشترک که در تاریخ 20 جولای 2013 ( 29 تیرماه 1392) در ژنو پس از سه دور مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 به امضا رسید، امروز در حالی اولین سال عمر خود را به پایان می رساند که هنوز این توافقنامه موقت، دائمی نشده است و به نظر می رسد دو طرف برای حصول توافق نهایی هنوز راه درازی را در پیش رو دارند.

 • احتمال دستیابی به توافق تا اکتبر زیاد است

  گزارش گاردین از چانه زنی ایران و امریکا در مذاکرات وین

  روزنامه انگلیسی گاردین با اشاره به تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: اگر این مذاکرات هسته‌ای یک بازی فوتبال در جام جهانی بود اکنون به نتیجه 1-1 رسیده بود که به وقت اضافه کشیده شده است. این یک نتیجه برابر است چون هر دو طرف در وین امتیازاتی را به دست آورده‌اند و مذاکره‌کنندگان امیدوارند که تا اکتبر(9مهر تا 8 آبان) به نتیجه برسند.

 • بروجردی در جمع خبرنگاران:

  پیام تمدید مذاکرات وین، برداشتن گام آخر توافق هسته ای است

  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام تمدید گفت و گوهای وین برای افکار عمومی جهان این است که طرفین اراده رسیدن به یک توافق جامع، نهایی و گام آخر را دارند.

 • مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

  می‌خواهیم هرچه سریعتر به توافق نهایی هسته‌ای برسیم

  مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای درباره مذاکرات هسته ای ایران و 1+۵ اعلام کرد که می‌خواهیم هرچه سریعتر به توافق نهایی هسته‌ای با ایران برسیم اما لزوما به دنبال یک توافق خوب هستیم. ما طی هفته های آینده با آقای ظریف وزیر خارجه ایران دوباره گرد هم خواهیم آمد تا به بحث و مذاکرات ادامه دهیم.

 • در برنامه شناسنامه مطرح شد:

  ناگفته‌های بروجردی از پشت پرده مسائل هسته‌ای در مجلس ششم

  علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز در برنامه شناسنامه ناگفته هایی از مجلس ششم و پرونده هسته ای کشورمان مطرح کرد و گفت: آن زمان آقای روحانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی از رییس جمهور وقت خاتمی خواست تا رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ششم را در جلسات شرکت ندهد چون مطالب مطرح شده در جلسات شورای عالی امنیت ملی را به محافل سیاسی می برد.

 • مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 تمدید می شود

  هفدهمین روز از ششمین مرحله مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در وین با رایزنی های معاونان هیات های مذاکره کننده درمورد بررسی تمدید مذاکرات و شرایط آن درهتل کوبورگ آغاز شد. ظریف بعد از دیدار با اشتون گفت که برای رسیدن به فهم مشترک،مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 تمدید می شود.